Skocz do zawartości
black1985

krzywe sanki (wózek)???????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !! kiedyś już wspominałem o problemie ze swoim passkem. Chodziło o to ze autkiem buja, wymienione zawieszenie, drugie amorki 4 szt oryginalne czerwone, 4 szt sprężyn delikatnie obniżające , zrobiona geometria, drugie koła i nic nadal autem buja! Efekt taki jakby z jednej strony z przodu była miększa sprężyna ! Po równościach wszystko jest oki ale na małych nierównościach już sie zaczyna bujanie !! Efekt na obu zawieszeniach taki sam !! Przyszłą mi do głowy jeszcze taka myśl że może być skrzywiony wózek ( sanki ) bo autko miało w Niemczech delikatne spotkanie z krawężnikiem ! Zauważyłem pod autem ze z jednej strony wózek jest delikatnie przesunięty, widac to na śrubach . Zbieżność robiłem 3 razy i wspominałem o tym diagnostom a oni że tak ma być, więc już sam nie wiem ?Wydaje mi sie że jak by był krzywy wózek to by to wyszło na badaniu . Może jakieś porady z waszej strony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, i jak z tego wybrnąłeś?

U mnie jest coś takiego, na nierównościach zarzuca tyłem .Mam nowe amorki na tyle. Nic nie dało, jak bujało tak buja. Geometria była robiona kilka razy i nic. Żadnych luzów. jak coś znajdziesz u siebie daj znać.Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze macie angliki i magiel ktos zle dopasowal i gdy auto zostanie wybite do gory a potem przysiada to ciagnie kiere w ktoras strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, i jak z tego wybrnąłeś?

U mnie jest coś takiego, na nierównościach zarzuca tyłem .Mam nowe amorki na tyle. Nic nie dało, jak bujało tak buja. Geometria była robiona kilka razy i nic. Żadnych luzów. jak coś znajdziesz u siebie daj znać.Dzięki i pozdrawiam

 

Jeszcze nie udało mi się znaleźć usterki ! Ostatnie co mi do głowy przychodzi to sprawdzić przekątne auta !! Dam znać jak sie coś ustalę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz 1981

Witam koledzy.

 

---------- Dodano o 11:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:30 ----------

 

Witam koledzy.

Mam nadzieje wam pomoc i podziele sie z wami moją "przygoda" z geometria i zbieznoscia w pasku:ok.Podobnie jak kolega black tez mialem spotkanie z krawenikiem - uszkozona felga,amortyzator,wahacze dolne .Generalnie lewa strona zawieszenia na szrot. Wymiana calej lewej strony na nowa plus amortyzatory przod i na geometrie + zbieznosc na pobliska "dobra"stacje z dobre pieniądze. Efekt koles mi mowi ze wszystko ustawione a ja po jezdzie probnej ze auto ciagnie na lewo ze po 200m leze w rowie. Dal mi wydruk z badania a analizuje go ze kąty sie nie zgadzaja.On mi na to ze kąty nic nie maja do sciągania i w dodatku sie ich nie ustawia w b5!!No i oczywiscie ze to przez opony, zreszta zalozylem zimowki na ktorych jezdzilem 3 sezony wczesniej i nic sie nie działo bo nie mialem innego kompletu letniego na ktorym wjechalem na krawężnik. Od tego czasu zaczalem drązyc temat...posiedzialem na forach o geometrii. Pozniej okazalo sie ze kąty ustawia sie sankami itd ze wszystko da sie w pasku ustawic!! Po 2 miesiacach walki z autem dowiedzialem sie ze w Kielcach w serwisie Kijanka maja SPRZET do geometrii. Umowilem sie i bylem w szoku co zobaczylem - nie jakies laserki, poziomiczki, sznurki i sam nie wiem jakie "czary" ale pelno czujnikow w pomieszczeniu diagnosycznym do tego na kola zakladaja jakies "zwierciadla" i pomiar jest w 3D do tego jeszcze dynamiczny. Okazalo sie ze...passat byl zbiezny, sanki byly zle ustawione czyli katy rozjechane, do tego cofniete lekko do tylu. Na PRZEDNICH KOŁACH JEST SZESC WARTOSCI ktore muszą się zgadzać- kąt pochylena kola, kąt wyprzedzenian sforznia zwrotnicy, zbieznosc, kąt PSZ, suma kątów PK i PS (zbieznosc sumaryczna), roznica kątów skrętu. Oczywiscie ja nie mialem nic co by miescilo sie w granicach tych wartosci!!!!!!! Pogadalem z tymi mechanikami troche i powiedzieli ze do ustawiania wielowahaczowego zawieszenia nie da rady nic zrobic na starym sprzecie jaki jest na naszch stacjach diagn gdzie podbijaja przeglady. Idac dalej okazalo sie ze TYLNA BELKE TEZ SIE USTAWIA. Jesli jest zle ustawiona nie da rady nawel zbieznosci przodu zrobic bo albo bedzie cielo opony albo kierownica bedzie krzywo poniewaz przod ustawia sie wzglednie do tylnej belki. Tyl tez mi ustawili- jest oprocz zbieznosci i pochylenia kól jeszcze KAT ZNOSZENIA ktory tez sie ustawia czyli mozesz jezdzic jak NASCAR w kolko bez skrecania kierownica:). u mnie byl jak sie domyslec ustawiony na lewo.. Po 1.5 godz ustawieniach a nie 10 min jak wczesniej wyjechalem na droge i problem ZNIKL!!!!!!!!!!!nic nie sciaga,opony nie piszcza i jedzie jak po szynach.Nieprawdopodobne!! za cale 70zl!!! Tyle kosztowalo!! urzadzenie do geometrii 3D firmy Hunter na tym mi to ustawiali.Mam nadzieje ze da Wam to troche do myslenia.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą łukasz1981 kąty w b5 ustawia się sankami,nie wiem czy tylko nimi ale u mnie jak robiłem zbieżność to właśnie sankami ustawiali.A co do bujania auta jeżeli po wymianie amorów dalej buja autem proponował bym sprawdzić gumy od belki tylnej,ja u siebie mam do wymiany łatwo stan gumy można dostrzec z kanału,zwłaszcza w kombi lubią siadać i raczej w zamienniki bym się nie pchał,kilka osób pisało na temat zamienników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
urzadzenie do geometrii 3D firmy Hunter na tym mi to ustawiali.Mam nadzieje ze da Wam to troche do myslenia.Pozdrawiam.
Dokładnie na takim urządzeniu zawsze ustawiam zbieżność i zero problemów ,nawet w Vectrze C gdzie z tyłu są te cholerne wielowhacze i prawie każdy regulowany mimośrodem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś robiłem przy aucie i zauważyłem brakujące śruby na sankach, prosze mi powiedzieć czy to ma tak być czy musi być skrecone???

 

 

2014-06-13-151.jpg

 

2014-06-13-152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to otwory centrujące. Tam ma byc pusto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma nic być to są otwory do ustawiania sanek, mają w serwisie do tego specjany przyrząd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, dziękuje za szybką odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności