Skocz do zawartości
Łuki0

Regeneracja klap kolektora ssącego silnik 2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk i jak tam po paru dniach jazdy z tym ustrojstwem? check wrocil?

 

jezdze do dzisiaj na tym i ani jednego bledu checka, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poradził sobie z tym problemem ale przy silniku TSI? Tam taki zestaw naprawczy nie podejdzie, bo mechanizm sterowania klapami jest inny, natomiast błąd ten sam 008213.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie coś mi się nawinęło:

 

http://www.dieselgeek.com/P2015_Repair_Bracket_p/egr-p2015.htm

 

a tu testowane chyba już przez kogoś z forum:

 

 

 

Witam a ja to rozwiązałem tak : 19726936_1516598271737768_59972133_o.jpg

19807891_1516598228404439_106815523_o.jpg zostały tylko błędy związane z kabelkami wiec muszę poszukać gdzie są uszkodzone

 

 

i czy powie mi ktos gdzie sa takie słabe punkty okablowania co do nastawnika klap ?

19807138_1516598298404432_1527234930_o.jpg

Edytowane przez czornyraflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak... Pomoże ktoś jak rozwiązać temat przy silniku TSI? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie chciałbym poinformować ze rozwiązanie z wkrętem to było tylko rozwiązanie na krotką metę a do adaptacji dsg po remoncie potrzebowałem mieć silnik bez błędów i znalazłem chyba dobrego fachowca który za niewielkie pieniądze przywrócił mi klapy wirowe do życia ingerując tylko w moduł sterowniczy tymi klapami :) tak ze klapy działają bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś się orientuje jakie napięcie powinno być na wtyczce nastawnika kolektora. Chodzi mi o sprawdzenie czy gdzieś nie jest przetarty przewód. Chodzi o błąd P2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze w kwestii problemu P2015.

Auto zakupiliśmy w lipcu 2017 r. od poprzedniego właściciela i jestem do chwili obecnej bardzo zadowolony (auto krajowe).

Miesiąc po zakupie pojawił się znany problem Check Engine i ikona świecy żarowej, później następował tryb awaryjny.

Wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie błąd gasł. Szybka diagnoza VAG i wyszło na P2015. Zakupiony kasownik/nastawnik z Allegro i do marca br. spokój.

Ponownie zaczęły się błędy.

Wspólnie ze znajomym mechanikiem podjęliśmy wyzwanie zrzucenia kolektora i weryfikację na jakim etapie jest poziom nagromadzonego nagaru.

Padło podejrzenie, że być może kolektor jest tak zasyfiony, że nastawnik klap nie daje rady i wali błędami (mechaniczne blokowanie klap).

Po zrzuceniu szok! Ilość nagaru we wnętrzu kolektora minimalna. Jak na blisko 198.000 km oryginalny przebieg wręcz idealnie.

Luzy na ośce klap niewyczuwalne.

EGR zabrudzony bardziej jak kolektor, ale bez tragedii. Podobnie z przepustnicą.

5ad7975f6008f_2018-04-1617_33.00(Medium).thumb.jpg.66516d0488e11faf5111fa1a0dbaae4f.jpg

Błąd w opisie zdjęcia - kolektor nie aluminiowy, a plastikowy.

Postanowiliśmy przejrzeć się samemu nastawnikowi i bardzo szybko znaleźliśmy przyczynę.

Plastikowe cięgno łączące z elektrycznym nastawnikiem, a ośką mechanizmu do obrotu klap ma wewnątrz gniazdo, dzięki któremu trzyma pozycję na trzpieniu widocznym na zdjęciu.

5ad798228240f_2018-04-1617_28.37(Medium).thumb.jpg.b69951845ed9095613e9e1d79afc94bb.jpg

Niestety owe plastikowe cięgno się wypracowuje, dostaje luzu i potrafi przestawić się na trzpieniu mechanizmu do obrotu klap.

Klapy są otwierane i zamykane jednak nietrzymanie osi plastikowego ramienia powoduje sypanie błędem P2015.

Rozwiązanie -  odpowiedni dystans pomiędzy sprężynę a plastikowe cięgno, który utrzyma cięgno na właściwej pozycji.

5ad798d40ff1b_2018-04-1618_51.10(Medium).thumb.jpg.8b29cfbdaf8b2d2857665d60ca1dcdce.jpg

5ad7990082588_2018-04-1619_11.56(Medium).thumb.jpg.3d3ec8a88634022a4dd2fece9449b6f4.jpg

Całość:

5ad7991c01c2a_2018-04-1619_12.09(Medium).thumb.jpg.42feb15004d0fb072a83033b3091c8e4.jpg

 

Ponadto po oczyszczeniu kolektora z jak mi się wydaje naturalnej ilości nagaru jak dla takiego przebiegu, po wyczyszczeniu EGR i przepustnicy zauważyłem cichszą prace silnika (może to efekt placebo).

Niebawem dwumas i na jakiś czas spokój. Prewencyjnie zajrzę do nastawnika P2015 za 60.000 km.

PS. Oczywiście wszystkie uszczelnienia dla kolektora, EGR i przepustnicy nowe.

 

 

 

 

Edytowane przez Tomy
Literówki i błędne oznaczenie materiały, z którego wykonany jest kolektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dzisiaj mnie dopadł ten błąd (P2015) na liczniku mam 227k km. Zacznę od tego aluminiowego kasownika błędów

a może to potencjometr klapy ,na szybkiego sprawdziłem i nie widziałem żeby sztanga reagowała na gaz,jutro sprawdze dokładniej

IMG_20180926_142537.jpg

IMG_20180926_143530.jpg

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł ten błąd  w tamtym tygodniu załóżyłem ten aluminiowy ogranicznik  i jest spokój narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2017 o 12:56, czornyraflik napisał:

 przywrócił mi klapy wirowe do życia ingerując tylko w moduł sterowniczy tymi klapami :) tak ze klapy działają bez problemu :)

Może nie tak całkiem,że "działają" bez problemu.Mi też przy okazji ktoś je programowo wyłączył/ włączył? W każdym razie od kilku lat błędu nie ma.Ale wątpliwości co do poprawnego działania klap pozostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa że kolektor z tworzywa trzeba cały ściągnąć żeby założyć ten ogranicznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lipa ale nawet szybko idzie go zdemontować mi zajęło wszystko może 30min 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2018 o 12:32, wektor napisał:

Może nie tak całkiem,że "działają" bez problemu.Mi też przy okazji ktoś je programowo wyłączył/ włączył? W każdym razie od kilku lat błędu nie ma.Ale wątpliwości co do poprawnego działania klap pozostały.

Tylko że u mnie tę klapy działają i jest wszystko tak jak było przed awarią klapy mam włączone i na chodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd powstaje w wyniku wyrobienia się dżwigni obracania klap w miejscu łączenia z prętem na którym są zamocowane klapy . Można wymienić cały kolektor na nowy , a to spory wydatek , ja zacisnąłem trytytkę w miejscu dżwigni tak żeby w stanie spoczynku nie dochodziła ona do końca o grubość tej właśnie trytytki , jeżdżę już rok i błąd się nie zapala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie i w moim Passacie się to przydarzyło. Wywaliło błąd P2015, kupiłem ten ogranicznik za 200 zł z allegro i mechanik mi założył. Błąd znikną ale po kilku dniach znowu zapaliła się kontrolka. Sprawdziłem błędy i wywaliło tym razem P2004/P2006. Kolektor do wymiany czy mechanik mógł coś zruszyć? No i sprawa tego DPF jest niejasna. Jeżeli świeci się kontrolka check engine to wypala się podczas jazdy? Miałem zostawić ten błąd w spokoju ale przestraszyłem się tego wypalania DPF'a/

Z góry dziękuję za pomoc

Dzisiaj wróciłem do domu, wykasowałem błędy, pojeździłem chwilę po mieście i na razie check engine się nie świeci. Zobaczymy na jak długo...

Edytowane przez Sharkyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalania się nie bój.Bój się tej kontrolki.W zależności  czego dotyczy błąd (zapewne niedługo koledzy Ci tu powiedzą) może być tak,że z tego powodu DPF nie będzie wypalany.A to może doprowadzić do jego zapchania popiołem.Jeżeli wymuszone wypalanie nie pomoże, to albo regeneracja DPFa albo śmietnik.Ja tak miałem z powodu błędu klapy gaszącej.

Co do klap: ja pozostawiłem otwarte i "wyprogramowali" mi je ze sterownika.Święty spokój.Na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mechanik właściwie zamontował ogranicznik. Ja u siebie tez miałem check (błąd P2015). Oczywiście internet i  allegro. Tam zakupiłem ogranicznik za 50zł. Po zamontowaniu ten sam błąd. DPF wypalał się mimo wszystko. Po paru dniach jeszcze raz wymontowałem ogranicznik i poprawiłem. Obyło się bez wyciągania kolektora, tylko silnik odpaliłem, żeby łatwiej było zamontować to 

Błąd zniknął i już się nie pojawił. Pewnie w przyszłości będzie trzeba wymienić kolektor, ale na razie wszystko działa. Pomijając fakt, iż strasznie drogo kupiłeś ten ogranicznik to możesz go zawsze odesłać. Na aukcjach są też regenerowane kolektory, jeśli okazałoby się, że twój jednak jest nie do odratowania. Powodzenia :)

Edytowane przez emilus100
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobry kupiłeś ogranicznik  bo są dwa rodzaje,fakt przepłaciłeś sporo, ja też mam założony ogranicznik i narazie zero problemów.Z wymianą kolektora bym się wstrzymał tam się wyrabia tylko ogranicznik a pozatym nie ma się tam co zepsuć za bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, można wymienić tylko nastawnik a nie cały kolektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności