Skocz do zawartości
KLICHO

Manual wyjęcia Intercoolera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje jakiegoś manualna wyjęcia Intercoolera, bo szukałem na tym forum jakiś wskazówek co po kolej rozbierać ale nie znalazłem tylko że to zajmuje 2 godz i piwko to nie jest jakaś odpowiednia odpowiedź na to.

 

I jeszcze pytanie czy da radę jakiś większy z oryginałów z b5 z tamtejszej gammy 1.9TDI lub 2.5 TDI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Odkręcić zderzak. Śruby są za zaślepkami pomiędzy kierunkowskazami a halogenami.

b) Zdemontować osłony IC i dostęp gotowy :)

 

Co do drugiego, to było forum. Wchodzi FMIC od Megane ->szukaj .

 

Ja w ubiegłym roku zrobiłem podejście do dodania poza oryginałem, FMIC chyba od Mondeo (nie pamiętam modelu - taki miałem za małe pieniądze). Niestety nieudane. Konieczna jest większa przeróbka w celu jego zawieszenia i zmieszczenia rur. W tym roku będzie druga próba :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mi chodzi o te oryginały z B5 czy coś w tym stylu jeszcze bez ataku na cały przód :) Czy w ogóle jest sens taka operacja czy po prostu robić ten od megane itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam osobistego doświadczenia, ale z tego co piszą koledzy na forum, którzy prze to przeszli to wynika, że w naszych 1.9TDI:

1. popracować nad schładzaniem powietrza ma sens, kiedy celujesz docelowo w moce większe niż 140KM,

2. jak już, to niestety montować frontowo - daje najlepsze efekty.

 

Co do pkt 1, to w moim aucie wyraźnie odczuwam chwilowy efekt spadku mocy w gorące dni latem np. po krótkim zatrzymaniu na światłach - chyba skutek braku naturalnego przepływu powietrza przez oryginalny IC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie zrobiłem u siebie tak że wlaśnie zabrałem się za dużo lepszy dopływ powietrza czyli że kupiłem wkładkę K&N, układ dolotowy zrobiłem i przy nadkolu zrobiłem jak by wlot powietrza aby filtr mógł więcej powietrza

 

i chyba właśnie zrobię tak że teraz intercooler i myślałem że może najpierw wyczyszczę go bo od nowości nie był lub z B5 bo mam w idealnym stanie tylko nie wiem czy one są takie same czy się różnią wielkością na korzyść z B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, próbowałem założyć od meganki i jakoś nie dałem rady... mój intercooler jest już popękany w moim b4 i mam pytanie czy któryś z forumowiczów ma na sprzedaż dobry niepęknięty intercooler do passata b4 1.9 TDI 1Z? Chciałem nowy ale w intercarsie powiedzieli że już część nie jest dostępna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności