Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Seria czy dłubany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłubany. Wychodzi na to, że przyjdzie mi go otworzyć i wykonać odczyt ze zmasowanym pinem 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galletto mogło by pójść po OBD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten program robi wszystko na EDC15(i pochodne) sprawdzałem .. nawet AGRa robi ;-)

Co więcej łyka też EDC16 tylko cheków nie liczy wtedy i mapy trzeba samemu szukać(czyli jak winOlsie :)

 

Witam zaciekawił mi temat. Jaki program czyta ten EDC 15

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

potrzebny jest mi wsad 170 Km do Bkp 2,00sterownik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest EDC-15 tylko PPD na Siemensie.

Mogę Ci ogarnąć w tym softa. Szczegóły na PW. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ma ktoś z Was w swoich zbiorach ori wsad do

038906019KE 0281011201

mlagan.malpa.poczta.onet.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam konta.Możesz podrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o SOI limiters bo zacząłem się bawić SOI i Duratiuons aby dopracować sobie soft.

 

W silniku AVF SOI limiter dla 4000obr jest 28 stopni BTDC.

W silniku AJM SOI limiter dla 4000obr jest 31 stopni BTDC.

 

Różnica aż 3 stopnie czyli bardzo dużo. Pytanie czy można zejść przy wtryskach BA z limiterami poniżej 28? czy raczej jest już to ryzyku pokrzywienia korb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym Was poprosić o pomoc.

 

Przedstawienie sprawy:

Wcześniej już dowiadywałem się i pisałem posty w tym temacie. Mam na biurku ECU EDC15P+ 038 906 019 PF (0 281 015 334). Połączyłem przewody zgodnie z załączonym schematem. Wykorzystuję nieduży akumulator, napięcie 12,9VDC. Zgrałem oryginalny wsad. Zrobiłem kopię wsadu i w kopii wsadu wyłączyłem zawór EGR (plik SkodaAllegroEgr5, dołączyłem plik do postu). Po wgraniu wsadu zmodyfikowanego tracę komunikację z ECU. Nie udało mi się uruchomić ECU po wgraniu wsadu z wyłączonym zaworem EGR. Gdy ECU nie odpowiada na "waking" wtedy uruchamiam boot mode i wgrywam oryginalny wsad, wówczas mam komunikację z ECU. Wykorzystuję MPPS v12 z Windows XP. Modyfikuję wsad poprzez program VAG EDC15P+ Suite. Zmieniałem prędkości wgrywania w MPPS, nie pomogło. Może muszę zgrać całą pamięć? Teraz zgrywałem tylko część, zrobię też taką próbę.

 

Nie widzę opcji dodawania plików, więc wsad przesyłam w postaci linka "wrzuc to"

https://megawrzuta.pl/download/78389886ecf12962e4435be51170019c.html

 

Pytania:

1. Może suma kontrolna zmodyfikowanego wsadu jest źle liczona? Chciałbym poprosić o sprawdzenie sumy kontrolnej wsadu, będę wdzięczny za pomoc.

2. Czy ktoś miał podobne problemy? Mikro kontrolery Siemens podobno utrudniają modyfikację wsadumikrokontroler.jpg

podlaczenie.png

pamiec flash.jpg

Edytowane przez msk85
dodanie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR wyłączony źle.

Sumy kontrolne nie policzone to się nie dziw, że auto nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za odpowiedź. Specjalnie wpisałem różne wartości przy wyłączaniu EGR. Pierwsze podejście było z wpisaniem pełnych wartości(850), gdy pojawiły się problemy z ECU zacząłem kombinować dlatego w mapie dla EGR są różne wartości.

 

Sumy kontrolne:

1. Sprawdzałem sumy kontrolne w MPPS i było ok, zdjęcie poniżej. MPPS pytał się o dwa pliki: oryginalny i zmodyfikowany. Po wskazaniu obu plików otrzymywałem zielony komunikat, że sumy kontrolne są ok.

2. Sumy kontrolne sprawdzałem też za pomocą VAG EDC15P+ Suite i też było ok, spójrz sproszę na poniższe zdjęcie:

 

Teraz wiem, że źle to robiłem. Czy ktoś zna VAG EDC15P+ suite? W jaki sposób sprawdza się prawidłowo sumy kontrolne w VAG EDC15P+ suite? Sądziłem, że MPPS sprawdzi sumy kontrolne... Chyba, że robiłem to niewłaściwie(?).

 

Dodam jeszcze, że kupiłem identyczne ECU, jak mam w samochodzie. Najpierw chcę się nauczyć jak zmodyfikować mapę na ECU, które mam na biurku. Gdy poprawnie zmodyfikuję wsad w ECU na biurko, to dopiero wtedy wgram nową mapę do samochodu. Nie chcę unieruchomić auto z powodu mojej niewiedzy :).

screen mpps1.jpg

 

 

Jeśli VAG EDC suite i MPPS nie radzą sobie z obliczeniem sumy kontrolnej, to byłbym wdzięczny za podanie nazwy programu, który policzy w moich plikach sumy kontrolne.

checksum1.jpg

Edytowane przez msk85
dodatkowy komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Porzuciłem VAG EDC15P+ Suite i nie edytowałem wsadu tym programem. Wskazaliście, że miałem problemy z sumą kontrolną. Wykorzystuję MPPS v12 i Win xp. Znalazłem WinOls v1.7, który działa pod Win xp. Nowsze wersje WinOls (2.24) nie sprawdzały się na moim Win 10, może to też wina kiepskich "poprawek" do WinOls v2.24. Po próbach na ECU na biurku przystąpię do działania na swoim samochodzie.

 

Z wykorzystaniem WinOls v1.7 zmodyfikowałem wsad. Wgrałem do ECU i ecu "żyje" i chyba ma się dobrze :). Ze zrozumieniem WinOls pomógł mi bardzo dobrze przygotowany dla laików jak ja kurs, którego pierwszy odcinek jest poniżej. Wniosek: ani MPPS ani VAG EDC15P+ Suite nie pomogły mi w prawidłowej modyfikacji wsadu do ECU. WinOls v1.7 poprawnie zmodyfikował wsad do EDC15P+.

 

 

Pytania oraz prośby:

Czy mógłbym Was drodzy forumowicze poprosić o sprawdzenie wsadu do ECU? Zmieniłem tylko mapę dla EGR, bo to mnie interesuje na początek. Plik poniżej:

 

https://megawrzuta.pl/download/f064da2ce24d08147498640efd0c95eb.html

Edytowane przez msk85
dodatkowy komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar nadałeś mapie? Bo zmieniony jest większy obszar niż powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedź. "Po omacku" poruszam się po WinOls'ie.

 

Poniżej przesłałem oryginalny wsad:

https://megawrzuta.pl/download/b65036555d8a373b696c6aab798c6d0e.html

 

Zmodyfikowany wsad (ręcznie wpisałem wartości 08500, nie robiłem CTRL+C i CTRL+P)

https://megawrzuta.pl/download/d6a99d2ae654b29a41b99631e78cb6a6.html

 

Zmodyfikowałem tylko obszar mapy EGR, przynajmniej taką mam nadzieję .... Bardzo proszę abyś mnie poprawił jeśli się mylę. Oryginalny obszar mapy EGR to 13x16, dane do edycji zaczynają się od adresu 6C116. Nie zmieniałem rozmiaru mapy ... a jeśli tak się stało, to ta zmiana nie była celowa.

 

Po edycji mapy EGR (wpisanie wartości 08500) WinOls widzi już tylko 51 obszarów potencjalnych map (zamiast początkowych 52 obszarów).

Edytowane przez msk85
komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłubałem trochę w programie sterującym silnikiem AHU (MSA15) mojego autka. Stworzyłem dwa pliki, jeden pod ori wtryski 0.184 oraz pod 0.216 ki, do których zapożyczyłem mapę N146 z ecuconnections. Czy mógłby ktoś sprawdzić moje wypociny? Szczególnie zależy mi na tym, czy mapa N146 jest poprawna, gdyż pochodzi ona ze 110Ki a tam były pompy z inną falą powodującą większy skok tłoczyska. Nie wiem czy nie skutkuje to różnicami w wartościach napięć dla danych dawek.

Link do plików:

https://www.dropbox.com/sh/n1nz1ctqzqs8b4w/AACJ6mtjFAx0ECykXZOTtwMAa?dl=0

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się czy EDC15P+ wykryje wyłączony "na sztywno" EGR? Chodzi mi o wpisanie wszędzie wartości 08500. Gdzieś wyczytałem, że "nowsze" EDC potrafią wykryć ten zabieg i sugeruje się (youtube) aby wartości były różnorodne i bliskie wartości 08500.

 

W jaki sposób dokonać modyfikacji mapy N75 dla wyłączonego zaworu EGR, aby nie spowodować overbost? Skorygować na sztywno niewielką wartością mapę N75? Czy może zbudować liniową zależność? Czy może póki nie mam problemów zostawić w spokoju mapę N75?

 

 

Zmodyfikowałem mapę N75. Zrobiłem uzależnienie od zaworu EGR (proporcjonalne). Maksymalna korekta to 3% (na początek). Wrzuciłem plik excel, który pokazuję w jaki sposób zrobiłem modyfikację wartości oraz wsad do flash'a.

 

Byłbym bardo wdzięczny, gdybyś ktoś rzucił okiem na pliki i odpowiedział na pytanie czy przynajmniej "patrzę" w dobry kierunku icon_wink.gif. Thx icon_smile.gif!

 

wsad oryginalny: Skoda.bin

wsad zmodyfikowany: SkodaEgrN75_v2.bin

excel: Skoda.Bin~EGR 01 codeblock 2 manual

https://drive.google.com/open?id=0B6croVI74SHQeVNmYW1PYVhMcGM

Edytowane przez msk85
dodanie tekstu, plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytałem te forum troszke tez inne fora i coś wypociłem.

Czy mógłby ktoś ocenić?

Codebank 3 dla 4x4

zrobione launch control oraz odcinka w torque limiterze ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem

a także czy możecie sprawdzić czy dobrze reszta map.

Bora 1.9 TDI AGR 90 km sterownik 012

w rarze jest ori +mod

http://www98.zippyshare.com/v/XGcvFOCy/file.html

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Poczytałem te forum troszke tez inne fora i coś wypociłem.

Czy mógłby ktoś ocenić?

Codebank 3 dla 4x4

zrobione launch control oraz odcinka w torque limiterze ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem

a także czy możecie sprawdzić czy dobrze reszta map.

Bora 1.9 TDI AGR 90 km sterownik 012

w rarze jest ori +mod

http://www98.zippyshare.com/v/XGcvFOCy/file.html

Dzięki

 

2 pliku są takie same. 0% różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności