Skocz do zawartości
soszi

1.9 TDI PD 131 KM - brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem dodac ze na całkowicie zimnym silniku tak sie nie dzieje. Dopiero jak sie rozgrzewa zaczyna sie pojawiac ten klopot

 

uszczelnij - doprowadz do ładu cały ten układ i bedziesz wiedział lub szukał dalej.

 

Czyli to by popierało zdanie Darka:)
dokładnie, sam tak miałem przed awarią filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Z góry przepraszam jeżeli w złym dziale pisze :)

Od pewnego czasu mam problem. Mianowicie Auto (turbina przechodzi w tryb awaryjny)

Pacjent to VW Passat 1.9 TDi PD AVF.

CZasami chodzi super i nic sie nie dzieje a wiekszości przy mocnym wciśnieciu gazu tak do 3000-3500 obr/min auto traci moc. Poi zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest Ok. Porszę o pomoc. Węże sprawdzone i są ok. Poniżej podaję link to logów. Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

 

Dynamiczne:

 

http://vaglog.pl/log-003_008_011_LjxN9M.html

 

http://vaglog.pl/log-001_004_w1Q8bTs.html

 

http://vaglog.pl/log-000_011_010_T0hlY.html

 

Statyczne:

 

http://vaglog.pl/log-003_010_011_1J5h4ID.html

 

http://vaglog.pl/log-011_018_023_A4AgaTo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy tym nie kopci na czarno?

A jaki błąd generuje...pewnie przeładowania...przyczyn może być wiele,u mnie okazało się że przewód turbo który wychodził z turbiny pękł i co ciekawe nic nie kopcił tylko przeładowywało ale przy właśnie mocnym przygazowaniu było słychać szum jaki jakby dmuchawa się włączała na maxa:p

po wymianie jest ok:)

Możesz mieć zapieczone kierownice lub jeszcze coś ze sterowaniem turbo na zawór N75 albo nieszczelności w układzie podciśnienia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na czarno nic nie dymi.

Błąd jaki generuje VAg to:

17965-Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557-35-00

Również u mnie słychać przy przygazowaniu taki szum :)

Przewody sprawdzone a poza tym nie dawno były wymieniane na nowe wiec raczej to wykluczam.

Mam nadzieje, że to ten zawór n75 a nie Turboleum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc czyli szukałbym problemu w dolocie.

Dokładnie przejrzeć musisz cały układ a głównie gumowe rury łączące bo musi gdzieś być dziura albo na jakiejś złączce(spince czy zawleczce) nie dokładnie się wpięła końcówka rury tym bardziej że słychać szum...niech ktoś ci pogazuje a Ty posłuchaj mniej więcej skąd dochodzi szum.

Wiem że to nie łatwe bo sam szukałem a to dopiero dość dobrze słychać podczas jazdy,a na postoju ledwo-bo bez obciążenia,Ktoś musi Ci pogazować szybko i krótko gaz do podłogi żeby wkręcał się na obroty jak najszybciej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem miałem pomogło czyszczenie łopatek i od strzała wrócił do normy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszelkie porady oraz podpowiedzi. Jutro zajmę się autem i jak dojdę co było przyczyna napisze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnienwyszlo szydlo z worka ulamany ogranicznik na zdjeciu juz sie calkiem ulamal jak go ruszylem ale ogolnie byl skrzywiony i on blokowal turbo naprawione 20170419_151033.jpg

Edytowane przez hudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam ze podpinam sie pod temat ale mam duzy problem ...

Mam passata b5 fl 1.9 tdi AVF 2002r a manowicie czasami brakuje mu mocy najczesciej podczas wyprzedzania gdy wcisne mocno pedal gazu jak by turbine odcinalo ale po odpuszczeniu gazu i ponownym wcisnieciu zbiera sie jak rakieta co tu moze byc nie tak? Turbinka sprawna niedawno wymieniana zmienna geometria lekko chodzi bez problemu , przeplywka podmieniona na inna bez zmian , zawor sterowania podcisnieniowo turbina zmieniony bez zmian , czujnik tz map sensor ktory mierzy cisnienie w dolocie i temperature zmieniony bez zmian o co tu moze chodzic czemu tak sie dzieje??? EGR mam zaslepiony od poczatku jak kupilem nie mam pojecia pomozecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność że turbina jest sprawna? Skąd wiesz że sztanga działa w prawidłowym zakresie? Robiłeś logi? Sprawdzałeś vacumetrem podciśnienienie na gruszce?

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo turbina niedawno wymieniana w super stanie sztanga chodzi w dużym zakresie mierzylem vacumetrem jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz zrobić logi żeby wiedzieć jak dmucha, jakie bipy, korekcje, co pokazuje przepływka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niedoładowanie od około 2200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co z tym zrobić czego to wina może być? A jak z innymi parametrami wszystko wpozadku? Pompowtryski ok?

Edytowane przez lukaszpiast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowe sterowanie turbiną, źle wyregulowana geometria w turbo, nieszczelny dolot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolot jest szczelny na pewno w 100% W logu 11 dynamicznym duty cycle czyli zawór ciśnienia doładowania w % widać chyba ze nie doladowuje turbo może dlatego ze zawór ma mniej niż 50% otwarcia ale dlaczego? Jak powoli dodaje gazu to dobrze się zbiera wyrywa z pod siebie a jak szybko to traci moc dławi się itp jak pisalem wyżej.. O co tu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wyfegulowac u mnie te sztange gruszki turbiny ? Fakt zmieniał em turbo bo padło a sztanga została od poprzedniczki może być źle ustawiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak wyfegulowac u mnie te sztange gruszki turbiny ? Fakt zmieniał em turbo bo padło a sztanga została od poprzedniczki może być źle ustawiona?

Czyli zamontowałeś sztangę że starej turbiny do nowej tylko ja przekładając ? No to brawo za full profesjonalną naprawę ;-) To się ustawia przy pomocy specjalistycznego sprzętu pod dany egzemplarz turbiny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności