Skocz do zawartości
fungus

Huczy podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki dziwny problem, że kiedy jadę to słyszę z okolic jakby kół przednich takie dziwne ni to huczenie ni to szumienie. Dziwne jest to, że ma charakter pulsacyjny i dzieje się tylko pomiędzy 50 - 60 km/h bez względu na jakim biegu jadę. Na luzie też tak jest. Jakby ktoś miał z czymś takim wcześniej problem i zna odpowiedź na ten stan rzeczy to z tego miejsca bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki padniętego łożyska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Albo oponki masz głośne, może zaczeły się szczępić, ale ja bym postawił na łożysko tak jak kuczlaw,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9 % to szumi łożysko koła, żeby zlokalizować która strona podnieś jedną stronę na pożądnym podnośniku wcześniej solidnie blokując tylne koła rozbujaj do tych 50-60km/godz. gdzie szumi tą stronę naprawiamy . Przerabiałem to z miesiąc temu.

Możesz skożystać z tych wskazówek : http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/lozysko-piasty-vt20592.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat.U mnie coś również huczy w zakresie prędkości między 70 a 80 mph z prawego przodu.Tak się zastanawiam czy to łożysko czy może to być przegub?Bo przy wolnym skręcaniu wyrażnie słychać trzaski z prawego przedniego koła co wskazywałoby na przegub.A może jedno i drugie jest zużyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłącze się pod temat.U mnie coś również huczy w zakresie prędkości między 70 a 80 mph z prawego przodu.Tak się zastanawiam czy to łożysko czy może to być przegub?Bo przy wolnym skręcaniu wyrażnie słychać trzaski z prawego przedniego koła co wskazywałoby na przegub.A może jedno i drugie jest zużyte?

Stukanie (grzechotanie) na skręconych kołach wyraźnie mówi o zużytych przegubach, a huczenie o zużytych łożyskach. Czyli prawdopodobnie masz i jedno i drugie do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś ile taki grzechotający przegub może jeszcze pociągnąć?Bo właśnie wybieram się swoim PASKIEM na urlop do POLSKI a za bardzo nie chce wymieniać tu w UK bo tu są same niedorajdy w tych warsztatach nic nie umieją robić!!(np.już po raz drugi przy wymianie oleju w dwóch różnych warsztatach wlali mi olej grubo powyżej maxa, to samo mają koledzy.A już nie wspomnę że zgodne z prawem w UK jest to że każda opona w aucie może być zupełnie inna)A czy przyczyną huczenia może być półoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem mianowicie przy lekkim skręcaniu kolami w lewo również słyszę ni to huczenie ni to szumienie.Nie zależnie od prędkości Na diagnostyce przedniej osi nic nie wykryli. Czy to może być przegub?? Ale teraz pytanie który wewnętrzny czy zewnętrzny?? Czy raczej jest to łożysko??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam podobny problem mianowicie przy lekkim skręcaniu kolami w lewo również słyszę ni to huczenie ni to szumienie.Nie zależnie od prędkości Na diagnostyce przedniej osi nic nie wykryli. Czy to może być przegub?? Ale teraz pytanie który wewnętrzny czy zewnętrzny?? Czy raczej jest to łożysko??

 

 

jak by był to przegub to bys słyszał takie stukanie ,grzechotanie przy skręcie ,a jeżeli jest to szumienie ,buczenie to raczej łożysko niż przegub , jeżeli chodzi o przegub wewnetrzny to na prostych kołach przy ruszaniu lub hamowaniu silnikiem słyszał byś stukanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to łożysko może buczeć prawie cały czas czy takie hałas to raczej opony (które są już do wymiany prawie są na minimalnym)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to łożysko może buczeć prawie cały czas czy takie hałas to raczej opony (które są już do wymiany prawie są na minimalnym)?
tak łożysko może buczeć cały czas ,i także opony mogą huczeć stara guma twarda i bedzie szumieć ,wiec jak masz opony do wymiany to najpierw wymień opony i wtedy zobaczysz co ci hałasowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy to łożysko może buczeć prawie cały czas czy takie hałas to raczej opony (które są już do wymiany prawie są na minimalnym)?
tak łożysko huczy cały czas a co do opon to też do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu też u mnie słychać takie jakby chuczenie powyzej 60 km w tylnim lewym kole podejrzewam że to łożysko . Pytanie brzmi czy musze wymienić tylko łożysko czy całą piastę ?? i czy trzeba wymieniać to parami to znaczy w prawym i lewym kole ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącze sie do tematu też u mnie słychać takie jakby chuczenie powyzej 60 km w tylnim lewym kole podejrzewam że to łożysko . Pytanie brzmi czy musze wymienić tylko łożysko czy całą piastę ?? i czy trzeba wymieniać to parami to znaczy w prawym i lewym kole ?? Pozdrawiam

tak to łożysko a wymienia się samo łożysko z jednej str ale zaleca się z obu chyba że piasta już też jest dobita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz jestem głupi bo dzis ktoś kto nazywa sie mechanikiem wmawiał mi ze musze wymienić całą piaste bo łożysko jest jej nierozłączną częscią . Może chce mnie naciągnąć :/ bo ja się na tym nieznam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to juz jestem głupi bo dzis ktoś kto nazywa sie mechanikiem wmawiał mi ze musze wymienić całą piaste bo łożysko jest jej nierozłączną częscią . Może chce mnie naciągnąć :/ bo ja się na tym nieznam :(
sory nie spojrzałem na rocznik faktycznie wg ETKI łożysko i piasta to jedność ale nie ma rzeczy nie możliwych dla polskiego mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to juz jestem głupi bo dzis ktoś kto nazywa sie mechanikiem wmawiał mi ze musze wymienić całą piaste bo łożysko jest jej nierozłączną częscią . Może chce mnie naciągnąć :/ bo ja się na tym nieznam

 

nie wmawiał ci bo miał racje

 

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

 

podejrzewam że to łożysko . Pytanie brzmi czy musze wymienić tylko łożysko czy całą piastę ?? i czy trzeba wymieniać to parami to znaczy w prawym i lewym kole ?? Pozdrawiam

 

wymień tylo tą strone co ci chuczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Początki padniętego łożyska :)

Witam. Nie mam pasata. Ale mam podobny problem 4 m-c temu wymieniałem łożysko i przegub.. Od dziś jadąc przedkością 60-80 słychać huczenie. Podniosłem auto na lewarku i jak zakręciłem kołem słychać stukanie. Czy to może być zużyty przegub (przypominam wymieniony ok 4m-c).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nie mam pasata. Ale mam podobny problem 4 m-c temu wymieniałem łożysko i przegub.. Od dziś jadąc przedkością 60-80 słychać huczenie. Podniosłem auto na lewarku i jak zakręciłem kołem słychać stukanie. Czy to może być zużyty przegub (przypominam wymieniony ok 4m-c).
złap za półoś i poruszaj góra dół jeśli wyczujesz luzy to to jest przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złap za półoś i poruszaj góra dół jeśli wyczujesz luzy to to jest przegub

Tak poruszając przegub czuć luzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności