Skocz do zawartości
Gość DRAMERS

kłopot ze wskażnikiem temperatury vw passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DRAMERS

WITAM !!! MAM KŁOPOT ZE WSKAŻNIKIEM TEMPERATURY W PASSACIE B3 , WSKAŻNIK TEMP. WSKAZUJE 120 ST. PRZY NORMALNEJ TEMP SILNIKA , ZAUWAŻYŁEM TO PO WYMIANIE CZUJNIKA TEMPERATURY BO STARY WSKAZYWAŁ ZA NISKA TEMPERATURE, ALE WCZESNIEJ WYMIENIŁEM STABILIZATOR NAPIECIA W DESCE ROZDZIELCZEJ BO SIE PRZEPALIŁ I ZEGAR NIC NIEPOKAZYWAŁ I PO TYM CZUJNIK TEMPERATURY WSKAZUJE MI 120 STOPNI , ALE TEMPERATURA SILNIKA JEST RACZEJ NORMALNA BO Z TAKA TEMPERATURA RACZEJ BYM DŁUGO NIEPOJEZDZIŁ - MOZE KTOS WIE CO TO ZA PRZYCZYNA ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, w paskach to normalne. może czujnik wymieniłeś nie na taki jak trzeba? bo czujnik dobiera się do komputera... niestety czujniki najlepiej dobierać w ASO... a czasem wariują same wskaĽniki - na desce rozdzielczej. poszukaj w archiwum forum.

ps: dlaczego krzyczysz? duze litery oznaczaja krzyk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin
hej, w paskach to normalne. może czujnik wymieniłeś nie na taki jak trzeba? bo czujnik dobiera się do komputera... niestety czujniki najlepiej dobierać w ASO... a czasem wariują same wskaĽniki - na desce rozdzielczej. poszukaj w archiwum forum.

 

a ile może kosztować taki czujnik w ASO :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że cena może wahać się od około 70 do nawet 150zł. jednak to najbezpieczniejsze - na czujniku powinna być plastykowa kolorowa opaska (taki sam kolor musi być na komputerze), jednak z doświadczenia wiem, że tej opaski zbyt często nie ma :( a inny czujnik może dawać kosmiczne wskazania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAMERS
hej, w paskach to normalne. może czujnik wymieniłeś nie na taki jak trzeba? bo czujnik dobiera się do komputera... niestety czujniki najlepiej dobierać w ASO... a czasem wariują same wskaĽniki - na desce rozdzielczej. poszukaj w archiwum forum.

ps: dlaczego krzyczysz? duze litery oznaczaja krzyk!

 

krzycze bo juz niewiem co jest grane niby wszystko dobre a jednak nie , ale czujnik wymieniłem na taki jak był to znaczy na EPS O TYM SAMYM NUMERZE KATALOGOWYM.

 

[ Dodano: Pon PaĽ 10, 2005 8:54 pm ]

hej, w paskach to normalne. może czujnik wymieniłeś nie na taki jak trzeba? bo czujnik dobiera się do komputera... niestety czujniki najlepiej dobierać w ASO... a czasem wariują same wskaĽniki - na desce rozdzielczej. poszukaj w archiwum forum.

 

a ile może kosztować taki czujnik w ASO :?:

Czujnik w ASO to koszt 140 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik wymieniłem na taki jak był to znaczy na EPS O TYM SAMYM NUMERZE KATALOGOWYM.

 

w takim razie na 99% to wskaĽniki na desce - podjedĽ do elektryka (elektronika) niech to sprawdzi. jak okaże się, że to to, on może to naprawić, a jeśli mu sie nie uda, pozostaje chyba zakup zestawu wskaĽników - koszt na allegro około 100 - 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAMERS

dzieki zobacze z tym elektrykiem moze on cos wykombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szorka

zanim będziesz rozbierał pół auta spróbuj podmienić czujnik na inny (nowy) z doświadczenia wiem że 1 nowy potrafił pokazywać 120 a drugi 90 st.- miałem tak w Golfie, wymieniałem płyn ,termostat a okazało się że czujnik (chociaż nowy ) był do d..y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DRAMERS
zanim będziesz rozbierał pół auta spróbuj podmienić czujnik na inny (nowy) z doświadczenia wiem że 1 nowy potrafił pokazywać 120 a drugi 90 st.- miałem tak w Golfie, wymieniałem płyn ,termostat a okazało się że czujnik (chociaż nowy ) był do d..y

 

ZROBIŁEM TO TESTOWAŁEM NA 3 NOWYCH CZUJNIKACH I NA KAZDYM BYŁO TO SAMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

ZROBIŁEM TO TESTOWAŁEM NA 3 NOWYCH CZUJNIKACH I NA KAZDYM BYŁO TO SAMO.

 

Czujniki maja rozna rezystancje(Tak to sie chyba nazywa)wiec jezeli sprawdzales na trzech takich samych no to...Przerabialem to juz kiedys tyle ze na cisn.oleju.Mialem taki myk ze kontrolka swiecila mi jak odpalilem silnik.Odpisz numery i najlepiej z nimi po nowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.u mnie wskaznik temperatury nie pokazuje nic.może tam ruszy sie ze dwa milimetry ale nic

ogrzewanie nawet w miare dobre jadę dzis do mechanika na wymiane termostatu.jak myślicie może to być przyczyną

tamperaturę na WAG-u pokazuje w granicach 78-79 stopni na postoju górny wąz gorący dolny zimny może troszkę letni.a da radę sprawdzić czy zegary są dobre od temperatury.jest to czujnik czteropinowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak myślicie

ja myślę... że.. to... nie ten dział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności