Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak pewnie wszyscy wiedzą, w Polce kończy się era TV analogowej i w jej miejsce wchodzi TV cyfrowa. To samo tyczy się radia FM. DAB czyli Digital Audio Broadcasting.

W Polsce powoli, startują testy z DAB, pewnie za parę lat (2-3lata) będzie o tym głośniej.

W związku z tym mam pytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się już z DAB? Głównie ci co podróżują za zachodnią granice naszego kraju :)??

Z tego co się zorientowałem to nasze radyjka MDF/RCD310/RCD510/RNS510 nie obsługują DAB. Do niektórych ponoć da się podpiąć jakiś moduł DAB...

http://www.my-gti.com/2742/aerial-information-for-volkswagen-golf-mark-vi

Może ktoś zgłębiał ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja RCD510 z DAB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DAB+ w norwegii i musze przyznac ze odbior rewelacja. Troszke ginie sygnal w tunelach, ale jak to w tunelach....Mam na sprzedanie RCD510 z DAB a nastepne kupie Kenwood z navi i podstawa z DAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy możecie polecić jakieś radio z DAB? Te fabryczne i innych producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli rozgladam sie za Kenwood DNX521DAB...polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też zastanawiam się nad zakupem Dynavin D99. Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tym sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Też zastanawiam się nad zakupem Dynavin D99. Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tym sprzętem?

 

Chyba jeszcze nie :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troszeczkę,

czy ktoś jest w stanie pomóc i odpowiedzieć laikowi czy w przypadku RCD510 z DAB jest możliwy upgrade do DAB+ ?? Czy jest to tylko kwestia softu czy jednak jest konieczna wymiana jakichś modułów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update tematu dla posiadaczy b7, macie antene dab w tylnej szybie. ja w b6 tego nie mam i rozwiazalem ten problem w inny sposob. czarna wtyczka jest od dab.

 

http://www.motor-talk.de/forum/dab-antenne-empfang-im-passat-b7-variant-modelljahr-2013-t4023036.html

 

64631e0358794f3b.jpg

6c11f1c1989f7ac8.jpg

antennepassatcc-848693133332163181.jpg

206338325-w988-h363.jpg

Edytowane przez symeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest podłączona czy trzeba dłubać zeby podłączyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko bo na tel jestem. Z opisu wynika ze potrzebny wzmacniacz 3C8 035 552 B (to chyba tylko do kombi sadzac po wyglądzie) i kabel fakra z czarnym złączem lub uniwersalny. Oraz radio z dab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Potrzebuję pomocy na temat określenia czy moje radio RNS-510 obsługuje DAB. Chodzi o to że jak kupiłem auto to w menu mogłem wybrać DAB ale nie umiałem bądź nie można było znaleźć żadnej stacji. Sęk w tym, że nie sprawdziłem wersji firmware jaka była zainstalowana i zupgradowałem soft do wersji 5269. Od tego czasu już nie mam DABa w menu. Prosiłbym o pomoc w określeniu czy dab jest i ewentualnych uruchomieniu go.

 

HW Vehicle 0xC201

HW-Version H03

HW Radio 0004

HW DAB 255

SW DAB NOTAVAILABLE

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

Sprawdziłem i:

Najwyraźniej miałem taki soft

HW Vehicle: 0xC201 – HW Radio: 0004

C6/C7

1T0 035 680 B (1T0035680B)

Firmware version (when hardware last produced): 1300

Firmware version (unmodified releases): 1300

Firmware version (modified releases): 5269

 

Taki soft mam teraz wgrany. Pozostaje pytanie co z tym DAB?

 

Pozdrawiam

Arek

Edytowane przez wiciu125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij radio i zobacz jakie ma numery, koncowka 686 to dab oraz zobacz czy masz czarne wejscie to u gory z lewej na drugim zdj

 

rns-510-dab-1.jpg

rns-510-dab-version.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to się sprawdzi jak dam radę. Ale widzę że mam głośnik i literkę "i" przy eject, a zgodnie z tym co czytałem to mam 680 B, a tam jest chyba tylko DAB nie DAB+. Fakt faktem dobrze by było wyciągnąć radio i rozwiać wątpliwości. Sęk w tym że zanim ten soft podgrałem to DAB był!!!!

 

A tak przy okazji jaka jest różnica między firmware np 5269 a 5269mtv. Czy chodzi tylko o możliwość oglądania DVD podczas jazdy? Bo aktualnie mam 5269 i może spróbuję z 5269mtv.

Edytowane przez wiciu125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie na temat radyjka RCD 510 DAB / DAB+ / bez DAB

 

3C8035195 RCD510 bez DAB

3C8035195A RCD510 z DAB

3C8035195B RCD510 z DAB+

3C8035195F RCD510 bez DAB

3C8035195G RCD510 z DAB

3C8035195H RCD510 z DAB+

3C8035190 RCD510 bez DAB , z wejściem na kamerę cofania

3C8035190C RCD510 bez DAB, z wejściem na kamerę cofania

3C8035190D RCD510 bez DAB, z wejściem na kamerę cofania i nowymi czarnymi pokrętłami.

5C6035195 RCD510 z DAB+, włącznie ze wskaźnikami przepływu energii dla pojazdów hybrydowych

1K0035195AA RCD510, pierwsza seria z protokołem DDP (np. stare czerwone MFA+)

 

bardzo wiele przydatnych informacji znajduje się na http://www.rcd510.de (język niemiecki)

Edytowane przez Supernorby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale ja mam rns510.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też RCD 510 DAB w pasku, bardzo ładnie odbierało radyjko cyfrowe. Prawie nie ginęły fale nawet w tunelach. Teraz mam Kenwooda DNX521DAB i tez jest super ale wyszło nowe DNX525DAB i dlatego 521 chetnie sprzedam. Jak ktoś chętny pisać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert a czy Kenwood pokazuje tez informacje z climatronic i czujnikow parkowania oraz czy jest podlaczany poprzez quadlock czy zwykle kostki iso. pytam w zwiazku z brakiem w aucie przewodu po stacyjce w kostce radia (to idzie przez can) a wydawalo mi sie ze widzialem to radio ze zwyklymi kostkmi co wiaze sie z recznym wylaczaniem i wlaczaniem.

 

tak nawiasem mialem dluzszy czas w b5 dnx-7240bt i bardzo podobalo mi sie jak jest rozwiazane sluchanie radia w czasie nawigacji i odwrotnie, mam na mysli ten pasek na dole.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności