Skocz do zawartości
Gość MuLd3r

Który interfejs wybrać??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MuLd3r

hey, Ostatnio stałem sie posiadaczem Passata B5 1998r 1.9 TDI. Zainteresowało mnie trochę pozmieniać ustawienia alarmu i domykania szyb których nie mam. Zatem muszę zaopatrzyć sie w VGA na USB do 150zł. I tu jest pytanie, Jaki kupić?? Czy na wtyczkę czy na piny. Zauważyłem także 2 rodzaje VAG'ow jeden

Kostka do podłączenia do samochodu----kabel--wtyczka usb

i drugi:

kostka do podłączenia do samochodu----kabel----jakaś puszka---- wtyczka Com/usb

 

Jakie są różnice między 1 a 2?? Który lepszy. Znalazłem na Allegro OBD

co o tym sądzicie?? Da sie tym trochę pobawić w alarmie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

Ja mam zwykly interfejs na max232, OBD II - RS232, wyprowadzone linie K + L i dziala mi bezproblemowo z versja VAG 311.2 co do alarmu to nie wiem, moje auto ma seryjny ale bawic sie nim nie da, Twoje auto na opcji nr 2. podanej przez Ciebie powinno chodzic bez problemowo (KKL obsluzy wiekszosc VW i bedzie chodzic z nowsza wersja VAG), ale na interfejsie (K-line to nazywaja, w kazdym badz razie cechy jak wyzej podane) tez powinno smigac.

 

Jeszcze jedna uwaga, jezeli masz w laptopie port RS232, to czytalem, ze lepiej jest wlasnie kupic z takim wtykiem, a nie USB, w kazdym badz razie ja mialem stycznosc tylko z RS232, najlepiej jakby wypowiedzial sie ktos co mial w reku to i to.

 

Co do podlaczenia do samochodu (16 pinowe zlacze DLC), to lepsza (drozsza) jest chyba wtyczka, wpinasz i gotowe, a nie kolorami musisz dochodzic ktory kabel do jakiego pinu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze to że fejsy COM nie za specjalnie pracują z przejściówkami USB>COM

to znaczy że nie ze wszystkimi modułami się połączysz . Ja bynajmiej tak miałem , i z racji tego musiałem sobie kupić drugiego na USB . Dlatego dobra rada masz laptopa a nie masz portu COM to kupuj na USB , a jeżeli nie masz laptopa i będziesz się łączył przez komp stacjonarny to KLL>COM w zupełności Ci wystarczy .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuLd3r

Thx za odpowiedzi i przy okazji jeszcze jedna sprawa. Była już poruszana na forum ale poradnika nie było. Czy dał bym rade pobawić sie alarmem[zmiana syreny i dzwiek przy aktywacji alarmu] tymi interfejsami. Może ma ktoś poradnik jak to zrobić??

Ostatnia rzecz co lepsze??

Interfejs VAG OBD1,OBD2,VW LT max232

czy??

OBD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem (zmiana syreny) przecież w orginale był klakson a co do aktywacji tych funkcjii to jeżeli twój modół obsługuje tą funkcje to jednym i drugim przewodem to zrobisz . Ja osobiście brałbym tego droższego z wtyczkami , bo tym z pinami to Ci się kiedy pomyli źle podłączysz i zfajczysz fejsa i masz podwójny wydatek .

 

Stać Cię było kupić takie auto to nie żałuj tych groszy na lebszy kabelek a zwróci Ci się po trzeciej djagnozie auta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MuLd3r

Więc wezmą ten OBD. I jest kolejne pytanie. Kumpel mi mówił ze jedyne co zorbie takim kabelkiem to poduszki sprawdzę i kody błędów. Pada pytanie czy za pomocą kabla OBD USB [ten co dawałem link nr2.] bede mógł sterować modułami. Mam wszystko fabryczne i chodzi mi oto czy będę mógł np. uaktywnić dźwięk alarmu podczas zamykania drzwi. I jakim oprogramowaniem to zrobić?? Ewentualnie jak sprawdzić jakie ja mam moduły w swoim B5 [3B]??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktój się z kolegą z forum yassek on Ci napewno pomoże i to za rozsądną cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skulek

Właśnie pogadaj z Yassek ;) on Ci na pewno coś poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności