Skocz do zawartości
Gość Wire_Guy

Czy z B5 można rurką ściągnąć paliwo?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wire_Guy

Jak w temacie. Czy da się przez wlew wprawadzić rurkę, zeby ściągnąć ON?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oczywiście, a dlaczego nie miałoby się tego dać zrobic. Zlewasz paliwo jak z każdego.

A można widzieć co masz w planie?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

Słyszałem, że w niektórych autach nie da się tego zrobić, bo nie da się rurki wprowadzić. Jak w Passacie można to cool :ok:

Planuje dowózkę ON z Neste do traktora. :] Powodów jest kilka;

do neste mam 30 km, na Orlenie drogo, poza tym wku ... mnie pan, który za każdym razem proponuje batonika za 100 punktów. :wpale: Kupię sobie pompkę do ściągania, zatankuję na Neste i w ten elegancki sposób dostarcze paliwko do innego Diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej i bardziej komfortowo wstawić do bagażnika 2x50l lub większe baniaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

Jakby miec przyczepkę to tak. Ale ropa w bagażniku? Raz, że można łatwo tapicerkę zasyfić, a dwa, że smierdzi. Poza tym problemy z mocowaniem. Jak to pieprznie w czasie jazdy - to nie wiem czy to jest komfortowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Taka beczka jest bardzo szczelnie zakręcana i można ją z powodzeniem położyć w bagażniku przyblokować i można spokojnie jechać. Mam takie 2 sztuki i nic sie z nich nie wylewa w każdym położeniu.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze mozna bezproblemowo, u mnie jest jakies sitko czy cos takiego, wiec trzeba by to najpierw wymontowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wire_Guy na aukcjach internetowych mozna kupic wklady plastikowe z koolnierzem do bagaznika, na to stawiasz beczki i jazda nawet jak cos sie wysaczy to na mate, ktora mozna wyciagnac i zlac woda z plynem i nie smierdzi. Chyba ze jezdzisz przez wschodnia granice po ten ON ;) to tam nie mozna wozic beczek :rotfl: . A najlepszym do tego samochodem jest passat B3 kombi do ktorego zbiornika wchodzi 110L ON (poprzez odpowietrzanie zbiornika pstryczkiem we wlewie) i bardzo prosto mozna ja odzyskac ze zbiornika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc+marc

Da się ściągnąć wężykiem ale musi mieć z 2,5m długości ściąga się około 55l paliwa tzr. przerabiałem to po zalaniu paska pb zamiast on przez żonę trzeba uważać i nie wpychać na siłę bo można uszkodzić pływak. Niestety finalnie wykręciłem zbiornik i dobrze zrobiłem bo w pompie zbiera się około litra paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A najlepszym do tego samochodem jest passat B3 kombi do ktorego zbiornika wchodzi 110L ON
oj chyba znowu sie zaczyna, kolego uwazaj bo to drazniacy temat dla pewnego(anonimowego) moda z TM :rotfl:
Czy da się przez wlew wprawadzić rurkę, zeby ściągnąć ON?
Oczywiście, a dlaczego nie miałoby się tego dać zrobic. Zlewasz paliwo jak z każdego.
boje sie ze bede musiał podwazyc zdanie jednego z najwiekszych fachowców na forum :|

wiec nie wiem jak jest w B5 ale juz w B4 montowane byly pewne blokadki ktore jesli nie uniemozliwiaja to ograniczaja zrzutke paliwa w ten sosob...

w miejscu gdzie rura wlewu łaczy sie ze zbiornikiem jest zamontowana kuleczka i sprężynka... i jak tankujemy autko paliwo naciska na kuleczke a za razem na sprezynke w ten sposob paliwko swobodnie wpływa do zbiornika... ale spowrotem nie ucieknie bo kulka pchnieta od drugiej strony blokuje rure wlewu jest to taki bajer zeby w razie zmiany temp(objetosci paliwa) nie stało sie tak ze cos ucieka po otfarciu wlewu(caly nadmiar cisnienia w zbiorniku powinien uciec przez odpowietrznik )

domyslam sie ze w b5 nie bedzie łatwiej... owa kulke da sie wepchnac do srodka zbiornika twardym szlauchem niestety zamontowac juz jej sie tam pozniej raczej nie da... tak wiec da sie wyciagnac paliwko niestety ze stałym uszczerbkime na zdrowie passata(ale mało znaczny ten uszczerbek :P wszystki B4-ki na podlasiu maja ta kulke pływajaca w zbiorniku :D i nikt nie marudzi ze kuce uciekły :rotfl: )

 

/EDIT

Da się ściągnąć wężykiem ale musi mieć z 2,5m długości

hymmm skoro tak to ostro kreta jest ta rura w B5 w B4 ma tylko dwa załamania i to nie wielkie(jakies 120 stopni) moze te załamania zastapiły owa kulke... nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gajdus, mialem takiego passata i tyle wchodzilo :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

gajdus, w garażu w domu potrzebowałem kiedyś trochę ropki aby wyczyścić mechanizm przerztek w rowerze i ściągnąłęm ON z baku swojego auta. Wszystko z wyczuciem i naprawdę schodzi bez kłopotu.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam b3 i tam bylo takie zabezpieczenie, dwa szlauchy grube i bardzo sztywne jeden na drugim i przebijasz takie zabezpieczenie i nic zlego sie nie dzieje i mozna zpuszczac do woli, u mnie pojemnosc 101.2 l (to moj rekord)

natomiast jesli chodzi o spuszczanie z b5 (takiego ma moj stary) to tez posiadal chyba takie zabezpieczenie i tez je sie przebijalo jak dobrze pamietam, ze spuszczaniem problemu nie ma (nie to co kadet czy peugeot) tylko do b5 trzeba cienszy szlauch dawac bo gruby juz nie podejdzie, nie pamietam dokladnych rozmiarow ale moge na jutro zmierzyc jak chcesz, 55l mozesz spuscic spokojnie w zaleznosci od tego ile spali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha, no ale to ile Ty tego zrzyuciłes do przezutek:> litr? poł? bo tyle to moze byc w roze nawet wiecej... po za tym kulka moze zostac nacisnieta szlauchem wtedy ropa powoli dostaje sie do rurki wlewu tylko ze jezeli szlauch dotyka do kulki to sam jest zatkany i przewaznie cos z niego leci ale strasznie wolno... ja po wepchnieciu kulki do srodka 100l samociekiem na cegłach i szlauchem 20mm sciagałem w ~17 min :)

z tym ze zaznaczam to B4 było! o B5 nie mam pojecia ale watpie zeby zrezygnowali z tego zabezpieczenia, chyba ze maja jakies inne...

przybora, nie draznij lwa :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

Tak myślałem, że to nie Fiat 126p i tak łatwo nie będzie. Dostałem w sklepie motoryzacyjnym fajną beczkę 60l po oleju za 10 zł. Przymocowałem w bagazniku gumami do mocowania bagażu na motocyklu i na stację można jechać. :ok:

Jeszcze jakąś pompkę na 12V trzeba znaleźć i B5 kombi będzie robił za cysternę. Widziałem w Lublinie na stacji, gdzie tankują TIRY Eko Diesel za 3,45 :D Traktor przepali wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przybora, nie draznij lwa

 

Jest już temat na wieeele stron o przemycie paliwa ze wschodu i o pojemnościach zbiorników w passacie 35 I

 

Dostałem w sklepie motoryzacyjnym fajną beczkę 60l po oleju za 10 zł. Przymocowałem w bagazniku gumami do mocowania bagażu na motocyklu i na stację można jechać.

 

Jako że kolega już dostał podpowiedź, znalazł wyjście z sytuacji temat zamykam bo niepotrzebnie robi się OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności