Skocz do zawartości
karolgr

Migający ekran radia 2din - skoki napięcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostanio wymieniłem fabryczne MCD na Clariona VX401e. Jestem bardzo zadowolony z tego ruchu ale pojawił się mały na na pewno wkurzający problem. Otóż jak w temacie miga ekran.

 

Objawia się to w ten sposób że po włączeniu świateł mijania ekran zciemnia się w porównaniu do stanu jasności sprzed ich włączenia o powiedzmy jedną jednostkę w skali 1-10 a póżniej w trakcie jazdy powraca do poprzedniej jasności na ułamek sekundy i znowu się zciemnia. Nie jest to jakieś miarowe, nie jest uzależnione od obrotów ale z tego co zaobserwowałem nie miga na wolnych obrotach na postoju.

 

Nic nei daje regulacja jasności z poziomu radia, bo bez względu na jasność wyjściową dzieje się to samo.

 

Jestem prawie (99%) pewien że podłączyłem poprawnie, zgodnie z instrukcją. Czy przyczyną tego mogą być jakieś skoki napięcia. Dodam że po zgaszeniu świateł sytuacja wraca do normy nawet podczas jazdy.

 

Proszę o pomoc gdyż jest to usterka wyjątkowo irytująca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sprobuj odlaczyc kabelek ktory idzie na oswietlenie w kostce ISO instalacji radia (szaro -niebieski )kabelek w kostce z samochodu zobacz z jakim sie laczy w kostce od radia .jest to prawdopodobnie zabezpieczenie zeby nie ogladac podczas jazdy ja tak mialem w pionku wczesniej

pozdrawiam i powodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeniem przed oglądaniem w trakcie jazdy jest kabelek który kazali podłączyć do lampki od ręcznego. Zaciągasz ręczny zapalasz lampkę na desce kabelek dostaje prądu i możesz oglądać. Ja podłączyłem ten kabelek do drugiego kabelka wychodzącego z radia który daje prąd do automatycznie wysuwanej anteny także radio samo się oszukuje więc do raczej nie to.

 

Ale miałem zamiar przebadać kostkę miernikiem na reakcję na włączanie świateł. Puki co nie miałem na to czasu ale mam teorię dlaczego tak sie dzieje. Radio się ściemnia po włączeniu świateł że niby jest noc i żeby aż tak nie raziło w oczy. To w miarę racjonalne ale dlaczego miga podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaciągasz ręczny zapalasz lampkę na desce kabelek dostaje prądu i możesz oglądać. Ja podłączyłem ten kabelek do drugiego kabelka wychodzącego z radia który daje prąd do automatycznie wysuwanej anteny także radio samo się oszukuje więc do raczej nie to

Że co zrobiłeś?:przestraszony

Nie prąd (czyli +) podaje zaciągnięty ręczny tylko masę (czyli-), i wystarczy pod masę podpiąć aby w czasie jazdy mieć sprawny monitor.

Skoro na masowy przewód podałeś napięcie z zasilania anteny to nie dziwota że coś 'mryga", weź to popraw nim coś się na serio sfajczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego sprobuj odlaczyc kabelek ktory idzie na oswietlenie w kostce ISO instalacji radia (szaro -niebieski )kabelek w kostce z samochodu zobacz z jakim sie laczy w kostce od radia

 

Tak jak mówiłeś. Po odłączeniu przewodu od oświetlenia radio przestało reagować przyciemnieniem ekranu po włączeniu świateł. Dzisiaj przetestuję czy podczas jazdy nie będzie niespodzianek ale jestem dobrej myśli. Dzięki za podpowiedź :)

 

 

Że co zrobiłeś?:przestraszony

Nie prąd (czyli +) podaje zaciągnięty ręczny tylko masę (czyli-), i wystarczy pod masę podpiąć aby w czasie jazdy mieć sprawny monitor.

Skoro na masowy przewód podałeś napięcie z zasilania anteny to nie dziwota że coś 'mryga", weź to popraw nim coś się na serio sfajczy.

 

Problem z miganiem już mam nadzieję rozwiązany ale dałeś mi do myślenia tymi plusami i minusami. Instrukcja nakazuje zrobić takie coś:

[ATTACH=CONFIG]99604[/ATTACH]

 

I zgodnie z tym faktycznei ten kabelek od ręcznego trzeba podłączyć pod (-).Ale drugi rysunek pokazuje całą wiązkę jaka wychodzi z radia i pod numerem 7 jest przewód od anteny. Może on też daje minus bo podłączyłem tak jak opisywałem wcześniej i działa. Jakby było pomylone to by chyba od razu waliło bezpieczniki prawda?

[ATTACH=CONFIG]99605[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja nakazuje zrobić takie coś:

Spakuj i wrzuć rar'y skanów z instrukcji ...

...bo jakoś za-łączniki nie trybią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załącznik nr 1 odnośnie ręcznego:

yucbhb65edej_t.jpg

 

Załącznik nr 2 odnośnie kabelka od zasilania anteny (ten z nr 7)

 

0md7timw8il4_t.jpg

Edytowane przez karolgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przewodzie nr7 na antenie (wg schematu) jest bezpiecznik a to oznacza że podaje plus, zajrzyj do tego bezpiecznika.

Zatem podłączenie 6 pod 7 nie jest fachowe a wręcz niebezpieczne.

Podłącz nr 6 pod obudowę radia, lub pod uziemienie czyli A-8.

Co do podłączenie podświetlania to powinno miec ono wpływ tylko na podświetlenie przycisków, na ekran nie powinno mieć żadnego wpływu, choć pewności nie mam, od zmiany natężenia podświetlenia monitora powinien mieć wpływ jakiś przycisk na radiu, a moc tego natężenia ustawia sie gdzieś w ustawieniach.

Jeśli chcesz sie upewnić ze na antenę idzie plus to sprawdź mutimetrem lub zwykłą żarówką,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z radiem Pioneer AVH-X2500BT wszystko jest super, ale kiedy zapalam światła w aucie wyświetlacz automatycznie się przyciemnia. A że w naszym pięknym kraju muszę jeździć na światłach nawet w bardzo słoneczna pogodę to na wyświetlaczu nic nie widzę. Kiedy światła są wyłączone wyświetlacz pięknie świeci. Macie jakiś pomysł jak to zrobić w ustawieniach radia nic nie znalazłem. Z drugiej strony to przyciemnienie w nocy jest bardzo dobre bo nie razi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę odgrzac trochę, ale mam to samo co kolega wyżej. Po włączeniu świateł ekran w radiu się ściemnia tak że ciężko cokolwiek zobaczyć na nim w słoneczny dzień:/ Ma ktoś na to jakiś sposób? Radio to pioneer avh-x5500bt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności