Skocz do zawartości
dszyszko

Wymiana podświetlenia w sterowniku do lusterek zewnętrznych

Rekomendowane odpowiedzi

INSTRUKCJA

 

Wymianę podświetlenia należy rozpocząć od wyjęcia sterownika z uchwytu klamki. Co do demontażu, temat poruszany byl w poście: http://www.forum.vw-passat.pl/postlink/16020.htm#16020 . Jednak myślę, że najprostszym rozwiązaniem będzie jednak demontaż calego obicia drzwi i wtedy jest bezproblemowe dojście od tyłu do zaczepów regulatora (opis na stronie 4 powyższego postu od MrWho).

Co do narzędzi potzrebnych do wymiany, to na pewno mały wkrętak (a najlepiej z 3), lutownica z małym grotem, szczypy boczne do docięcia diód, cyna, wszystko.

 

Jeszcze jedno, po rozebraniu mojego sterownika z samochodu okazalo się ze są w nim dwie diody led w kolorze czerwonym i w obwodzie rezystor 220Ω. W związku z tym, że mój sterownik był połamany (brak gałki) kupiłem drugi, jednak jak rozebrałem drugi sterownik (od Skody) okazalo się, że są tam 4 diody w kolorze zielonym i z rezystorem 68Ω.

Co do samej pracy sterownika niczym się nie różnią i można je spokojnie zamieniać, różnica tylko w kolorze i ilości diód. Nie wiem dlaczego ta różnica, możliwe dlatego, że kolor zielony jest słabszy i są zastosowane 4, a przy czerwonym (jaskrawym) tylko dwie.

Ja zastosowałem również dwie diody niebieskie, wystarczająco oświetlają piktogramy.

I teraz UWAGA!!! Jeśli wstawi się tylko 2 diody zamiast 4 oryginalnych należy pamiętać o WYMIANIE rezystora !!! (2 diody - 220Ω, 4 diody - 68Ω), bo w przeciwnym wypadku długo nie poświecą :). Jako diody użyłem zwykłych przewlekanych diód niebieskich 3mm (spokojnie się mieszczą). Jednak jeśli ktoś chce wmontować wszystkie 4 diody to może być problem, gdyż w tym drugim miejscu niezbyt jest miejsce na umieszczenie takiej diody, no chyba że SMD.

 

A więc do dzieła:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za ledy? Te na dole to PLCC-2 a na gorze? jakieś dziwne.. mogłbyś obfocić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

co to za diody to CI nie powiem bo nie wiem :)

Ale wysylam fotki, ewentualnie dopisz co to za typ, na przyszlosc bede wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale ta wieksza to chyba PLCC-4 a ta mniejsza to PLCC-2 roznie sie to pisze czasem przez "-" czasem po prostu PLCC2... Jak byś chciał bede miał takie ledy.. duzo lepiej świeca niz zwykłe 3-5mm bo maja 120stopni jak chcesz to pisz na PW albo GG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dzieki, ja juz zmieniac nie bede bo i tak ladnie swieca, podoba mi sie :) ale moze inni koledzy z forum ktorzy beda chccieli tez zmienic podsiwtlenie sie zdecyduja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie cisza a ja zamowić chcem je dziś/jutro bo potem 2 tygodnie pewnie paczka bedzie iść :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz moj temat pisałem kto by chciał diody PLCC2 bede miał kilkanaście takich diodek :) Jak by co moge ci załatwić w roznych kolorach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glasz
Jeśli wstawi się tylko 2 diody zamiast 4 oryginalnych należy pamiętać o WYMIANIE rezystora !!! (2 diody - 220Ω, 4 diody - 68Ω), bo w przeciwnym wypadku długo nie poświecą :)

a te niebieskie diody to przy jakim napięciu pracują? spokojnie przy 220Ω pójdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności