Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Wlasnie jestem na etapie rozbierania Passata B6 2008 Kombi, ktory niestety niedawo dokonal zywota.

Mam putanie zwiazane z blokada kierownicy - poniewaz, usiluje wyciagnac poduszki powietrzne,musze sciagnac kierownice, aby to uczynic, trzeba ja przekrecic o 90stopni - i tu pojawil sie problem - prawdopodobnie zlapala blokada i nie moge jej wogole ruszyc (akumulator wyciagniety, kable wyciete, itd) Wlozenie kluczyka nie pomaga...

Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że zacząłeś od dupy strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlozenie kluczyka nie pomaga...

 

bo to nie duży fiat ;) musi być prąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam taki problem a nie chciałem zaczynać nowego wątku. A wiEC kupiłem Passata b6 2010 po lekkim wypadku. Wystrzelone poduchy. Znajomy rozbiera mi deskę do wymiany i tu zaczął się problem. Zaczęła świecić na czerwono kontrolka blokady kierownicy. Nie ma też wspomagania. Czy przyczyną może być nieumiejętne wyjecie kierownicy? Dodam że w tej chwili nie mam jeszcze poduchy w kierowcy czy to tez może być przyczyną? Samochód normalnie odpala. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przejechać kilkadziesiąt metrów. Jak nie zniknie to trzeba podpiąć pod kompa i odczytać błędy. Bez tego to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiecie pod komputer pokazało jakiś błąd tylko nie pamiętam numeru chodziło coś o błąd zasilania silnika wspomagania czy coś takiego. Podłącze jeszcze raz za jakieś pół godziny to będę wiedział dokładny nr błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma też wspomagania
błąd zasilania silnika wspomagania

No to sam sobie odpowiedziałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale zabardzo nie wiem o co w tym chodzi. Czyli mam silnik wspomagania do wymiany? Auto mam od tygodnia także nie jestem jeszcze tak w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do sprawdzenia dlaczego wspomaganie nie ma zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A czy ma ktoś może schemat elektryczny tego zasilania silnika wspomagania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyskoczyły mi takie błędy 02546-ogranicznik kierownicy i błąd 03375- sterowanie silnika. Nie wiem mechanik powiedział mi ze mam silnik wspomagania do wymiany. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

02546 - wskazuje na potrzebę zrobienia podstawowej adaptacji w tym module

03375 - wskazuje na przerwę w obwodzie silnika wspomagania ale równie dobrze może być uszkodzona elektronika modułu sterującego wspomaganie

Niektórym pomogło przeprogramowanie/upgrade oprogramowania sterownika układu wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi kto mi takie przeprogramowanie może zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły mechanik czy podjechać do aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam kolejny problem. Nie działa mi dmuchawa w moim passacie. Myślałem że to rezystor wiec zamówiłem nowy podpinam du*a nie działa. Podłączam dmuchawe na krótko, dmuchawa działa. Co to może być? Dodam że jestem umówiony z mechanikiem na wymianę maglownicy i jej silnika bo tak zdiagnozował ale teraz nie wiem co robić skoro i do wspomagania i do dmuchawy nie dochodzi prąd. Dodam że ładowanie na przy obr ok 4000/min i włączonych światłach ładowanie mam 14. Pomóżcie proszę bo juz myślę o sprzedaży tego cuda ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zapomniałem dodać że nie działa mi także tylna wycieraczka oraz gniazdo zapalniczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś odpowiednie bezpieczniki już?

Np. nr 38 po stronie kierowcy? - od dmuchawy świeżego powietrza, nr 40 silnik wycieraczki tylnej szyby, nr 41 gniazda zapalniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko bezpieczniki po stronie kierowcy... wszystkie bezpieczniki dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a w komorze silnika pod pokrywką jakiś duży bezpiecznik i jeszcze na łączówkach pod tą pokrywką ale patrząc od przodu samochodu.

To może być wspólny bezpiecznik od wszystkich tych rzeczy, co wymieniłeś. Taki, który jest przed, więc musiałby być duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik kolumny kierowniczej skrzynka bezpieczników w komorze silnika bezpiecznik SB16 albo SB9 w zależności od wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bezpieczniki wporzadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności