Skocz do zawartości
Kimo

Za dużo płynu hamulcowego - problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Misiąc temu wymieniałem tarcze i klocki przód plus płyn hamulcowy. Mechanik nalał tego płynu troszkę więcej - ponad znaczek max na zbiorniczku. Dzisiaj byłem wymienić klocki i tarcze tył i mam wrażenie, że poziom troszkę się podniósł... Czy tak może zostać czy lepiej odessać troszkę i jak to zrobić - przez zbiorniczek strzykawką np? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kichu0

Najlepiej wyciągnij troche płynu strzykawką do poziomu MAX

bo jak rozgrzejesz hamulce to poziom płynu się podniesie,i może się wylać ze zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłem wymienić klocki i tarcze tył i mam wrażenie, że poziom troszkę się podniósł...

 

Tłoczek wszedł w zacisk bo klocki i tarcze szersze a więc zmniejszyła się objętość układu hamulcowego co zaskutkowało podniesieniem się stanu w zbiorniczku :)

Odessij płynu strzykawką i bedzie :ok:

 

A tak OT dzisiaj wymieniałem płyn i mam "pod korek" :) jutro też odsysam :P a heble Panie takie że ho, ho :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też hamuje aż miło - przód kpl ATE a na tył Textar. Nowe przewody hamulcowe, płyn i można śmigać w góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.Ja piszę z takim małym problemem, po zakupie paska musiałem wymienić klocki z przodu, ponieważ były cienkie. Jak pamiętam przed wymianą pedał był twardy jednak po wymianie jest miękki i jeszcze co najważniejsze oczywiście odebrałem płyn ze zbiorniczka, ale jak zauważyłem po jakim czasie stan się podniósł, aż pod korek. Tak ze dwa razy. Po naciśnięciu pedału ze 3 razy staje się twardy i hamulce są słabe. Dlaczego podnosi się stan płynu w zbiorniczku???? pomóżcie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sie nie rozmnozyl to nie silnik by plyn z chlodnicy poszedl do oleju raczej ci sie wydaje ze sie podniusl bo nie ma mozliwosci by tak sie stalo a to ze masz pedal mieki to juz problem zapowietrzonym hamulcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ę z takim małym problemem, po zakupie paska musiałem wymienić klocki z przodu, ponieważ były cienkie. Jak pamiętam przed wymianą pedał był twardy jednak po wymianie jest miękki i jeszcze co najważniejsz

Zapowietrzony masz układ, i dopóki nie odpowietrzysz tak bedzie sie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejzyj dokladnie zaciski i przewody hamulcowe czy nie ciekna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynu na pewno przybywa bo odsysałem ze zbiorniczka, wczoraj wymieniłem płyn i odpowietrzyłem, jak wróciłem do domu to znowu płynu było, aż po korek okaże się dziś jak zrobię więcej kilometrów czy znów urośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej poszukuje odpowiedzi na temat tych hamulcami, już wymieniłem pompę(nowa), tłoczki i gumki, odpowietrzany z 8 razy, i zostało tylko serwo ale czy może powodować pedał jest za miękki????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pompę podciśnieniowa która wytwarza podciśnienie dla serwa a raczej jej króciec czy nie jest luźny podciśnienie może uciekać (typowe w Passacie) i też mogą być dziwne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam podobny problem, przybywa płynu w zbiorniczku, już kilkakrotnie wyciągałem płyn strzykawką bo było pod korek. Brak błędów, hamulce działają poprawnie nie wyczuwam zbyt miękkiego czy twardego pedału, wszystkie koła hamują, ABS działa.

W połowie grudnia wymieniany był płyn i klocki tył. Gdzie tu przyczyny szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności