Skocz do zawartości
flashhh

Czujnik Stop w B6 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że czasem podczas jazdy nagle schodza mi obroty w dół bez żadnego błędu, zupełnie jakbym zdjął nogę z gazu. Doczytałem że taki efekt moze powodować czujnik stop pod pedałem hamulca. Tylko nigdzie nie moge znależć jaki jest typ tego wyłącznika i gdzie moge kupić oryginał i za ile. Pewnie macie takie info.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam identyczny problem, jak te powyżej. Czasami podczas jazdy odcina mi nagle gaz, poprzez awarie czujnika hamulca nożnego. Wystarczy podczas tego "odcięcia" musnąć pedał hamulca i wszystko wraca do normy.

1. Jednak podobnie jak koledzy nie wiem gdzie szukać tego czujnika?

2. Problem zaczął się od dnia kiedy mechanik robił mi wymianę tarcz hamulcowych i kloców, czy to ma jakiś związek?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czujnik znajduje sie pod pompą przykręcony jedną śrubką na imbus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki:) sprawdzę go, mam nadzieje że to jego wina, niby wszystko na to wskazuje...

Jak się dowiem czy to faktycznie czujnik stopu szwankuje to podzielę się wiedzą. Z tego co ustaliłem to problem ten jest rzadko spotykany, dzwoniłem do dwóch różnych serwisów VW, nie dosyć że nigdy o tym problemie nie słyszeli to jeszcze zapierali się, że ten czujnik w passacie B6 jest jest przy pedale hamulca... no ale co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pod którą pompą? Proszę o pomoc passat b6 1.9 tdi

 

Pomocy

Edytowane przez jari777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pompą serwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo;) zabiorę się za to tylko jak tam ręce wsadzić hehehee :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mam pytanie pod którą pompą? Proszę o pomoc passat b6 1.9 tdi

 

Pomocy"

 

 

Jeszcze jedno pytanko odpielem czujnik wciskam pedały hamulca a on nadal świeci dlaczego?Dodam że problem jest następujący mrugajace świece żarowe późno zapalajacy się swiatla stop oraz brak tempomatu plus abs i esp świecący dodam że czjnikiabs są nowe tak samo łożyska kół i praktycznie całe zawieszenie i hamulce wcześnie nie było żadnego błędu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mianowicie mam ten sam problem czy wymiana tego czujnika pomogła w waszych objawach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dobrać do tego czujnika?
Nie bardzo idzie wsadzić tam nawet ręke :/

Problem z odcinaniem pedału gazu, czasami pojawia sie kontrolka ESP i migające swiece zarowe, do tego swieci tempomat
Wymieniłem pedał gazu bo pokazywało ze czujnik wysyła za słaby sygnał, ale nie pomogło, chyba ze pedał który kupilem tez wadliwy...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też podobny problem mechanik wymienił mi pompę hamulcowa i po wymianie zaczęło wywala błąd i migaja cały czas świece żarowe wie ktoś o co chodź passat b6 1.9 tdi.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kamil2012 napisał:

wymienił mi pompę hamulcowa i po wymianie

...trzeba zakodować "nową" pompę. Zrobił to?

Jakie błędy odczytuje komputer? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Pozwole sobie podpiąć się pod temat. Dwa dni temu pojawiła mi się kontrolka EPC skasowałem błędy i zniknęła (niestety nie pamiętam co to był za błąd) wczoraj zauważyłem że cały czas świecą mi się światła stop. Czujnik u mnie znajduje się przy pompie a nie przy pedale. Czy ktoś wyjmował ten czujnik? Jak to zrobić? Przekręcić, przycisnąć czy jak? Boje się że y mi się płyn nie zaczął lać albo coś .

IMG_20210609_124433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności