Skocz do zawartości
robal001

PASSAT B6 BMP dziwny świst turbiny LOGI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o analizę logów passat b6 2,0 tdi bmp. Przy przyspieszaniu słychać dziwny dźwięk turbiny. Sprawdzony cały dolot wszystko szczelne ciśnienie nie ucieka. Co to może być??

http://speedy.sh/CXWnj/turbo.csv

Niepokoi mnie dziwny dźwięk który pojawił się po długiej ostrej jeździe. Dźwięk przypomina gwizdanie i nie jest to normalny dźwięk pracującej turbiny. Wcześniej potrafił pojawić się po długiej deptanej jeździe, lecz po ostygnięciu było OK. Teraz jak tylko osiągnie 90 stopni zaczyna gwizdać przy przyspieszaniu. Dodam, że gdy przyspieszam mega delikatnie nie słychać tego. Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co to było???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi taki świst się pojawia w zakresie obrotów 1500-2500 mam basata b6 z DSG 2.0TDI (BMP blok silnika) też mi to nie daje spokoju dodam iż turbina była regenerowana w czerwcu 2013 roku i zarówno przed jak i po regeneracji świst jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam problem ze świstem (nie wiem czego) podczas dodawania gazu. Dźwięk pojawia się po osiągnięciu ok 1800 obr. Jeden raz zaświeciła kontrolka świecy żarowej, ale po wyłączeniu silnika i ponownym unieruchomieniu zgasła i już się nie zaświeciła. Czuję że samochód jest trochę słabszy ponieważ przy wciskaniu pedału gazu czuję bardzo delikatne przyduszanie. Dodam że odebrałam auto od elektromechanika- wymieniany był sterownik różnicy ciśnienia oleju.Może ktoś coś podpowie co to może być bo auto stoi i boję się jeździć żeby coś nie padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności