Skocz do zawartości
Czarny001

Problem z jazdą na gazie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem kiedy jadę swoim paskiem na gazie, na benzynie elegancko pracuje nic sie nie dzieje a na gazie przejadę 2-3km i zaczyna szarpać nim i nie chce jechać wgl dopiero jak przerzucę go na benzynę przejadę z kilometr i znowu na gaz to znowu da rade pojechać te trzy kilometry. Czego może być wina ze tak się dzieje?? jakby mu może gazu brakowało?? a dodam jeszcze ze ostatnio dosyć często zdarzało sie ze strzelił na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to co to za instalacja? Sekwencja czy jakaś starsza generacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja zwykła ma juz około 7 lat :P ale generacji nie wiem której niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacje dawki gazu masz na zwykłej śrubie czy elektryczny silnik krokowy. Jeżeli masz silnik krokowy to wina może leżeć po jego stronie lub reduktor ma już dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba śrubę, tzn ze wymiana reduktora ?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dodam jeszcze ze ostatnio dosyć często zdarzało sie ze strzelił na gazie.

Niedobrze....

...zacznij od zdjęcia dekla z parownika i wyczyszczeniu wnętrza z oleju po gazie.

Zmień też filterek gazu i obadaj wąż między parownikiem a mikserem jak i sam mikser czy są szczelne, czyli czy nie łapie tam lewego powietrza, jak masz śrubę (brak kabelków na wspomnianym wężu) to niestety cała wina będzie w parowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filterek od gazu i nic sie nie zmieniło. Wyczyszczenie parownika też nic nie dało. Co więcej pogorszyło mu sie bo teraz i na benzynie juz nie chodzi. Na wolnych obrotach jest wszystko dobrze ale po dodaniu gazu zaczyna go mulic szarpać i słychać takie wycie powietrza (podobne jak jest przeciąg gdzieś :P ) , a po odłączeniu silniczka krokowego wydaje mi sie ze powinien zgasnąć a on nadal chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczyszczenie parownika też nic nie dało.

Jaki masz reduktor? Kupowałeś jakiś kpl. naprawczy typu membrany, uszczelki?

Co więcej pogorszyło mu sie bo teraz i na benzynie juz nie chodzi. Na wolnych obrotach jest wszystko dobrze ale po dodaniu gazu zaczyna go mulic szarpać i słychać takie wycie powietrza (podobne jak jest przeciąg gdzieś )

Hmm... Czyżbyś coś rozszczelnił i dostaje za dużo powietrza..

po odłączeniu silniczka krokowego wydaje mi sie ze powinien zgasnąć a on nadal chodzi

Mówiłeś, że masz śrubę?? Po odłączeniu silniczka nie zgaśnie, wole obroty będą i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduktor lovtec, wyczyściłem go benzyna jak narazie.

 

no włąsnie nic nie robiłem poza tym więc nie bardzo żeby tak, mi się wydaje ze ma problem z odpowiednim spalaniem bo az w wydechu słychać jak cos dopala sie.

 

srubę mam na tym przewodzie pomiędzy parownikiem a przepływomierzem

 

 

jutro wymienie przewody i świece, no i moze kupie kpl. naprawczy do parownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro samochód zaczął gorzej pracować to prawdopodobnie reduktor został błędnie poskładany.

Doświadczenie podpowiada mi, że za winę odpowiada uszkodzony wielozawór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dużo km.przejechane to zmień membrany i zawór. Ja w B-4 miałem Elpigaz i wymieniałem po 100 tys.km.A jak Ci zapala rano na zimnym, czy pali od strzała czy troche krecić trzeba.Jezeli będzie puszczał zawór to gaz sie miesza z paliwem i na zimnym nie odpala od razu.Jezeli słabo odpala zimny to wieczorem zakręc gaz w butli wypal do końca i rano odpal,jezeli odpali od raz to puszcza zawór gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z jazdą na gazie wygląda nieco inaczej. Otóż na benzynie zaznaczę wpierw, że problem się nie pojawia. Jednak po przełączeniu na gaz przy rozgrzanym silniku obroty biegu jałowego spadają bardzo znacząco, poniżej 800, a nawet mniej, tak iż silnik prawie gaśnie. Instalacja II generacji, do silników z wtryskiem. Wóz zamiast katalizatora ma strumienicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w pasku inst. Stella Elisa , reduktor chyba Vega,wtryski byly Rosso ale zmieniono na inne lepsze czarne. Problem polega na tym ze gdy zatankuje pełno to pod koniec jakby problemu nie było. Gdy zatankuje np 20L i gdy przejade np. 100km zaczyna sie problem z samoczynnym przełączaniem na pb. np.ok 5tys.obrotów.Gdy zmniejsze predkośc i obroty do 4 tys.obr. jade bez wyłaczania. Dodam gazu przełacza. I tak w miare wiekszej liczy przejechanych km. przełacza szybciej na pb. ale gdy obniże predkosc moge jechać. W serwisie odkrecił zawór od butli i stwierdził że jakiś wąż zamiast być skierowany w dół był prawie prosto, ze niby to miało związek z cisnieniem w zbiornik, coś pokręcił przy reduktorze śrubą na imbus z boku i teraz przy przełączaniu na pb. przychamowuje samochodem. Może nie w tą strone krecił ta srubą. Moze ktoś cos wie na taki oto problem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A podłączał się pod komputer? Jeździł z Tobą autem z komputerem? Jeśli nie - zmień gazownika. Przełączanie sugeruje spadki ciśnienia - uszkodzony reduktor, zapchane filtry (mało prawdopodobne) albo uszkodzone wtryskiwacze. Bez diagnozy dynamicznej się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze teraz wybrać sie znowu. Gazownika nie zmienie bo przedłuzyli mi gwarancje o rok dłużej tzn. do 3lat czyli jesien przyszłego roku. Wkurza mnie to bo zawsze coś jest nie tak. Jak mi zmienili komputer to własnie wyszlo to przełączanie. Chyba chciał zrobic cos z cisnieniem i dlatego krecił przy reduktorze a zrobił to że własnie przy przełaczaniu przyhamowuje jakby był moment przerwy w dostawie paliwa do przejścia na Pb. Jest to nie zawsze,przełacza tez bezproblemowo. Musze jechać żeby zmniejszył dawke paliwa.Miałem uboga mieszanke,to wyszło po wymianie sondy, zmienił dawke i dał za dużo. Jechałem do Gdańska A-1 i specjalnie trzymałem 90-100 zeby sprawdzić. Wyszło 10/100 to wydaje mi sie o 1L za duzo. Zobaczymy co zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak jest, że nie masz ciśnienia dlatego przyhamowuje. Wątpię, żeby mechanik miał czas na jazdę z klientem, chyba że ma mało roboty. Może elektrozawór za późno puszcza PB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno tak jest, że nie masz ciśnienia dlatego przyhamowuje. Wątpię, żeby mechanik miał czas na jazdę z klientem, chyba że ma mało roboty. Może elektrozawór za późno puszcza PB?

Mechanik pojedzie,bo juz tak było ale jak coś robi to powinno byc zapisane.Kiedy zmniejszył dawke paliwa to mi powiedział żebym pamietał że o 15.Teraz jak zwiększył to juz nic nie mówił i jak pojade to nie wiadomo znowu o ile zmniejszyć. Tak samo jak kręcil przy reduktorze co do cisnienia to napewno wie w która strone ale ile napewno nie! i to sa takie niesnaski ze za każdym razem nie wiadomo co było zrobione.Warsztat jest ok. bo u nich już miałem kiedys zakładaną. Teraz po 2 latach gwarancji przedłuzyli mi jeszcze o rok. Zobaczymy moze w przyszłym tygodniu pojade.Oni jak sie umówie to robią każą sie przejechać i sprawdzić ale gdzie w Bydgoszczy pojedziesz żeby mu przyłożyc itd. Mam swojego VAGa to sprawdze mieszanke, wezmę laptopa i sobie pojeżdże.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imię Damian, Jestem od niedawna na forum.

Chciałbym się przyłączyć do tematu, ponieważ też mam problemy z gazem.

 

Otóż mam instalację Gazową od kwietnia tego roku. (passat 1.8t) Na początku samochód jeździł na gazie Super, nic się nie działo. Ale gazownik mówił żebym do następnej wizyty u niego zmienił świece, bo nie mógł go dokładnie ustawić (jakaś kulka mu ciągle skakała P.S. jestem zielony w tym temacie) Wymieniłem świece i od tego czasu samochód sie dławi przy przyspieszaniu. Np. jadę na 3 biegu spokojnie ale jak chcę przyspieszyc to tak z dwa razy szarpnie i wtedy dopiero zaczyna przyspieszac. Na PB jest OK.

 

Proszę o pomoc, bo juz od miesiąca jeżdżę od mechanika do gazownika, bo jeden do drugiego mnie wysyła.

 

Na komputerze po zmianie świec pokazywało, błąd (wyskakiwanie zapłonów czy jakoś tak) ale mechanik go usunął i już się nie powtórzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie podzespoły LPG (reduktor, wtryski, elektronika) masz zamontowane??

Jakie załoźyłeś świece??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze powiem szczerze, że nawet nie wiem jakie mam podzespoły. Wszystko montował i dobierał gazownik. Ja się na tym naprawde nie znam

 

a świece wymienilem na takie jaki mi podał gazownik. NGK PF6q jakos tak

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zaraz podam dane z książeczki serwisowej

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ElpiGAZ

Typ Instalacji : Stella Alex

Nazwa Reduktora: Orago KME

Typ wtryskiwacza: Barracuda

Nr. Reduktora: 1055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności