Skocz do zawartości
Gość carmelo1

belka zawieszenia przedniego w b3...??korozjia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carmelo1

witam apropo chcialem sie jeszcze zapytac czy wam tez rdzewieje a z czasem peka przednia belka od zawieszenia...mechanik moj twierdzi ze to czeste zjawisko...???i mowi ze jest to bardzo niebespieczne i trzeba jak najszybciej wymienic moze juz ktos mial z tym doczynienia???koszt tego kolo 400pln a jak wy sadzicie.. b3 dzikuje..pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie padła, ale raczej po oberwaniu kamieniem :) Choc przejezdzila jeszcze dluzszy czas od tego czasu. Ze jak peknie jest bardzo niebezpiecznie potwierdzam. Aktualnie mam nową, z dodatkową łatą tam, gdzie poprzednią pękła (być moze jest to wada konstrukcyjna), dziś była zabezpieczana. Stara urwała się po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalibyście jakieś fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotke nowej belki moge zrobic w poniedzialek, jesli bede wtedy na kanale. Tzn. przy okazji zmiany oleju, a zmieniac bede w tym tygodniu. Starej belki nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GREGORYPL

siemka. moja ława też pękła przy mocowaniu wachacza, od strony kierowcy, i faktycznie wśród mechaników jest taka opinia że b3 ma słabe ławy przednie. jeśli twoje autko przyjechało z Danii to standart, wilgotny klimat robi swoje :641: . ja póki co mam bardzo dobrze naprawiona , ale to tylko na chwilę, czeka mnie wymiana,używana w kołobrzegu to ok 200 zł, nie wiem jak nowa, ktoś się orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hk48m
siemka. moja ława też pękła przy mocowaniu wachacza, od strony kierowcy, i faktycznie wśród mechaników jest taka opinia że b3 ma słabe ławy przednie.

 

Skomentuje na dwa aspekty.

 

1. U mnie pękła w tym samym miejscu. Przy 120 wjechałem na hamulcu w duże dziury. W sumie w każdym samochodzie w tym wieku coś mogło się urwać. Ale to fakt, że najwyraźniej to miejsce jest czułe.

 

2. Jak pękła to nadal przejechałem 50km do domu. To nie fiat, że koło by się złożyło. I nie marudzić mi tu na b3! Najlepszy w swojej klasie :). W innych samochodach pęknięcie ławy może być tragiczne w skutkach, a tutaj w sumie nic. Tylko kierownica trochę inaczej chodziła ;))).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carmelo1

acie racje panowie mi rdza wkradla sie na prawa czes belki i faktycznie nie zaciekawie to wyglada za wymiane mechanik sobie policzy ze bedzie chcial 400pln z czesciami oczywiscie...to chyba malo jak na taka wymiane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snajper

Mi pękła dziś z prawej strony....

No i koło sie złożyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek323

Umnie była pęknięta jak go kupiłem, ale ojciec złota rączka i dobry spawacz więc pospawał i jeżdzę już 2 rok i nic się nie dzieje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

u mnie pękła jak auto wpadło w dziure po kolejnych 3km koło poszło pod podwozie i pogieło próg na szczęście przy jakichś 20km/h jak nie ma sporo czasu troche kluczy i dobrych chęci to mozna zmienić samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wufa

U mnie też była pęknięta z prawej strony przy wachaczu, mieli mi ją wymieniać, ale szpecu od spawania zrobił swoje i jeżdzę już sporo miesięcy. A koszt jaki mi powiedzieli to było 200 za samą belkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy14/stuki-w-kierownicy-vt4360.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=sanki&start=14

 

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy14/spawy-w-b4-vt3244,7.htm?highlight=#29282

 

;)

 

U mnie nic złego się nie działo.Ale jak wymieniałem uszczelniacz na wale od strony rozrządu to zauważyłem że belka ma takie małe dziurki.Doczyściłem,dospawałem łatki (robiłem migomagiem ale jak ktoś ma wprawę to elektrodówką też pospawa bo blacha tam nie jest aż taka cienka)rzuciłem porządną konserwację i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI też poszła belka, ale nie z powodu korozji, tylko najechana na kamień. Jechać nawet się dąło, tylko kierownica była przekręcona o 180stopni:) A co do kosztów wymiany, to nie wime, bo robiłem to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smaros

Witam wszystkich forumowiczów !!!

Podłaczam się pod ten temat bo mam podobny problem w moim Passacie Variant 1.6TD z 1991 roku .

W zwiazku z tym że beleczka dogorywa i na dobrą sprawę nie ma już do czego sprawac mam pytanko !!!

Czy belka przedniego zawieszenia jest taka sama we wszystkich wersjach B3 tzn. czy moge kupić belkę od 1.8 benzyny i będzie mi pasowała do 1.6TD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, okazuje się że korozja zrobiła duże postępy i w mojej belce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belka jest ta sama w wszystkich 4 cylindrach z manualna skrzynia... wg etki rzecz jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smaros

Dzieki za odpowiedź - teraz zostaje tylko zakup beleczki i wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się orientuje jaki jest koszt nowej i używki prosił bym o info bo to właśnie mnie dziś spotkało kireak zaczął mi wariować zerkniecie pod spód i diagnoza "padła belka" :eek: i może oriętuje się ktoś jak jest z wymianą czy da rade to samemu zrobi (poziom skomplikowania) czy lepiej dać na warsztat a to ten efekt

belka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności