Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

Mam problem z komunikacją fejsa, HEX-CAN. Z ciekawości zaktualiaowałem na v. 704 PL. Teraz już na żadnej nie chce siepołączyć, 704 wywaliłem. Przywróciłem kopiezapasową na kompie. Soft zainstalował się, ale sterowników USB nie może zainstalować, wywala że ich nie ma. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co robić?
Pożegnać 3 stówki i zatopić żal. Bezpowrotnie. Było pisane, że tego się nie aktualizuje :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz już nic nie mogę zrobić? może jakieś sterowniki z neta pomogą?

 

EDIT///

Na innym kompie pokazało coś takiego

b24dcb5b43b6e18dm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to teraz już nic nie mogę zrobić?

 

Uwaliłeś Hexa nowym softem.... a pisał ktoś niedawno czy aktualizować ale się obawiał.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem, ale myślałem że pójdzie :zalamany:

czy jest to do odzyskania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytałem, ale myślałem że pójdzie

 

Mądry i biedniejszy polak po szkodzie :]

 

czy jest to do odzyskania??

 

Pytaj lub poczekaj na yaska, ja nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala mi jeszcze takie komunikaty

 

c2951e66a8f65425m.gif

 

45af33e2da9422d9m.gif

 

EDIT///12.08.2007

Czy kabel jest już stracony?? Czy ktoś już miał podobny problem?? Co robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy możesz już wyrzucić kabelek,nie jest do odzyskania,mozna go przeprogramować np: wysyłając do ADAKO ale ja bym tego nie radził :P ja zrobiłem to jakiś czas temu ale z wersją beta 702 , musiałem kupić nowy ,jakiś czas temu pokazał się post ,że prawie org. 607,3 aktualizuje się do wersji 704 (pewnie uwierzyłeś), zapytałem yasska i odradził.

Spróbuj na PW do yasska napisać, dostałem od niego wiadomość ,że niedługo będzie miał kabelki do 704 ;) więc kupił byś sobie już taki.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już do Yasska, czekam na odp. nie wierze ze nie da sie tego jakoś tego przywrócić przecież to tylko kabelek. Trochę kasy za niego wydałem a 704 będzie pewnie więcej kosztował :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem już do Yasska, czekam na odp. nie wierze ze nie da sie tego jakoś tego przywrócić przecież to tylko kabelek. Trochę kasy za niego wydałem a 704 będzie pewnie więcej kosztował :zalamany:
mówię Ci ,że przerabiałem ten temat.... sprawa zakończyła się zakupem nowego kabla. Kabel też mam od yasska ;)

jeśli potrafisz przeprogramować to chwała Ci :padam: możesz zacząć produkcję własną ;)

jak byś chciał to mam gdzieś softy i schematy do takich kabelków, pozostaje tylko zaprogramowanie :D

704 będzie pewnie więcej kosztował :zalamany:
ja mam swój 607,3 sprawny i mogę go pogonić a różnicę sobie dorzucę ;)

 

edit// ps.to jest podobna sprawa jak ze źle zaprogramowaną kartą do Cyfry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z Yasskiem co on na to wszystko.

 

ja mam swój 607,3 sprawny i mogę go pogonić

możliwe że sie dogadamy.

 

jeśli potrafisz przeprogramować to chwała Ci :padam: możesz zacząć produkcję własną ;)

niestety nie potrafię programować, gdybym potrafił to nie byłoby tego postu.

 

dzięki za opd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Sorki że tak długo nie reagowałem ale jestem ekstremalnie zajęty w pracy.

Cóż mogę powiedzieć, nowy soft 704.2 przy aktualizacji, aktualizuje firmware do ver.1.85.

Problem w tym że używamy nieoryginalnych interfejsów, które róznią się budową i niedopuszczają do aktualizacji ale najgorsze jest to że pozwalają na wyczyszczenie epromu co właśnie widzimy u longboy-a. Fejs faktycznie nadaje się do kosza.

Podejrzewam że jest to celowa polityka producenta, bo jeśli fejs byłby dokładną kopią oryginału to aktualizacja mogłaby się odbyć. Ale oni na to nie pozwalają i w sprzedaży ciągle są Hex-y 514 , 607 no 704 oczywiście cena rośnie wraz z numerkami wersji. Jeśli możnaby było aktualizować to wystarczyłoby kupić tańszego 514 i zaktualizować na 704. Ale oni pewnie tak nie chcą. Zauważcie że ross-tech sprzedaje fejsy zawsze z najnowszą wersją softu. Oczywiście możnaby powiedzieć że te nieoryginalne to szmelc z tym że niewielu hobbystów stać na wywalenie prawie 2000zł za kabelek "made in USA"

longboy, będę miał dla ciebie propozycje aby nieco zminimalizować twoją stratę, zobacz PW.

Jeszcze raz aleluję do posiadaczy Hex-ów 607.3 z innego źródła jak ross-tech

NIE INSTALUJCIE NOWEGO SOFTU 704

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UF .

Ja też chciałem swojego HEX-a zaktualizować ale coś mnie powstrzymało . Pewnie niepewność . Raz nie byłem pewien a kupiłem i niepasowało dlatego teraz drugi raz niepewności nie uległem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Taki interfejs jest jak najbardziej do odratowania. Firmware interfejsu da sie przywrócić do 1,66 i poprzednich. Jest zakład elektroniki w Pile, który jest to w stanie zrobić. zaprzyjaźnionemu warsztatowi z Bytomia zrobili to za 50zł ale też przestrzegali aby nie aktualizować wyżej.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, daj namiary jak możesz do tego zakładu w Pile na PW, może da się ratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dałem 400zł za swojego i jakos nie mam problemu z aktualizacja, ale moj dostawca powiedzial ze idzie bez problemu . a ze swoich kabelków to macie procki do programowania i bedzie działac. ale nie sadze by mozna bylo tak wywolac caly fejs by go PC wykryl jako programator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga.

Przy Hex-ach 704.1 kiedy pracujemy z fejsem i mamy połączenie z internetem(np.WiFi) program na siłę chce nas uszczęśliwić jakimiś aktualizacjami. Aktualizacje te nie zmieniają numeru wersji i nie zmieniają nic na lepsze w zakresie funkcjonalności, ale skutecznie mogą pozbawić możliwości korzystania z urządzenia.

Dlatego nie powinno się pracować z interfejsem przy podłączonym internecie. Należy rozłączyć połączenie z siecią lub skonfigurować firewall aby blokował dostęp temu programowi.

 

EDIT:

W menu options na karcie user interface and indefication należy zaznaczyć Do not check for updates[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B.dobra wskazówka. U mnie np. jest router i sieć WI-Fi, kiedy jestem w aucie przed domem Wi-Fi jeszcze odbiera sygnał sieci, tak więc bez problemu mogę wskoczyć na forum lub śmigać po necie.

 

Kolejny raz kolega yassek udowodnił swą rzetelność i profesjonalizm.

 

NIE POZWOLĘ SOBIE NA ZABLOKOWANIE KOLEJNEGO KABELKA AKTUALIZACJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tam sa kosci w tym interfejsie i czy sa wsady dostepne jesli tak to programowanie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wam powiem, kupowałem drugieg fejsa, byla to wersja 604 , i zrobiłem wczoraj update do 704.1 i fejs dziala ok, wszystko jest ok. wiec nie wiem jak to jest u was z tymi fejsami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności