Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakiej firmy polecacie amortyzatory do Passata B 4 przód czytałem na forum że jedne z lepszych to "Bilsteiny"

Proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monroe są chyba przereklamowane.

Też mi się wydaje, że Bilstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zadac dokładnie takie samo pytanie jak na wstępie. Ja moje auto przyciągnąłem z Belgi. Przejechałem nim 40 tyś km (teraz ma prawie 200tys) i niestety zawieszenie dało znac o sobie- strasznie tłucze. Ale cóż nasze drogi to nie to samo co w Niemczech czy Belgii. Dlatego też czeka mnie wymiana amortyzatorów i sam jeszcze nie wiem czego bo muszę dopiero pozaglądać i przejehać się na diagnostykę zawieszenia to będę wiedział. :620:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

w poprzednim aucie wymienialem na Kayaby Excel-G (*gazowo olejowe).

Paska sprowadzilem niecale pol roku temu i jeden amor z przodu nie zyl i wymienilem dwa takze na Kayabe z tym że na Olejowe bo przy pasku stawiam na komfort. W poprzenim aucie bylem zadowolony z Kayaby, w Passacie tez sprawują sie bdb wpadalem przy duzych predkosciach w wielkie dzióry i to nie jednokrotnie i nadal wsio jest ok :)

Tak wiec ja polecam amorki firmy KAYABA, zwroce tez uwage ze przy okazji wymiany amortyrzatorów przydalo by sie takze zalozyc nowe Odboje do amorków co by to przedluzyc ich żywotnosc :)

Co do czesci elementów zawieszenia to polecam FEBI lub TRW, z tym że TRW jest drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
w poprzednim aucie wymienialem na Kayaby Excel-G (*gazowo olejowe).

Paska sprowadzilem niecale pol roku temu i jeden amor z przodu nie zyl i wymienilem dwa takze na Kayabe z tym że na Olejowe bo przy pasku stawiam na komfort. W poprzenim aucie bylem zadowolony z Kayaby, w Passacie tez sprawują sie bdb wpadalem przy duzych predkosciach w wielkie dzióry i to nie jednokrotnie i nadal wsio jest ok :)

Tak wiec ja polecam amorki firmy KAYABA, zwroce tez uwage ze przy okazji wymiany amortyrzatorów przydalo by sie takze zalozyc nowe Odboje do amorków co by to przedluzyc ich żywotnosc :)

Co do czesci elementów zawieszenia to polecam FEBI lub TRW, z tym że TRW jest drogi.

Powiedz Marcin_ jakie sa koszty zakupu takich amorkow (za sztuke) ... chodzi o KAYABA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

jakos chyba 130 zl/szt do tylu są tansze okolo 100zl

Mozna kupic taniej to zalezy w jakim sklepie kupisz czy masz znajomosci itp itd :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Sprawdzę jeszcze jaka jest cena "Bilsteiny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilsteiny sa gazowe wiec auto bedzie na nich twardsze-chyba ze są też gazowe??? :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli olejowe- sorrki :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian

Witam serdecznie.

W moim autku skonczyły sie amortyzatorki (przód). Wymiana konieczna. Co sadzicie o amorkach firmy KAYABA ???.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_wr

Mam Passata B3 od 1996r. amortyzatory miałem różne. Z mojego doświadczenia wynika iż najtrwalsze są BILSTEIN. Wiadomo że SACHS, KAYABA itp. też sie nadają do eksploatacji, ale na nasze drogi (szczególnie WROCŁAWSKIE :621: ) polecam BILSTEIN - szczególnie na przednie zawieszenie, są troszke droższe, ale naprawde warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian

Bilsteiny też brałem pod uwagę ale obawiałem sie że cena mnie zabije :612: i odpadły.... ale może rzeczywiście warto zainwestować. muszę dokładnie przeanalizowac cennik. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Co sadzicie o amorkach firmy KAYABA ???.

Bierz!!! :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Mialem kayaba w roznych autach i bylem b.zadowolony. Zwroc uwage na kraj pochodzenia, swojego czasu byly chyba jakies hiszpanskie w niskiej cenie i szybko padaly..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian

Przemyślałem sprawę. Mam zamiar pojezdzic jeszcze moim autkiem wiec zainwestuje w BILSTEINY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

A jak cenowo to wygląda do b4? :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian

Do B3 w warsztacie zaproponowano mi 150PLN za KAYABA a BILSTEIN około 190PLN. Myślę że do B4 bedzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Ja jeżdże na sachsach i na razie jest ok.W golfie jedynce miałem kiedyś delphi na przodzie i po 7 miesiącach już były liche.Nie wiem dlaczego bo ponoć nie są najgorsze.I lewy i prawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

.W golfie jedynce miałem kiedyś delphi na przodzie i po 7 miesiącach już były liche.
W audiku zalozylem (tez przod) z delphi,zrobilem 2tys.km i mialem przeglad.Wyszlo ze amory maja sile tlumienia po tych zrobionych kilomertrach okolo 78%.W takim tempie,sobie mysle to bede je wymienial razem z olejem :) Okazalo sie ze jak stanely na takiej wartosci to nic sie nie zmienilo prawie przez nastepnych 5-iec lat!!!

Ps:fabryke tych amorow mam w miescie...opinie o nich jednak nie sa najlepsze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności