Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytałem te forum troszke tez inne fora i coś wypociłem.

Czy mógłby ktoś ocenić?

Codebank 3 dla 4x4

zrobione launch control oraz odcinka w torque limiterze ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem

a także czy możecie sprawdzić czy dobrze reszta map.

Bora 1.9 TDI AGR 90 km sterownik 012

w rarze jest ori +mod

http://www98.zippyshare.com/v/XGcvFOCy/file.html

Dzięki

 

Nie bardzo dobry tuning.

EGR est usunięty. ok

SOI nie zmieniony

Boost - zmieniony na małym IQ

N146 zmieniony przez %

Torque lim nie prawidłowy

dla edc15v max IQ limit 51mg, masz 53

driver wish też dziwny

Edytowane przez Booxter
korrect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już kolega Booxter napisał [emoji6]

Przeczytaj jeszcze raz posty co się z czym je i próbuj dalej.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Dzieki za sugestie. generalnie to ja robiłem w codeblock 3 dla 4x4 nie manual.

boost poprawiony iq na51mg tez torque takze bo pewnie was ta koncowka dziwiła chciałem hardcuta zrobic ale cos mi sie popiepszyło :sciana: juz poprawione

n146 wiem ze po % posiedze i dojde jak to zrobić prawidłowo.

soi nie wiedziałem jak to nie ruszałem tez posiedze i zrobie prawidłowo. uwazacie ze od afn,ahf ,asv mógłbym sie sugerować, bądź przekopiować?

i nie rozumiem co jest nie tak w driver wish? to ze od 40%tps juz podniesiony?

Edytowane przez karsut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie po wgraniu mapy do EDC15 wyświetla mi tylko Automatic, i 58882 a brakuje mi manual... co mam z tym zrobić 038906019BK sterownik, ew. czy mogę edytować grupę 58882 i to będzie działać proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie po wgraniu mapy do EDC15 wyświetla mi tylko Automatic, i 58882 a brakuje mi manual... co mam z tym zrobić 038906019BK sterownik, ew. czy mogę edytować grupę 58882 i to będzie działać proszę o szybką odpowiedź.

 

edytować mapy w Winols

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie, otóż miałem zrobiony soft na sterowniku 019BJ (AJM, około 140 KM,335NM) lecz tam nie mogłem zgrywać eepromu po OBD, wymieniłem sterownik na 019BK wszystko oki, lecz teraz pytanie da sie jakoś przerzucić mapę na ten nowy bądź poprzenosić sekcje tak abym korzystał z tego nowego i miał tam wgraną nową mapę?? Bo próbowałem każda sekcje manual przenieść 1:1 lecz ten wykresik co jest "performance" nic się nie zmienił, proszę o szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tego moda zgranego?

I seryjny bin z nowego ECU?

Jak nie ogarniasz tematu to najlepiej byłoby przenieść te same zmiany w mapach, ale nie zawsze wszystkie mapy w innych SW się pokryją i też trochę kombinacji trzeba użyć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć dlaczego w logach zadane ciśnienie doładowanie pokazuje mi max 2601 a rzeczywiste jest ok 2800mbar, w mapie ograniczniki są ustawione na 2850 a doładowanie przy wtrysku 70 jest 2800mbar? Nie wiem, co mi trzyma ten parametr. Moja max rzeczywista dawka wtrysku to 69.20. Czy ktoś może mi napisać jaka wartość ciśnienia doładowania powinna być ustawiona dla tej dawki wtrysku? Auto to AVF - BA, FMIC, GTB1756. EGT przy butowaniu nie przekracza 600stC, no chyba, że na Esce 6 bieg 140-220 EGT ponad 800stC. Przy normalnej jeździe, ciśnienia zadane z osiągniętym pokrywa się z tolerancją do 100mb ale przy ostrym bucie, z opóźnieniem narasta rzeczywiste ciśnienie doładowania - czy to jest normalne? Gruszka nowa.

Logi z 6 biegu.

19:44:21.142 BL:11 2058,00 RPM 2601,00 mbar 2457,00 39,84 %

19:44:21.883 BL:11 2121,00 RPM 2601,00 mbar 2597,40 45,02 %

19:44:22.626 BL:11 2184,00 RPM 2601,00 mbar 2691,00 46,62 %

19:44:23.367 BL:11 2247,00 RPM 2601,00 mbar 2761,20 51,80 %

19:44:24.108 BL:11 2310,00 RPM 2601,00 mbar 2808,00 55,78 %

19:44:24.852 BL:11 2373,00 RPM 2601,00 mbar 2831,40 59,37 %

 

Zrobię dziś prawidłowe logi z trzeciego biegu ponieważ gdzieś mi plik zginął.

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie injector duration - Różnią mi się wtryski - wiem, że BIPy nie są idealne, jeden wtrysk ma 21, ale pytanie jest takie - czy sterownik sam jest w stanie zmienic wartości dla poszczególnych wtrysków po to aby zrównoważyć przyspieszenie wału korbowego przez różnice na wtryskach? Czy mapy, które wrzuciłem dla mojego silnika się zmienią? Mapy dla poszczególnych wtrysków 01-04 różnią się minimalnie - tak ma być?

Edytowane przez gadziuwlkp
aktalizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grucha Wysłalem jak cos PW to co chciałes

 

https://mega.nz/#!Jh8wgBqS!9CTpFzN1-qBk6Zfg0bB5DEtBrlIzDOg7eNzAaYnjKUA <---Orginal z BK

 

https://mega.nz/#!slEHHaSY!XL0WQhcIezdoKcGPDhRKfde3LdrtDWXOj7paw6XyZkE <---Mod na 150 z BJ

Edytowane przez maniak321
Dodanie plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załącz wsad jak chcesz żeby ci ktoś mugł udzielić konkretnej odpowiedzi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez lukas313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszal o diagnostic limit? Nie wiem gdzie go szukać, a to być może trzyma mi doładowanie na 2601 wg logow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś słyszal o diagnostic limit? Nie wiem gdzie go szukać, a to być może trzyma mi doładowanie na 2601 wg logow.

 

Przyszli swój plik. ja poprawię limiter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęć pomocy ale potrzebuję sobie sam zmienić ten limiter. Mapy są zrobione na moim oryginalnym sofcie i chciałbym wiedzieć co się z nim dzieje od początku do końca. Jeżeli zdarzy się, że skończy się silnik to będę wiedział dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wgranie softy z AVF do mojego sterownika od ATJ Uda sie powodzeniem czy też dojdzie do uwalenia go??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedługo zacznę swoją przygodę z programem VAGEDCSuite. Aktualnie czekam na kabelek, który leci sobie powolutku z Chin. Przygodę zaczynam głównie z powodu syfu pod maską którego przyczyną jest między innymi cieknący EGR. Pacjentem będzie Passat B5 FL AVF z 2001 roku (wg VIN 2002). Ostatnio podczas wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów dowiedziałem się, że jestem (szczęśliwym?) posiadaczem pompowtrysków AL. Na chwilę obecną skompletowałem sobie kilka pierdół, dzięki którym pozbędę się EGR całkowicie, oraz zmodyfikuję dolot do turbo (silikony) i puszczę odmę pod auto (wąż ogrodowy? :)). Nie wiem ile mój Passat ma przebiegu (wg licznika 232kkm) i nie wiem co było przy nim robione. Turbo wygląda na regenerowane (ładne, czyste i nowa gruszka), map sensor nowy, przepływka raczej sprawna. Kabelek (MPPS v16) zamówiłem przede wszystkim ze względu na chęć programowego wyłączenia EGR, którego za chwilę nie będzie. Jednak gdy przeglądam posty w tym temacie apetyt rośnie. Na początek proszę o podesłanie oryginalnego wsadu do sterownika 038906019EP pod pompki AL. Jak już będę miał zgrany swój wsad chciałbym zwyczajnie go porównać z oryginałem żeby sprawdzić czy nic nie było grzebane. Prosiłbym również o sugestię co mogę poprawić w swoim AVF i czy zmiana mapy EGR nie niesie za sobą potrzeby korekty pozostałych map. Dodam jeszcze, że w tej chwili mój Passat to czysta seria z wyjątkiem katalizatora, który leży gdzieś pod płotem :).

 

Jestem zupełnie świeży w temacie tuningu AVF więc proszę o wyrozumiałość.

Aktualnie posiadam VCDS, Commander, programator TL866A i stację lutowniczą więc w razie potrzeby chętnie pomogę forumowiczom z okolicy.

 

Pozdrawiam

JJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślij e-mail na priv to wyśle ci ori wsad do kompa EP.

Gratis dorzucę program na 165KM z AVF z pompkami BA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekałem się na kabelek. Niestety program działa tylko na Windows XP 32 bit i nie chciał się nawet uruchomić na maszynie wirtualnej. Na szczęście wygrzebałem starego lapka, zainstalowałem XP i wszystko ładnie zaczęło działać. Na początek oczywiście zabrałem się za mapę EGR, bo mechanicznie pozbyłem się go całkowicie. No i udało się. Auto po zabiegu nawet odpaliło :) W tym tygodniu wezmę się za inne mapy. Niestety przeglądając inne modyfikowane wsady nic z nich nie rozumiem. Nie wiem na jakiej podstawie modyfikowana jest mapa duration. Nic mi się nie zgadza z plikiem excel umieszczonym przez Darona ( co ciekawe wypełniony jest dokładnie takimi samymi danymi jakie mam w duration 01 :) ). Niestety podstawiając inne mapy z modyfikowanych softów pod ten arkusz kalkulacyjny wychodzi zupełnie co innego. Ten kalkulator nie jest uniwersalny? A może coś robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz przekraczał 60mg nie musisz ruszać duration 01. Zaczni np. od DW,TL,SL,Bost,Bost limiter,N75

 

 

 

W końcu doczekałem się na kabelek. Niestety program działa tylko na Windows XP 32 bit i nie chciał się nawet uruchomić na maszynie wirtualnej. Na szczęście wygrzebałem starego lapka, zainstalowałem XP i wszystko ładnie zaczęło działać. Na początek oczywiście zabrałem się za mapę EGR, bo mechanicznie pozbyłem się go całkowicie. No i udało się. Auto po zabiegu nawet odpaliło :) W tym tygodniu wezmę się za inne mapy. Niestety przeglądając inne modyfikowane wsady nic z nich nie rozumiem. Nie wiem na jakiej podstawie modyfikowana jest mapa duration. Nic mi się nie zgadza z plikiem excel umieszczonym przez Darona ( co ciekawe wypełniony jest dokładnie takimi samymi danymi jakie mam w duration 01 :) ). Niestety podstawiając inne mapy z modyfikowanych softów pod ten arkusz kalkulacyjny wychodzi zupełnie co innego. Ten kalkulator nie jest uniwersalny? A może coś robię źle?
Edytowane przez Pokonamwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie będziesz przekraczał 60mg nie musisz ruszać duration 01.

 

Zamierzam dać 65-70 w zależności jak auto będzie reagowało na zmiany więc muszę zmienić. Duration 01 to nie problem, bo w excelu od Darona są identyczne dane jak u mnie więc to mam gotowe :) Nie wiem tylko czy ruszać inne mapy duration ( 02,03 i ew 00 ). Gdyby ktoś mnie nakierował to byłoby łatwiej. I jeszcze pytanie czy w innych mapach duration przeliczenia muszę zrobić tak jak w 01 czy tam już używa się innych wzorów?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności