Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pokazuje wszystko, nawet jest dźwięk czujników cofania w głośnikach. Aby to wszystko działało potrzebne są dwa zewnętrzne interfejsy, które posiadam oczywiście. Ja zawsze podlaczam radia tak aby włączać i wyłączać je ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mialem rcd z dab, gralo super, teraz na rns pokazuje cos takiego na DAB, nie jestem pewny ale to chyba dab+

IMG-1435002493022-V.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, to dab

 

No tak to dab, a powiedz mi Robert czy wszystkie nowe rnsy mają ten slideshow z obrazkami płyt lub prowadzących audycje czy to ma tylko dab+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam radio 1TO 035 686 C. Czy będzie obsługiwać u nas DAB ewentualnie DAB+ ? Jaką podłączyć antenę? W prawej szybie nie mam niestety anteny do DAB. Czy może być jakaś uniwersalna? (Chodzi mi czy wtedy będzie błąd w vcds?) Oraz czy muszę wtedy kupować wzmacniacz antenowy?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie.

Trzy opcje: aftermarket klejnot na szybę, wymiana rekina wymiana wzmacniacza w słupku z FM na FM/DAB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Kupiłem wzmacniacz 5N0035552M i działa bez problemu.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rafal0818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy moje RNS 510 ma DAB/DAB+? Czy jest jakaś lista, jak kolega podał do RCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnia cyfra numeru to 0 to nie ma DAB/DAB+. Jak 6 to z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem właśnie RCD510 z DAB+.

Podpowiedzcie proszę, gdzie znajduje się wzmacniacz antenowy w B6 Kombi? W słupku C? Czy wymiana standardowego FM 3C8035552 na FM/DAB 3C8035552B i dołożenie kabla Fakra oraz podłączenie go do RCD510 DAB+ załatwia temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz antenę DAB? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie. Tylko anteny FM i AM w obu bocznych szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak, czarna wtyczka jest od dab. Kupujesz przedłużke i przeciągasz od deski pod antenę. Tylko zwróć uwagę jakie końcówki potrzebujesz w kablu.

AD514925-0A5A-4E32-A60E-B88B3BD611DC.jpeg

D8028730-8BB9-4F30-96F6-CD3DF8C57C8C.png

C88B4DDB-92B9-4F2A-A868-040E5D21DF4F.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z płetwą odpada. Nie chcę dziurawić dachu i instalować płetwy przeciągać kabla w to miejsce tylko po to, żeby odbierać DAB.

 

Wybaczcie lamerskie pytania, ale czym właściwie, oprócz wzmacniacza, różni się antena FM/TV od anteny DAB? Gdybym zmienił wzmacniacz FM na oryginalny FM/DAB i podłączył kabel Fakra pod jedną z anten FM (np. tę z lewej strony), co by się stało? Czy sygnał FM straciłby na jakości? 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Edytowane przez nTomek
Usunięty cytat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, hevi napisał:

czym właściwie, oprócz wzmacniacza, różni się antena FM/TV od anteny DAB?

Pasmem częstotliwość do którego jest dostrojona, co przekłada się też na wymiary anteny.

18 godzin temu, hevi napisał:

Gdybym zmienił wzmacniacz FM na oryginalny FM/DAB i podłączył kabel Fakra pod jedną z anten FM (np. tę z lewej strony), co by się stało? Czy sygnał FM straciłby na jakości?

Nie wiem czy pojąłem dokładnie twój plan... ale:

1. oryginalne radio VW ma 2 wejścia FM i powinno być podłączone do obu anten (lewa i prawa szyba) bo w radio są dwa odbiorniki FM.

2. podłączenie ścieżki FM z szyby pod wejście wzmacniacza DAB może nie dać zadowalającego efektu, bo jak pisałem, to jest inne pasmo.

Może na początek dorzuć sobie na tylną szybę takie coś: ANTENA SAMOCHODOWA PRZYKLEJANA NA SZYBĘ DAB+ - to antena aktywna czyli już ze wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2020 o 16:51, nTomek napisał:

Pasmem częstotliwość do którego jest dostrojona, co przekłada się też na wymiary anteny.

Nie wiem czy pojąłem dokładnie twój plan... ale:

1. oryginalne radio VW ma 2 wejścia FM i powinno być podłączone do obu anten (lewa i prawa szyba) bo w radio są dwa odbiorniki FM.

2. podłączenie ścieżki FM z szyby pod wejście wzmacniacza DAB może nie dać zadowalającego efektu, bo jak pisałem, to jest inne pasmo.

Może na początek dorzuć sobie na tylną szybę takie coś: ANTENA SAMOCHODOWA PRZYKLEJANA NA SZYBĘ DAB+ - to antena aktywna czyli już ze wzmacniaczem.

OK, masz całkowitą rację. Doedukowałem się trochę w tej materii i faktycznie podłączenie się ze wzmacniaczem DAB pod antenę FM może nie dać oczekiwanego efektu. Kupiłem antenę przyklejaną na szybę.

Dziękuję nTomek i symeks za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w Radiu Discover Media 3Q0035846 można zamontować DAB+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności