Skocz do zawartości
Krystian305

[silnik] Temp silnika a nie działa wentylator 1,9D B3

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem termostat i czujnik włączający wentylator w chłodnicy. Zmostkowałem wtyczke przy czujniku i działają 2 biegi. Wsadziłem ponownie wtyczke do czujnika. Jest napiecie dochodzące +12V a nie załącza wentylatora ? na miejscu przekaźnika jest jakiś mostek i teraz jeszcze eksperyment pomiędzy 2 biegiem wychodzi przewód samoróbka i jest wolno wiszący przekaźnik wchodzi w 1 styk 2 kolejne styki na przekaźniku są zmostkowane a 4 idzie do skrzynki bezpieczników i co dziwne nie jest podłaczony. Pasek trzyma 100 stopni a nawet troche wiecej a wentylator się nie włączył nawet na 1 biegu Mimo że dochodzi napięcie do czujnika. Myślicie że nowy czujnik jest padnięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to i czujnik, ale czy podpiales na krotko pod akumulator wentylator?? moze po prosty silnik w wentylatorze jest powodem (skoro napiecie jest) i moze tam trzeba najpierw sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostek zrobiłem przy czujniku na tej wtyczce którą dochodzi napięcie i z 1 poz 1 mostek na środek włączył się 1 bieg z pozycji 1 na 3 2 bieg wiec wskazuje na nowy cujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne ta kreska na podziałce przed 110 to jest 90 stopni sprawdziłem termometrem z pieca działa wszystko ok na momęt załączyl się 2 bieg i wskoczyło na 1 :-) ktoś jakąś fikcje w kabelkach puścił :-) ale wszystko już jest ok i jeszcze jedno pytanie czy wiatrak powinien iść przez jakiś przekaźnik bo na miejscu 11 mam zrobiony jakiś mostek czy normalnie wsadzić tam przekaźnik ? ewentualnie zrobić samemu na przewodzie przekaźnik dla 2 biegu jak widziałęm ktoś już coś tam kombinował ale mu nie wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności