Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rok temu zmieniałem silnik z powodu klekotania panewek

Jednak długo sie nie pocieszyłem poniewaz następny silnik tez sie konczy... ciśnienie oleju piszczy na wolnych obrotach, olej pali pół litra na ok 500km, na utrzymaniu wyzszych obrotów słychać tez klekot panewek. Pytanie- czy blok od silnika RP 90km pasuje do całej reszty z PFa? Mój plan jest taki żeby zmienić sam "dół" + generalny remont głowicy, zawory, uszczelniacze, wtryskiwacze itp. Pytam poniewaz mam taki blok z osprzetem i nie wiem czy szukać pfa.

Nie wiem czy gra warta świeczki z tymi przekladkami ale juz mnie dobija przekladanie silników

Co najlepiej radzicie zrobić?? cena juz nie gra roli moge wpakować nawet 2 tys. ale zebym wiedział, ze bedzie to chodziło... :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie- czy blok od silnika RP 90km pasuje do całej reszty z PFa?

Wg katalogu elringa wszystkie 1,8 miały tą samą uszczelkę pod głowicą, więc musi pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok pasuje ale tłoki i wał są inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przeznaczyć tyle pieniędzy, pokusiłbym się o zrobienie obecnego silnika-jest to droższa opcja ale wiesz czym jedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym ABF a wsadził

i pewnie już niedługo to nastąpi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zjawa

Witam , dół z RP pasuje do PF , różnica jest tylko tak że PF ma natrysk oleju na denka tłoków a RP nie . Przechodziłem taką przekładkę u siebie, tylko że ja zakładałem głowice i osprzęt z PF do bloku RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PF ma natrysk oleju na denka tłoków

 

Tego nie wiedziałem myślałem że tylko kr/9a/abf mają natrysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dół z RP pasuje do PF , różnica jest tylko tak że PF ma natrysk oleju na denka tłoków a RP nie

To że pasuje to wiadomo, ale PF/PB ma większy stopień sprężania, czyli mniejsze podcięcie w tłokach, a wał korbowy ma cięższe przeciwwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że pasuje to wiadomo, ale PF/PB ma większy stopień sprężania, czyli mniejsze podcięcie w tłokach, a wał korbowy ma cięższe przeciwwagi

czyli lepiej nie ryzykować w mieszaniem PFa z RPkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności