Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzisz, nawet podczas logowania logujesz auto z maxymalnie wcisnietym pedalem gazu oraz analogicznie dajesz mu zadana max dawke paliwa. Dlatego w mapie N75 zmieniasz rowniez wartosci tylko w ostatniej kolumnie.

 

Odnosnie mojej mapy N75, po wprowadzeniu pierwszych poprawek jest duzo lepiej, musze ja jeszcze lekko zmodyfikowac i powinno byc prawie idealnie :)

Dzieki Panowie na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. U mnie problem jest tylko z tym że ja mam założoną turbinę BRD do silnika avb i musze zrobić chyba całą mapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.bl2.ru/matematic/extrapolation.html Coś do obliczenia ekstrapolacji dla początkujących jak ja, od naszych wschodnich sąsiadów. Ps. dlaczego u mnie nie mam limitera MAF?

 

Wgralem te swoje wypociny i powoli robie mape n75. Po logach widze jednak że i tak maf obcina mi dawki nie wiem tylko dlaczego?

http://vaglog.pl/log-004_008_010_vVYI52.html

http://vaglog.pl/log-000_001_003_De2Q9t.html

http://vaglog.pl/log-011_f8ozZv3.html

i ostatnia wersja wsadu

https://ufile.io/6cf30

OK już wiem smoke limiter, poprostu mam za mało zasysanego powietrza. Co teraz z tym zrobić?

Edytowane przez luka0199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie liczenia z MAF to MAP wystarczy przestawić tylko przełącznik, czy jest jakaś mapa SMOKE LIMITER dla MAP?

W swoim sterowniku mam mapę SL z osią X:AIRFLOW. Czy jak zmieniłem na liczenie po MAP to muszę przeliczyć oś z AIRFLOW na PRESSURE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelaczysz switch na map to musisz zrobic mape iq by map. Masz tam na osiach cisnienie i obroty i wpisujesz dawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi :) Dzięki za odpowiedź.

 

A co wtedy z mapą SMOKE LIMITER. Nie jest używana przez ECU skoro ona korzysta z przepływu powietrza mierzonego MAFem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie jest używana. W logach wtedy też pokazuje już limiter po map (mimo że pisze maf).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś rzucić okiem?

 

Soft pod GTB1756vk.

Auto to B5FL 4motion z 1.9TDI AVF.

Pompki BA w niezłym stanie.

Aktualnie jeszcze seryjny SMIC ale na wiosnę wleci FMIC.

Turbo GTB1756vk przerobione na podciśnienie.

DP 2,5''. Dwa tłumiki końcowe jak to w 4motion. Środkowy tłumik jeszcze na miejscu.

EGR zaślepiony.

 

W załączniku plik oryginalny oraz drugi zmodyfikowany przeze mnie.

038906019KD.zip

REMAP_VOL4_GTB1756vk.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosiłbym o czysty soft do AWXa na pompkach AL,najchętniej Audi ale VW też może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam passata B5FL z silnikiem 1.9 TDI (AWX 130km)

Chce sam zmodyfikować wsad ECU, ale wcześniej chciałbym zrobić KOPIE / KLON, żeby były zamienne ze sobą plug and play, mam sterownik z numerem .....019GS, i kupie drugi taki sam

 

Posiadam kabel GALLETTO 1260 oraz VAG COMANDERA 3.6, czy aby sklonować sterownik wystarczy zgrać z mojego sterownika wsad flash poprzez GALLETTO, oraz wsad epromu poprzez VAG COMANDERA i oba wgrać do nowego sterownika o tym samym nr?? Czy będzie wszystko grało?? np. immo czy będe musiał robić jakieś adaptacje?? Czy jak zgram wsady z mojego to mogę wsadzić drugi sterownik do auta (jeszcze wtedy niepasujący do niego) czy są ku temu przeciwwskazania?? np. Immo się nie dogada z nowym sterem i będzie mnie blokował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam passata B5FL z silnikiem 1.9 TDI (AWX 130km)

Chce sam zmodyfikować wsad ECU, ale wcześniej chciałbym zrobić KOPIE / KLON, żeby były zamienne ze sobą plug and play, mam sterownik z numerem .....019GS, i kupie drugi taki sam

 

Posiadam kabel GALLETTO 1260 oraz VAG COMANDERA 3.6, czy aby sklonować sterownik wystarczy zgrać z mojego sterownika wsad flash poprzez GALLETTO, oraz wsad epromu poprzez VAG COMANDERA i oba wgrać do nowego sterownika o tym samym nr?? Czy będzie wszystko grało?? np. immo czy będe musiał robić jakieś adaptacje?? Czy jak zgram wsady z mojego to mogę wsadzić drugi sterownik do auta (jeszcze wtedy niepasujący do niego) czy są ku temu przeciwwskazania?? np. Immo się nie dogada z nowym sterem i będzie mnie blokował?

 

Będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Wrzucam mój ori wsad oraz trochę dłubnięty przeze mnie do oceny (AWX 130km). Jest to moja pierwsza modyfikacja, więc proszę o wyrozumiałość. Soft raczej bez dorzucania koksu łopatą ;P Auto bez modyfikacji.

 

Mapy ruszone na kodowaniu 5, bo na takim auto jeździ.

 

zmienione mapy to:

- torq limiter

- smooke limiter

- target boost

- boost limiter

- N75 będzie ruszone dopiero po logach

 

2. Torq limiter mam do 60mg/h (zakres duration 01 też jest do 60mg/h, SOI 90°C do 55mg/h). I do tych 60mg/h mogę zostawić SOI i DURATION w serii??

 

3. Wydaje mi się że siedzą w moim AWX`ie pompki BA (patrząc na SOI oraz DURATION). Mam racje??

 

4. Zastanawiam się nad działaniem duriation selektora. Wydaje mi się że działa on skokowo tzn powyżej SOI 27°działa duration 00; SOI od 21° do 27° działa duration 01 itd. mam racje??

STAGE 1.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie kto wie który bezpiecznik w sharanie 2001 trzeba wyjaść by odczytac wsad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym roczniku auta powinno iść bez wyciągania bezpiecznika MPPSem z tym że napięcie powinno wynosić nie mniej niż 12,5 v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,prosze o ocene softu z mojego AJMa,wcześniej miałem pompki 073T zmieniłem dzisiaj na 073AL ale coś go trzyma poprawa jest znikoma:rozpacz.Mam turbo z AWX,wywalony kat,centralny ic z a6 2,5 tdi,kolektor dolotowy AWX,sprzęgło SAC z 2,0tdi,skrzynia 6 z Quattro. Ogólnie auto to a6 c5 przerobione osobiście przeze mnie z 2,5 tdi na 1,9tdi

turbo AVF korekta.rar

Edytowane przez oli80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Wrzucam mój ori wsad oraz trochę dłubnięty przeze mnie do oceny (AWX 130km). Jest to moja pierwsza modyfikacja, więc proszę o wyrozumiałość. Soft raczej bez dorzucania koksu łopatą ;P Auto bez modyfikacji.

 

Mapy ruszone na kodowaniu 5, bo na takim auto jeździ.

 

zmienione mapy to:

- torq limiter

- smooke limiter

- target boost

- boost limiter

- N75 będzie ruszone dopiero po logach

 

NIKT SIĘ NIE WYPOWIE??

 

 

Witam panowie,prosze o ocene softu z mojego AJMa,wcześniej miałem pompki 073T zmieniłem dzisiaj na 073AL ale coś go trzyma poprawa jest znikoma.Mam turbo z AWX,wywalony kat,centralny ic z a6 2,5 tdi,kolektor dolotowy AWX,sprzęgło SAC z 2,0tdi,skrzynia 6 z Quattro. Ogólnie auto to a6 c5 przerobione osobiście przeze mnie z 2,5 tdi na 1,9tdi

 

W remapach jest początkujący, ale wydaje mi się że wartość SVLB powinieneś podnieść z 2500 na 2650, bo 2500mbar to ty masz jako ciśnienie zadane. A tak wogóle po wymianie tych pompek z T na AL to zmieniałeś soft pod nowe pompki - SOI, DURATION??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo nie było takiej potrzeby,silnik normalnie pracuje,bipy lepsze jak na pompkach T (5-14).Co do ciśnienia to 2500mbar to jest koniec mapsensora w AJM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjżyj się czasom pracy w ajm i w arl to zobaczysz czy nie ma potrzeby ,kąt wyprzedzenia wtrysku też jest inny i masz odpowiedz dlaczego nie jedzie lepiej.

A pozatym zrób logi jak chcesz żeby ci ktoś pomógł.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ma ktos soft do ajm bez imo nr 038 90619 an polnie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności