Skocz do zawartości
trafyc

Sprzeglo, pedal sprzegla halas

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio slysze dalikatny halas, takie jakby delikatne tarcie, krotki opis: pomalu ruszam (tylko jedynka albo wsteczny) mam na polsprzegle i dociskam z powrotem sprzeglo do dechy i wtedy to delikatnie slusze szym jakby pedal sprzegla o gume pocieral ...szybko jazda, wciskanie sprzegla z maxymalnego polozenia, no problem, zero slizgania.

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe do wymiany :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej, lozysko oporowe daje oznaki zuzycia ale zebby juz do wymiany ? ja jezdzilem az bylo je slychac caly czas i wtedy zrobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

now3y_pl, tzn jak dlugo jeszcze jezdziles z halasujacym lozyskiem??? Jakie koszty wymiany? Trzeba przy okazji od razu cos zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U każdego jest inaczej...jedni od momentu pierwszych sygnałow jeżdzą jeszcze długo a u innych sypie się szybciótko. U mnie od pierwszych objawów minęło ok 1,5 miesiąca i już koniecznie trzeba było robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koszty??? Dwumas, tarcza i docisk to ok 1200zl, a robocizna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lexwon

Wymieniałem u siebie ostatnio komplet sprzęgła + koło dwumasowe. Robocizna wyniosła mnie 400 zł. Części po mega rabatach 2100. Zapomniałem dodać, że dwumasa LUK i sprzęgło Sachs. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a koszty??? Dwumas, tarcza i docisk to ok 1200zl, a robocizna???

 

Najlepiej jest tylko rozebrac i zobaczyc jak wszystko wyglada... jak nie czujesz przy 2 tysiacach obrotów wibracji to dwumas masz ok, jak sprzeglo bierze ok to tez bym zostawil,

 

Skad ty czesci bierzesz ( te ceny ) ze zlomu ? za sam dwumas sachsa zaplacilem 1100 po mega znizkach, sprzeglo kosztuje 600 po znizkach tez sachsa ( nie jest to wszystko oryginal ale dobry zamiennik ) A robocizne z 300 musisz liczyc. Jak jestes przy kasie to wymien sprzeglo i docisk ale jak nie i po wyciagnieciu " mechanik " powie ze jeszcze pociagnie to bym nie ruszal

 

P.S.

 

Ja jezdzilem jeszcze z 2 - 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, :hurra: jezdze dalej i nie panikuje...mam nadzieje, ze tez min 2 lata wytrzyma. U mie nie ma zadnych drgan, ani poslizgow...

Sorry, ale 1200zl to chyba z rozpedu podalem cene dwumasowego tylko...., a tak na dobra sprawe w wersji 90kM to chyba dwumas sie nie rozlatuje, az tak czesto.

 

A jeszcze jedno, sprzeglo jest wpomagane hydraulicznie, czy to moje delikatne trzeszczenie moze pochodzic rowniez z jakiejs nieszczelnosci ukladu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo w PASSATach jest hydrauliczne tzn pedal sprzegla polaczony jest z pompa hydrauliczna ktora pompuje plyn hamulcowy (tak ten sam co w hamulcach, jest brany ze zbiorniczka plynu hamulcowego) rurka do silownika (wysprzeglika) w skrzyni biegow. On to wlasnie powoduje odciagniecie docisku i wysprzeglenie silnika.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzeglo w PASSATach jest hydrauliczne tzn pedal sprzegla polaczony jest z pompa hydrauliczna ktora pompuje plyn hamulcowy (tak ten sam co w hamulcach, jest brany ze zbiorniczka plynu hamulcowego) rurka do silownika (wysprzeglika) w skrzyni biegow. On to wlasnie powoduje odciagniecie docisku i wysprzeglenie silnika.

 

pozdro

 

co masz na mysli, ze lozysko, docisk nie koniecznie musza halasowac, a moze to byc niezczelnosc w hydraulice, pompa..:)???? moze cos w tym jest, jak zimno to u mnie cisza, a im cieplej tym glosniej...:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamcz

u mnie tez tak szura przy ruszaniu (przez moment) wymieniłem sprzegło z łozyskiem dwumasa była jeszcze dobra ale szura tak samo i tez niewiem co to moze byc od czasu wymiany zrobiłem 15tyś i narazie nic sie niezmienia wiec adłem spokój niech sobie szura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez tak szura przy ruszaniu (przez moment) wymieniłem sprzegło z łozyskiem dwumasa była jeszcze dobra ale szura tak samo i tez niewiem co to moze byc od czasu wymiany zrobiłem 15tyś i narazie nic sie niezmienia wiec adłem spokój niech sobie szura :)

 

a sam tarcze dociskowa ci zmienili?, bo nie piszesz...znajomej madry mechanik zmienil tarcze a zostawl stara tarcze dociskowa i kaszana byla...ja tez jezdze, ale moze to jakas inna pierdola u mnie "miauczy" :D wiec podpytuje od czasu do czasu, bo wymiana sprzegla i dwumasy to niezbyt tani temat :6:56:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamcz

wymieniłem cały komplet sprzegła z dociskiem łozyskiem ,mysle ze to w skrzyni hałasuje,ale co to jest to niemam pojecia a ztego co czytałem na forum to chłopaki wymieniali tez z dwumasą i nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem cały komplet sprzegła z dociskiem łozyskiem ,mysle ze to w skrzyni hałasuje,ale co to jest to niemam pojecia a ztego co czytałem na forum to chłopaki wymieniali tez z dwumasą i nic nie dało

 

to niezle jajo, zaczynam rozumiec pewnego mechanika, ktory powiedziel, nie panikowac, tylko jezdzic az sie rozp...:D. Z drugiej strony czlowiek chce miec jak najbardziej wszystko sprawne, a tu zmieniasz cos wywalasz kase i bez efektu...:6:56:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wid25

Mam podobny problem

czasami jak odpalam pasaciora słychać hałas dość głośny po wciśnięciu pedału sprzęgła i puszczeniu go ucicha i jest ok ponadto raz na jakieś pół roku znika mi sprzęgło a aby powróciło muszę na zgaszonym silniku wbić wsteczny wcisnąć pedał sprzęgła i odpalić samochód po chwili jazdy sprzęgło wraca:)

Kompletne sprzęgło (LUK-a) wymieniałem 1,5 roku temu

Proszę o pomoc i sugestie w czym może tkwić problem:)

Edytowane przez wid25
bład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności