Skocz do zawartości
Gość MaTyS_72

Mokra podsufitka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaTyS_72

Dużo już było o wodzie, ale chciałem się upewnić ...

Podczas opadów /samochód nie musi być w ruchu/ robi mi się mokra podsufitka od strony szyby + mokre słupki. Problem powstał po tym jak wpadłem w poślizg, potem jazda na dwóch kołach i uderzenie po opadnięciu auta na cztery... .

Czyżby szyba puściła ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, właśnie doczekałem się ładnej pogody i bedę wyciągał podsufitke i polewał wodą aż znajde przeciek. To jest chyba jedyne sęsowne rozwiązanie.

Ps Mokra się robi u mnie tylko po stronie kierowcy między szybą a osłonką przeciwsłoneczną :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z wodą, która pojawiała się na podsufitce po stronie kierowcy w samym rogu przy szybie. Powodem była nieszczelność przy szybie, która była wcześniej wymieniana. Puszczało na samym rogu szyby - uszczelniłem silikonem. Udrozniłem kanał odprowadzający wodę (było sporo syfu). Dla pewności odkręciłem relingi dachowe i sprawdziłem uszczelki - były dobre ale dołozyłem trochę silikonu. Uszczelki przy relingach są jak gąbka i trzymają wodę, w jednym miejscu pojawiła się perforacja lakieru.

Teraz już nic nie cieknie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem taki problem - u mnie przyczyna byly tylnie uszczelki pod relingami. No ale juz jest suchutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim passacie miałem to samo okazało sie ze to zle obsadona była szyba przenia i puszaczało na rogach po obu stronach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTyS_72

Czyli co, trzeba próbować z silikonem.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem na wszelkie mozliwe sposoby i zawsze gdzies przeciekało... i tak sprzedałem auto...trzeba by było wycinac szybe i jeszcfze raz wklejac zeby było idealnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli puszcza przy szybie to wyjmij gumową osłonę, która biegnie wzdłuż przedniego słupka i bedziesz miał łatwy dostęp do szyby. Silikon nałożyłem u siebie równo z krawędzią szyby, zostaninie wtedy około 5-cio mm kanał na odprowadzenie wody. ta gumowa osłona jest włożona na wcisk. W górnej krawędzi szyby jest gumowa uszczelka. Woda musi z niej swobodnie spływać do tego kanału wzdłuż szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżdżę swym Paskiem już ponad półtora roku, były mrozy, burze deszcze i nic...a teraz podsufitka od strony pasażera kierowcy całą zalana , łącznie z siedzeniem, masakra. Ale nic myślałem że to może uszczelka drzwi, dziś wpadłem właśnie na pomysł że to może reling i ta uszczelka...i co? Wczoraj jak je..ło z nieba litrami to przecieki pokazały sie także na przeciwległej stronie u pasażera i z tyłu, także cały słupek...:zeco W sumie to myśłałem że to ta uszczelka idąca wzdłuż auta jest winna, ale mechanik powiedizał mi dziś ze to tylko ozdoba bardziej niż coś co miało by uszczelniać, a jeśli relingi to co? Naraz jeden puścił, potem drugi i trzeci? Skomasowany atak? Pomóżcie koledzy, bo mi już ręce opadają...Sorry za słownictwo, ale to nerwy [ame]http://www.youtube.com/watch?v=CKhZbx7IETs[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie szyber,miałem to samo w golfie.Możliwe że masz zapchane odpływy ,albo spadły rurki odpływowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega laikiem, dlatego proszę mnie oświecić.Rozumiem że przy zamkniętym szyberdachu nie tworzy on z dachem jednej całości i mimo wszystko woda przedostaje sie do środka i rurkami jest zrobiony jakiś odpływ? Bo właśnie wszytsko mi sie układa w całość, gdyż smarowałem ostatnio prowadnice szybera tawotem, czy zatem mogłem sobie sam zrobić tę "niespodziankę"? Uszczelniając przy okazji odpływy? Bo już zgłupiałem, ale wolę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dookoła szybra masz uszczelkę,może puszcza,jest pęknieta,jeździsz u uchylonym podczas deszczu.Bardzo mozliwe że zbyt duza ilośc towotu po zmieszaniu ze śmieciami przytkała odpływy.Na bokach szybra masz takie jakby rynny,a na ich końcach sa odpływy.WWoda jest odprowadzana przez rurki.Można je próbować przetkać drutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wielkie dzięki za podpowiedź. Nie wiem czy naprawiłem, to się okaże przy pierwszym deszczu, ale już siłą dedukcji wyczaiłem te rynienki i te otwory, potem przyczaiłem te końcówki w drzwiach gumowe, nazwałem to smoczki:) Jak go nacisnąłem buchnął szlam i z 2 setki wody, wpadałem na pomysł który zrobił mi tyle roboty, ze na drugim rowku już go nie testowałem. Wyjąłem bowiem "smoczka" z karoserii, wyjąłem rurkę, a w środku szlam więc przeczyściłem go wodą i cacy. Ale...rurka wpadła do środka otworu i końcówka była z 2 cm poniżej otworu. Ile się nakombinowałem to masakra, w końcu zdjąłem gumę poniżej i tam podciągnąłem wężyk w górę, jakoś go wyciągnąłem za którymś razem i założyłem. Z drugim smoczkiem juz się tak nie bawiłem, tylko strzykawką lałem wodę przy pełnym otarciu smoczka (bezpośrednio do dziurki w rynnie), by sie wyczyścił, ale tak teraz sobie myślę, że z tym drutem to jest całkiem dobry pomysł, by udrożnić bankowo i konkretnie. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz na myjke i lej wszedzie gdzie sie da. Lepszy test niz deszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dla lakieru i dla głębokości kieszonki w portfelu...

Myjka ja wiadomo daje mało wody pod dużym ciśnieniem... A nie "przewietrzymy" odpływów tylko trzeba je przepłukać.

Dobre jest wiadro 10 L napełnione kilka razy i wylane na dach, taka ilość wody szybciej przepłucze zatkane odpływy niż myjka.

Lub można otworzyć szyber i lać szlałfem małym strumieniem bezpośrednio w rynienki, jeszcze lepszy efekt, ale trzeba uważać żeby do środka nie nalać

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dojrzałem mokrą podsufitówką na środku w okolicach centralnego oświetlenia kabiny miał ktoś z was coś takiego ??nie masz szyber dachu zastanawiałem się nad relingami ale chyba było by mokre na bokach a na bokach mam sucho i nie wiem którędy może zbierać się woda :( a nie wiem jak wygląda rozwiązanie auta ponieważ w tym aucie jeszcze jej nie zdejmowałem szyba w pasacie była wymieniana u poprzedniego właściciela ja auto mam ok 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak założyć wezyk odpływu wody z szyberdachu w karoseri miedzy prawymi drzwi. Spadł wężyk ze smoczka miedzy drzwiami w czasie udrażniania odpływów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poradzilem sobie drutem. Zagiälem wsadzilem do srodka i próbowałem go wylowic. Udalo sie. Zeby sytuacja sie nie powtorzyla wsadzilem wezyk w smoczek i scisnälem lekko opaskami i jest gitara. Zrobilem tak z przodu i z tylu...do tego wytargalem podsufitke bo odplywy przy szyberku majä wade konstrukcyjnä i po czasie i tak bedä ciekly poprzerabialem wezyki uszczelnilem relingi no w końcu nie trzeba jezdzic z parasolkä w aucie jak pada... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób.Wyciągnąć szybę. Też miałem ten problem.Woda leciała po słupku od strony kierowcy przy osłonie przeciwsłonecznej też mokro.Wyciągnęli mi szybę i niestety rdza.Oczyścili zapaćkali czymś i jest ok. Wyciągnięcie szyby to chyba jedyny sposób na ogarnięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim wyciągnięcie bocznej listwy okna przedniego i wyczyszczenie odpływu wody. Po latach niezaglądania wygląda to jak na załączonym zdjęciu.listwa_oknaB5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności