Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy strojąc n75 wprowadzane zmiany powinny być zauważalnie odczuwalne w pracy turbiny ?

Tzn. zamontowałem turbinę GT1749V z wirnikiem ARL. Teraz auto ma strasznego laga do ok 2300 obrotów. Próbowałem to poprawić modyfikując mapę n75. Niestety wprowadzane zmiany nie wpływają na zmianę pracy turbiny. Próby drastycznych zmian w zakresie obrotów 0-4000 i dawki paliwa 0-45 na plus czy minus 50% nie przynoszą żadnych rezultatów (nie ma większego laga, turbo nie przeładowuje, jest jak było). W zasadzie nie wiem czy mam brak mi cierpliwości czy szukać usterki w samochodzie.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy strojąc n75 wprowadzane zmiany powinny być zauważalnie odczuwalne w pracy turbiny ?

Tzn. zamontowałem turbinę GT1749V z wirnikiem ARL. Teraz auto ma strasznego laga do ok 2300 obrotów. Próbowałem to poprawić modyfikując mapę n75. Niestety wprowadzane zmiany nie wpływają na zmianę pracy turbiny. Próby drastycznych zmian w zakresie obrotów 0-4000 i dawki paliwa 0-45 na plus czy minus 50% nie przynoszą żadnych rezultatów (nie ma większego laga, turbo nie przeładowuje, jest jak było). W zasadzie nie wiem czy mam brak mi cierpliwości czy szukać usterki w samochodzie.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

 

nie jest poprawnie skonfigurowane sterowanie turbiny. mapa N75 nie naprawi lag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mógłbyś rozszerzyć temat ?. Miałem wrażenie że za pracę turbo odpowiadają: Turbo map, N75 map, Boost limiter map, Single value boost limiter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość sztangi też musi być odpowiednio ustawiona. :D

Zrób najlepiej logi jak to wszystko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długość sztangi też musi być odpowiednio ustawiona. :D

Zrób najlepiej logi jak to wszystko wygląda.

 

tutaj log z pedałem w podłodze:

http://vaglog.pl/log-001_011_j2wd0OS.html

 

a tutaj podczas "normalnego przyspieszania oraz jazdy":

http://vaglog.pl/log-001_011_2z40xr.html

Najlepiej przyspieszanie obrazuje sekcja od 125 sekundy logu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skroc najpierw sztange o caly obrot i zrob logi jeszcze raz- takie jak te, ktore teraz wkleiles. Zobaczysz czy sie poprawi. Moze sie ktos odezwie, kto ma taka hybryde i powie jak u niego wstaje - fizyki nie oszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Możecie podzielić się info w jaki sposób można zlokalizować przełącznik MAF/MAP w mapie? Bo siedzę nad tym drugi dzień... VAGsuite w moim pliku nie podpisuje mi tej mapy, ale nawet jak posortuję mapy bez nazwy po długości, to też jej tam nie ma. W pliku AHF z kolegi auta też jej nie mogę znaleźć. Ściągnąłem z neta inne sterowniki z AGR, to albo są podpisane, albo niepodpisane, ale je widać...

 

Próbowałem w WinOLS po sąsiednich bitach szukać, ale też to do niczego nie prowadziło. Na forach jest dużo różnych adresów, ale żaden się nie zgadza w mojej mapie... Jest na to jakaś metoda?

 

Załączam moje AGR i AHF.

 

AGR

AHF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Mógłby ktoś ocenić wypociny?

Golf 4 TDI PD ATD 101km

Stan auta bardzo dobry.

Mod chyba jest dość mocny ale tak chciałem, wiem co sie z tym wiąże.

Duration nie ruszone bo celuje w 55 mg a skalibrowan orginalnie na 55 i 60 mg.

Czy checksumy sie zgadzają?

W SL AFR oscyluje w okolicach 17-19

http://www24.zippyshare.com/v/FPHOltlK/file.html

Pozdrawiam i licze na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam passata B5FL z silnikiem AVB jako pacjenta.

Silnik podkręcony na ~130KM i teraz wsadzona hybryda AVB/ARL i problem jest iż późno wstaje [LOGI]:

http://vaglog.pl/log-011_Bs6Aig.html

Jak myślicie bawić się mapą czy lepiej skrócić sztangę? Jak widać N75 spada aż do 20% a małpa i tak nie chce wstać.

Gość który robił hybrydę upiera się iż jest już wystrojona i powinna wstawać jak fabryka, jak widać tak nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft robiony przed zmianą suszarki, hybryda wsadzona aby wyciągnąć więcej.

Niby oszczędzi,ale teraz to tak na prawdę w zakresie do 2.5k obr jedzie gorzej jak fabryka.

No nic pobawię się mapą N75 i skrócę sztangę o dwa obroty i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Powiem szczerze że VNT20 w moim AVF'ie lepiej wstaje niż ta hybryda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że ciężki przypadek, po skróceniu sztangi [ok. 2mm] turbo w ogóle przestało ładować...

Regulacja mapy też nie przynosi pożądanych efektów, znajomy ma się skontaktować z gościem co mu robił tę hybrydę i zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Znalazłem trochę czasu i wziąłem się za modyfikację map swojego Passata. Wspomagałem się innymi modyfikowanymi softami, a że nie znam się na tym kompletnie, to część zwyczajnie skopiowałem. Najwięcej problemu sprawiły mi mapy duration, bo je wyliczałem sam. Bardzo proszę o ocenę mojego softu.

 

http://www12.zippyshare.com/v/3WEkKq26/file.html

 

Jeszcze jeden z mocniejszym dołem:

http://www84.zippyshare.com/v/4dkUzdjb/file.html

Edytowane przez Gruberek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam o to bardzo zaskakujący problem z moim pasztetem. Otóż jak wszyscy wiemy, w silniku o oznaczeniu AJM jest sterownik bez flash, więc trzeba go lutować. Więc wyszukałem ze sterownik z końcówka 019 BJ jest zamienny z 019 BK a BK już posiada flasha żeby zgrywać mapy po OBD. Ale w czym problem, w BK zassałem mapę, wyłaczyłem EGR jak w starej mapie, można powiedzieć że zgrywałem ją 1:1 i nie jest to samo. Już mi brakuje pomysłów co mogę dalej z tym zrobić. Tutaj dołączam program ze sterownika BK https://mega.nz/#!d8FWnRDC!yDdWYFvU6NSvAI3Urmt3yzgz7F2jsr_x0A13130Pjak

 

Jak ktoś może mi pomóc w odnalezieniu przyczyny byłbym bardzo wdzięczny,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem soft MPPSem, coś się zepsuło. Chyba nie zrobiłem checksum. Samochód nie odpala, ori softu nie mogę wgrać, wyskakuje błąd security acces. Coś się da z tym zrobić czy na stół? Edc15 2004r passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrałem soft MPPSem, coś się zepsuło. Chyba nie zrobiłem checksum. Samochód nie odpala, ori softu nie mogę wgrać, wyskakuje błąd security acces. Coś się da z tym zrobić czy na stół? Edc15 2004r passat

 

Tomek Jestem Blisko Mogę uruchomić samochód.

Widocznie sumy miałeś źle policzone albo Coś Mpps nabroił.

Czasami Pająk nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też czasem MPPS robi takie rzeczy, ale tylko wtedy jak zapomnę wyłączyć internet. Wtedy Galletto rozwiązuje problem... Jak masz pająka to ecu na stół i pójdzie.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

No właśnie nie miałem wyłączonego internetu i chyba złapał mi wifi z mieszkania. Do tego grzebałem w winolsie, w sumie trochę z nudów i możliwe, ze tam tez coś sknociłem. No nic, za głupotę się płaci :D

 

@Piotrek dzięki za pomoc, ale zależy mi na czasie i mam gościa, który może mi to dzisiaj rano zrobić, tylko muszę mu 8km ode mnie podrzucić sterownik.

Co do pompek, o których rozmawialiśmy kiedyś, to są już wsadzone, okazało się, że gościu od którego kupiłem BA robi też softy i ma hamownie. Zrobił wszystko w komplecie i wyszło takie spokojne 165/380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć ten soft

Albo jest dużo dymu albo turbo dmucha po za swoją mapą wydajności i długo nie po żyje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek Gliwice..jpg

 

Dmucha 2,47 z tego co widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam chwilkę wolnego więc wstawiam wsad od swojego avb z turbiną brd i jeszcze na oryginalnych wtryskach. Proszę o ocenę, docelowo planuje zmiane wtrysków narazie brak funduszy.Pozdrawiam wszystkich.

http://www40.zippyshare.com/v/8iwgrrZd/file.html

http://www40.zippyshare.com/v/wLxPKSju/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności