Skocz do zawartości
54321

b6 wycieraczki, prawy kierunek ciezki przypadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze poniewaz rozkladam juz rece. Walcze 3 dzien z niedzialajacymi wycieraczkami przednimi spryskiwaczami szyby oraz prawym prazednim kierunkiem.

 

Trendline bez czujnikow deszczu

 

Przeczytalem a nastepnie wykonalem roznego rodzaju sugestie i dalej nic.

 

Co zrobilem:

- bezpieczniki sprawdzone f22 caly

- VCDS zadnych bledow

- przekazniki wycieraczek sprawdzone zamienialem dwa nic nie dalo

- czujnik zamkniecia maski sprawdzony, instalacja do niego rowniez sprawdzona ( lecz na zegarach nie pokazuje czy maska jest otwarta czy zamknieta co jest dziwne)

- mechanizm samych wycieraczek rowniez sprawdzony nie zatarty nie zardzewialy

- podłaczenie wycieraczek na krotko zero reakcji

- podłaczenie samego silniczka wycieraczek po rozebraniu ich i ominieciu elektroniki - silnik chodzi

- w kostce dochodzacej do wycieraczek ciagle jest napiecie pierwszy kabel jakies 9.60v drugi masa trzeci 11.40v

- napiecie w kostce sie nie zmienia mimo wlaczania lub wylaczania wycieraczek manetka

- kostki do manetki sprawdzane wszystko wyglada dobrze

- robilem test wycieraczek oraz spryskiwacza przez VCDSa spryskiwacze szyby przedniej sikaja wycieraczki nie chodza nic sie nie dzieje

- pruby z odlaczaniem aku zamykaniem maski nie pomagaja

 

Nie wiem za co jeszcze sie zlapac

 

Z kierunkiem to samo mysle ze gdzies w instalacji kabel jest przelamany kostki sprawdzalem.

 

Prosze o podrzucenie jakiegos pomysłu poniewaz rece opadaja.

Edytowane przez 54321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A same manetki sprawdzałeś? Może tam coś się popieprzyło. Może taśma jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A same manetki sprawdzałeś? Może tam coś się popieprzyło. Może taśma jest uszkodzona?

 

Dokładnie może wina jest pos tronie manetki tak jak pisze Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze manetki dokladnie o ile sie da cos tam dojrzec wczesniej sprawdzalem kostki tam dochodzace.

 

Tylko dlaczego po odpaleniu wycieraczek z VCDSa itak nie chca chodzic , a spryski chodza? Jakby cos jeszcze bylo nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może je komp wyłączył aby nie spalić silnika.

 

Miałem po kupnie auta taką sytuację, nawaliło mi strasznie śniegu na podszybie i wszystko zamarzło a po uruchomieniu wycierzaczek ruszyły się 3 razyw celu sprawdzenia i silnik został odcięty (zablokowany) aby go nie spaliło. Dopiero po podłączeniu Vcds-a i wykosaowaniu tryby blokady zaczeły działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko dlaczego po odpaleniu wycieraczek z VCDSa itak nie chca chodzic
Bo jeśli sygnał sterujący idzie przez manetkę, a ta jest uszkodzona to i tak nie ruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak byc obudowe kolumny mam sciagnieta wiec to moment zeby sie do tego dobrac chociaz wydaje sie mi ze itak za bardzo nic tam nie dojrze i bez podmiany na inne sie nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiera na dół obowiązkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i myślę, że tytuł tematu jest nieadekwatny do problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja oznaczenie silnika, pojemność i rok produkcji mają niewielki wpływ na tę usterkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat zmieniony

 

- tak jak myslalem nic ciekawego po manetce nie widac musze chyba czukac na podmiane

 

- rozebralem instalacje od kierunku do grodzi silnika i tam sie wpielem na krutko kierunek swieci wiec to nie kabel przynajmniej nie do tego miejsca

na prawym kierunku mam ok 8.0 v nawet przy wylaczonym , a na lewym 0.37v czy to normalne czy gdzies przebicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie manetek czy po zmianie bedzie konieczna adaptacja bo tak usłyszalem od jednego szpeca

a i czy manetka wygladajaca identycznie posiadajaca inna ostatnia literke w numerze bedzie sie czyms roznic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd może być mylący. Inne manteki są do kombi inne do sedana (tylna wycieraczka). Inne manetki są do multikierownicy inne do zwykłej kierownicy (sterowanie komputerem). Jeśli nie jesteś pewien to najlepiej porównaj dokładnie piktogramy na manetkach. Co do adaptacji to z pewnością trzeba będzie zrobić adaptację kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem w vcds opcje gdzie mozna sprawdzic czy po podnoszeniu do gory manetki jej reakcje jak do wlaczania coraz szybszego wycierazczek

- vcds pokazuje ze manetka reaguje dajac w dol wyskakuje 1 dajac o jeden do gory 2 itd.

- drugi silniczek wycieraczek podlaczony i dalej to samo

- dziwne ze w vcds pokazuje ze maska otwarta mimo ze stycznik zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm to już trzeba mądrzejszych do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij mikrostyk przy zamku to jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie winę też ponosił mirostyk. Udało się po przemyciu WD-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odepnij mikrostyk przy zamku to jego wina
U mnie winę też ponosił mirostyk. Udało się po przemyciu WD-40

 

Ja bym jeszcze poczekał na opinię użytkownika 78marek. Jeśli on potwierdzi że to wina mikrostyku to sprawa będzie jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko, że u mnie wycieraczki pracują w zakresie około 2 cm od dołu szyby. Dalej nie chcą iść. 2 cm do góry i się cofają OCB pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności