Skocz do zawartości
romeo9999

M tech legend 3 szukam elektronika (magika)

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że nie masz już nic do napisania !

A ja powiem Ci że zgadzam się z tobą , że aby podnieść sygnał u korespondenta o jeden es , to trzeba podnieść moc cb radia cztery razy .Takie są zasady w fizyce , i mogłem napisać że się nie zgadzam , ale to ja byłbym orangutanem . Ale trzeba i to mieć na uwadze ze jeden es to bardzo wiele i nie zawsze trzeba aż o tyle podnosić moc sygnału . Jeśli z kimś rozmawiamy bez problemów , a jego sygnał odbieramy na poziomie powiedzmy 5 esów , to jeśli nawet dołączymy wzmacniacz 500 W to zmieni się jedynie odbierany sygnał mierzony w esach , ale nic poza tym , w końcu rozmawiamy bez problemów i przy sygnale 5 esów. Ale jeśli korespondent jest na pograniczu szumów i słyszalności i podniesiemy tyko trochę moc ( co oczywiście wiąże się z podniesieniem modulacji ) to łączność może być nawiązana . Wyszukiwarki w necie są darmowe i zamiast wchodzić na fora dla orangutanów można wejść na fachowe strony i dowiedzieć się czegoś konkretnego i prawdziwego . W technice audio jest dokładnie tak samo , abyśmy usłyszeli dźwięk dwa razy głośniej , to trzeba podnieść moc wzmacniacza czterokrotnie . W tej chwili mam radio Sony , 4 razy 50 W = 200 W , poprzednio miałem radio o mocy łącznej 100 W i zapewniam Cię że słyszę różnicę między tymi radiami , jak zapewne i wielu użytkowników sprzętu audio w samochodzie i w domu którzy wymieniali sprzęt na mocniejszy . Nie trzeba od razu pakować wielkich mocy do samochodu czy do domu aby robić dyskotekę i aby nas było wcześniej słychać niż widać , tak jak to czasami słyszymy na drodze . Czasem wystarczy tylko trochę podnieść moc aby uzyskać zamierzony efekt , oczywiście w stosunku do oczekiwań .

Mamy działki na Mazurach z rodzicami i poprzednio przy normalnych cb radiach nie było możliwe rozmawianie między nami , teraz już możemy rozmawiać , i nie powiem że łączność jest HI-FI , ale bez problemów można się dogadać . Czyli nie podnosząc mocy czterokrotnie , uzyskałem zamierzony efekt . Nie wszyscy chcą od razu rozmawiać z całą Polską , niektórym wystarcza podnieść moc tylko trochę , aby mieć większy komfort rozmowy na drodze . Jeśli ktoś ma chęć być takim KOZAKIEM , to w Warszawie na 7 CH jest taka grupa co niektórzy mają dodatkowe wzmacniacze do cb radia po 500 W. i nazywają je WITAMINA . Ja nie mam takich aspiracji żeby wozić w samochodzie elektrownię .

 

Niektóre fora dla orangutanów zmieniają zasady fizyki i wymyślają jakieś nowe teorie , niedługo dojdzie do tego i napiszą , że Ziemia jest płaska a Kopernik była kobietą , bo tak widzieli na filmie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwego mężczyznę można poznać , nie po tym jak zaczyna , ale jak kończy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek Killer dobrze napisał , że nie powiela zasłyszanych opowieści z ( głuchego telefonu ) tak jak to Ty zrobiłeś i teraz delikatnie mówiąc wyszedłeś na dziecko pięcioletnie bawiące się w piaskownicy . CB FORUM , jest własnością firmy konektor 5000 , więc trudno mówić o tym aby ktoś polecał inną firmę na tym forum niż firmę konektor . Ja osobiście nie dał bym reklamować konkurencji na swojej stronie internetowej , i dokładnie tak zrobił właściciel CB FORUM i firmy konektor , pan Przemysław . Internet to wspaniałe miejsce do tego aby wykończyć konkurencję , wystarczy kilka oszczerczych wpisów a użytkownicy zrobią swoje , powielając i dodając od siebie wymyślone informacje .

Na wszystkie Twoje argumenty dałem odpowiedz i udokumentowałem fachową literaturą , a Ty chowasz głowę w piasek .

 

Jestem elektronikiem i łatwiej jest mi się poruszać w tym temacie i muszę powiedzieć że filmy saxona są bez zastrzeżeń , są drobne potknięcia ale bez większego znaczenia . W końcu na filmach konektora są również nieścisłości i to większe , ale nikt nie robi z tego problemu , da się oglądać , choć brak tam fachowych pomiarów a filmy jedynie mówią nam ( możemy to i to zrobić w Twoim radiu ) że firma jest nastawiona tylko i wyłącznie na zysk . Żaden z filmów konektora nie wprowadza treści dydaktycznych , a jedynie zarobkowe , tak jak i strona internetowa CB FORUM , którą kupił , aby reklamować tam swoją firmę . Na stronie firmowej , konektor napisał że jest polecany przez CB FORUM , czyli ( sam siebie polecam ) .

Filmy saxona pokazują nam tajniki radiokomunikacji i uczą obsługi sprzętu , nie nastawiając się od razu na zysk , jest wiele ciekawych filmów z których można się dużo nauczyć .

 

Kończąc ten temat który to Ty Gracek zapoczątkowałeś , zachęcam do dyskusji , może i ja będę mógł w czymś pomóc .

Edytowane przez Zbysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tego tematu , bo znalazłem opinie innych użytkowników na YT , na temat radia CRE 8900 . Bardzo fajne radio z zabezpieczeniem końcówki mocy przed spaleniem .

 

https://www.youtube.com/watch?v=dbDcZx4brzY

 

Pod filmem jest komentarz ,

(( Sebastian Gal4 miesiące temu

+italiano Hej :)

Jak najbardziej. Poza sfilmowanym przeze mnie problemem radio niemalże idealne choć na SSB nie trzyma dobrze czestotliwości w zależnosci od temperatury (ale to standard w obecnych TRXach). Robilem nim ciekawe propagacyjne lacznosci. Na direct tez jak najbardziej sie nadaje, lacznosc 300km nie stanowila zadnego problemu. A jesli chodzi o problem z SWR w SSB, to jak odpowiednio skrecisz na mocy TRXa przy ponizej 10*C to nadawac mozesz bez alertów. Przeszlo mi przez ręce kilkanaście tych "radyjek" i w kazdym byl ten problem co na filmie, wiec ten typ tak ma.

Pozdrawiam serdecznie, Sebastian 161CBF134 / SQ9PXL :)ďťż ))

 

Warto zwrócić uwagę w 1,40 minuty na to co pokazuje kolega , a mianowicie na czas i temperaturę , jest godzina 10.06 i temperatura 2 stopnie Celsjusza . Również warto zobaczyć na szybę jak wygląda , szyba jest mokra , czyli jest wilgoć . Jest dokładnie taki sam efekt jak opisywał na CB FORUM jeden z właścicieli tego radia . Dokładnie jak napisał , jak jest sucho i ciepło , to radio działa bez zarzutu .

 

Radio posiada zabezpieczenie przed wysokim swr-em i spaleniem końcówki mocy , a w am działa normalnie , tylko w ssb jest blokowany nadajnik , jest to ciekawe , jak to działa , bo w ssb nie ma mocy jak nic nie mówimy do mikrofonu i praktycznie nie ma możliwości wykonania pomiaru swr-u , a radio pokazuje komunikat 5 HI , i nadajnik jest blokowany .

Jestem niepraktykującym elektronikiem , ale schematy potrafię czytać lecz nie mam sprzętu do pomiarów więc się poddaję , może koledzy z CB FORUM coś wymyślą ?

Edytowane przez Zbysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności