Skocz do zawartości
derton

Passat B5 Kombi - tylna rozpórka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio założyłem przednią rozpórkę do paściocha i muszę przyznać, że jeżdzi się miło i najważniejsze pewniej. Po założeniu rozpórki przestały trzeszczeć plastiki z przodu ale teraz denerwują mnie plastiki z tyłu. Pytanie brzmi czy ktoś kiedyś myślał na tylną rozpórka i gdzie dokładnie ją montować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadalo by połaczyć jakos dwa tylne nadkola w bagażniku.Czy mógłbyś Kolego umieścić w temacie zdjęcie przedniej rozpórki jak to jest zamontowane bo tez o tym myslę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji brzydkiej pogody posłużę się zdjęciami zaczerpniętymi w sieci :P

 

2a9d83554ad6c18bm.jpg

fb466035feaab406m.jpg

2c74e4147efeb83em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperałem po sieci ale niestety nic nie znalazłem :/ Może jednak ktoś mi coś doradzi :)

 

00ed819b8308e79am.jpg

 

Czy taka forma byłaby poprawna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla pełnej poprawności - spina się górne mocowanie kielichów a pod spodem auta dolne mocowanie wahaczy. Tylko czy tak da się jechać po ulicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że trzeba spiąć kielichy tylko jak to wygląda w praktyce ? Amory są montowane od zewnątrz dwoma śrubami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może coś w ten deseń? co prawda jest to do golfa II/III ale pomysł można podkraść...

 

http://allegro.pl/rozporka-gorna-tyl-vw-golf-iii-ii-polerowana-i3262316428.html

 

sam szukam tylnej rozpórki ale do B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w B5 polega na tym, że nie ma gdzie spiąć. Pozostaje tylko ściany bagażnika i teraz nasuwa się pytanie w jaki sposób ? Kolega adams myśli podobnie ale chyba rozpórka musi być bez śruby tylko już na konkretny wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koncepcja z obrazka kolegi Derton jest dobra ... tyle ze tracimy polowe zalet combi :padaka

 

Ja bym wykorzystał do mocowania rozporki miejsca mocowania oparcia tylnej kanapy. Połączyć te punkty w X i tyle ... w b5 gdzie jest belka i nie ma kolumn resorujących nic więcej nie da się zrobić, moim zdaniem.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę miejsca niestety ucieknie ale chciałbym zrobić ją na takiej samej zasadzie jak jest przednia a mianowicie skręcaną. Uchwyty w ścianach bagażnika na stałe a reszta skręcana śrubami żeby w razie czego można było łatwo zdemontować i coś przewieżć :) Tylko z tego co pamiętam to ja nic nie przewoże w bagażniku :P

Edytowane przez derton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo odgrzeję temat , ale czy ktoś z Kolegów ma taką rozpórkę i może pokazać fotkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności