Skocz do zawartości
soszi

1.9 TDI PD 131 KM - brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odcinającą turbiną pzy około 120km/h bądz wczesniej przy ostrzejszym manipulowaniu pedałem gazu. Po popownym rozruchu silnika turbo działa z powrotem i po chwili znowu sie wyłacza. Wymieniłem zawór n75 jednak nie pomogło. dodam ze przy mocniejszym wcisnieciu gazu slyszalny jest swist w okolicy popielniczki. prosze o podpowiedzi co moze być? Pozdrawiam

 

na komputerze pokazuje blad regulacja cisnienia doładowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie WAKUOMETR np. tutaj: http://allegro.pl/bass-polska-wakuometr-miernik-podcisnienia-vacum-i6001094303.html i wepnij go w okolicach gruchy turbo. Sprawdź czy masz podciśnienie i czy gdzieś nie ma nieszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie za bardzo nie znam na tych sprawach. szwagier cos tam "dziamie" ale boje sie do mechanika zaprowadzic bo pewnie powie ze turbina i skasuje okolo 1000 a moze jakas blachostka. n75 wymienilem nic nie dalo a vagiem nie mozna sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem ostatnio ze jak mialem oryginalny czujnik doladowania to mi przeladowywal i wymienilem go na czujnik z awx. Juz nie bylo problemu z przeladowaniem ale za to na 3 i 4 biego bylo odczuwalne szarpanie ale rozpedzal sie normalnie co najlepsze ze geomatria chodzila na palca i najpierw wzialem sie za werzyki i n75 podmienilem z n18 i nadal to samo bylo asz sie wkurzylem i wytargalem turbo, po rozebraniu cieplej strony nie moglem palcami czy nawet srubokretem przekrecic geometrii, trzy lopatki byly takie ze mialem problem z ich przekreceniem a ze mialem drugie turbo ktore bylo wyczyszczone wiec tylko przekladka cieplej strony i jest po problemie. Wiec wszystim radze to zrobic mimo wszystko przy okazji wrocilem do oryginalnego czujnika doladowania. MI to zajelo prawie 4 godzinki i smigalem dalej:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z moim passatem, od 3 dni auto powyżej 2300 do 2800 obrotów delikatnie przerywa przy mocnym wciśnięciu gazu, błędów brak, mocy nie traci lecz przerywa.

Jedyne co zauważyłem to lekki luz króćca przy pompie tandemowej ale nic tam nie cieknie.

Od razu spytam czy pompki na załączonym zdjęciu dają jakieś oznaki awarii ?

pompowtryskiwacze 3.png

 

jakaś podpowiedz ?

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj wjechalem na kanał i na tym wezu po prawej stronie przy zdarzaku http://allegro.pl/przewod-rura-waz-turbiny-vw-passat-b5-3b0145828g-i5632666189.html syczy powietrze na laczeniu czy moze byc to przyczyna rozłczania turbo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam dzisiaj wjechalem na kanał i na tym wezu po prawej stronie przy zdarzaku http://allegro.pl/przewod-rura-waz-turbiny-vw-passat-b5-3b0145828g-i5632666189.html syczy powietrze na laczeniu czy moze byc to przyczyna rozłczania turbo ?

 

Tak. U mnie passat kopcił i przerwał jak pękła ta rura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade do szwagra moze cos zaradzi :) wieczorem dam znac co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owinałem wydmuch ta siwa mocna tasma zbrojeniową jednak nie pomgło, musze załatwic waz na podmianke i bede pisał jak cos...

Edytowane przez bogdan_075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak odkrecilem gruche ta co podnoci sztange i lopatki w turbinie chodzą bardzo lekko bez zadnego oporu ze tak powiem jak nowe wiec turbina na 100% nie zatarta problem tkwi gdzie indziej podmienilem zaworek n75 nic nie dalo moze jeszcze podmienie n18. Wiem ze raz moge sie rospedzic do 150 i nic a raz tylko do 80km/h i juz brak mocy dodam jeszcze ze na 3 giegu podkrece do do 4 tys i i tez nic sie nie dzieje. Szukam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki wyglądają ok. Zaklepaj ten króciec lekko młoteczkiem, odtłuść i zaklej poxyliną. Może mu brakuje podciśnienia pod koniec doładowania. Powodem może być też przepływka lub N75 sterujący turbiną. Odepnij wężyk od gruszki, zaślep go i sprawdź czy bez turbo szarpanie tez występuje.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam,

Mam problem z moim passatem, od 3 dni auto powyżej 2300 do 2800 obrotów delikatnie przerywa przy mocnym wciśnięciu gazu, błędów brak, mocy nie traci lecz przerywa.

Jedyne co zauważyłem to lekki luz króćca przy pompie tandemowej ale nic tam nie cieknie.

Od razu spytam czy pompki na załączonym zdjęciu dają jakieś oznaki awarii ?

[ATTACH=CONFIG]150795[/ATTACH]

 

jakaś podpowiedz ?

 

Pompki wyglądają ok. Zaklepaj ten króciec lekko młoteczkiem, odtłuść i zaklej poxyliną. Może mu brakuje podciśnienia pod koniec doładowania. Powodem może być też przepływka lub N75 sterujący turbiną. Odepnij wężyk od gruszki, zaślep go i sprawdź czy bez turbo szarpanie tez występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompki wyglądają ok. Zaklepaj ten króciec lekko młoteczkiem, odtłuść i zaklej poxyliną. Może mu brakuje podciśnienia pod koniec doładowania. Powodem może być też przepływka lub N75 sterujący turbiną. Odepnij wężyk od gruszki, zaślep go i sprawdź czy bez turbo szarpanie tez występuje.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Pompki wyglądają ok. Zaklepaj ten króciec lekko młoteczkiem, odtłuść i zaklej poxyliną. Może mu brakuje podciśnienia pod koniec doładowania. Powodem może być też przepływka lub N75 sterujący turbiną. Odepnij wężyk od gruszki, zaślep go i sprawdź czy bez turbo szarpanie tez występuje.

 

Ten temat załatwiony wymiana filtra paliwa pomogła (stary miał 35 tyś.) Auto nie przerywa.W wolnej chwili sprawdzę styki na pompkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez juz temat zalatwiony wymieniona rura od turbiny i jest ok. moc wróciła, turbiny nie rozłacza i nie syczy pod popielniczka:) była dziura na grubosc palca:) dzieki za pomoc i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez juz temat zalatwiony wymieniona rura od turbiny i jest ok. moc wróciła, turbiny nie rozłacza i nie syczy pod popielniczka:) była dziura na grubosc palca:) dzieki za pomoc i pozdrawiam:)

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni.

Opiszę mój przypadek z wczoraj.

Jadę sobie z roboty, zaświeciła się rezerwa. Do stacji miałem jakieś 2-3km.

Dosłownie po minucie od zaświecenia się rezerwy auto złapało "muła.

Doczłapałem się do stacji, nalałem do pełna i wszystko przeszło.

Dzisiaj pojechałem przegonić passata na autostradę. Jedzie normalnie.

Pewnie syf w zbiorniku.

ps.

Na rezerwie zdarzył mi się jechać może z 5 razy (przez 4lata). Zawsze tankuję do pełna na dużych stacjach.

Filtr paliwa wymieniony latem.

Auto ma nalatane 330tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni.

Opiszę mój przypadek z wczoraj.

Jadę sobie z roboty, zaświeciła się rezerwa. Do stacji miałem jakieś 2-3km.

Dosłownie po minucie od zaświecenia się rezerwy auto złapało "muła.

Doczłapałem się do stacji, nalałem do pełna i wszystko przeszło.

Dzisiaj pojechałem przegonić passata na autostradę. Jedzie normalnie.

Pewnie syf w zbiorniku.

ps.

Na rezerwie zdarzył mi się jechać może z 5 razy (przez 4lata). Zawsze tankuję do pełna na dużych stacjach.

Filtr paliwa wymieniony latem.

Auto ma nalatane 330tys.

 

prawdopodobnie załapało Ci syfu ze zbiornika jaki odkłada sie na samym dole. Unikaj jazdy na rezerwie, bo jak sam widzisz to nic dobrego :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

u mnie tez juz temat zalatwiony wymieniona rura od turbiny i jest ok. moc wróciła, turbiny nie rozłacza i nie syczy pod popielniczka:) była dziura na grubosc palca:) dzieki za pomoc i pozdrawiam:)

 

Mam pytanie po wymianie tej rury, samochod po dłuzszym postaju 24h, przy odpalaniu długo kręci jakby paliwo nie dochodziło, (chce odpalić, a nie może) około 6-8 obrotów rozrusznikiem. Czy może mieć to coś wspólngo? Gdy rura była dziurawa nie zauważyłem tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z pasatem b5fl 1.9 tdi 131 km / chip na 155 rocznik 2001. Mianowicie na 3 4 5 biegu jest chwilowa przerwa w mocy okolo 2300\2500 obrotow i pozniej kolo 3000. Kazda jest plynna nic nie szarpie tylko ten chwilowy ubytek mocy. Czym to może byc spowodowane ? Dodam ze chłodnica od intercoolera nie jest calkiem szczelna. Kiedyś mialem podobny problem ale sprawe rozwiazal plyn do czyszczenia wtryskiwaczy. Tym razem nie pomoglo. Wiem jeszcze ze minimalnie leja 2 wtryski. Pomocy , meczy troche taka jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwilowy ubytek mocy. Dodam ze chłodnica od intercoolera nie jest calkiem szczelna.

 

I to może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodac ze na całkowicie zimnym silniku tak sie nie dzieje. Dopiero jak sie rozgrzewa zaczyna sie pojawiac ten klopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to by popierało zdanie Darka:)

 

Ale do pewności najlepiej wrzucić jakieś logi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności