Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

SOI w atj jest tylko jedne dla 90 stopni

a mnie chodzi naprzykład przy jakim soi działa mapa 00 a żeby to odczytać z mapy soi to sam selektor nie wystarczy trzeba go jeszcze chyba przeliczyć i o to właśnie pytam

 

Mapy ID są chyba aktywowane również od obrotów. Nie wiem dokładnie jak działa ten wybór map. Też nad tym się zastanawiałem.

 

Kubazibizy tam nie trzeba zgadywać która jest od 90stopni bo są opisane.

 

Gaszka

Soft jest zrypany całkowicie.

Edytowane przez Swider
do datkowa odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nie zabardzo umiem wytłumaczyć o co mi chodzi dlatego takie masło maślane ale sprubóje jeszcze raz

pięć map duration skopiowałem z kompa atj do kompa z awx

selektor w awx jest inaczej ustawiony niż w atj

selektor jest uzależniony od mapy soi dla danej temperatury

mapa duration 00 przypożądkowana jest w selektorze wartości soi30 a na mapie soi temperaturowej w atj nie ma wartości 30

więc wniosek nasówa sie jeden albo ta mapa nie działa wogula albo trzeba selektor jakoś przeliczyć żeby otrzymać wartość zgodńą z mapą soi po temperaturze aby odczytać w jakim zakresie ta mapa działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft źle zrobiony. W TL masz wartości których nie masz w mapach wtrysku. SOI na górze podciągnięte to na pewno, tylko nie wiadomo też do ilu. Musisz policzyć to wszystko, pozmieniać osie.

 

Proponuje zacząć od 1 strony tego tematu, będziesz miał podstawową wiedzę do zrobienia czegoś normalnego.

 

za małe dawki w mapie dymienia (max 60mg) ogólnie dużo zmian trzeba aby soft dał fajny przyrost mocy.

 

Turbo nie pociągnie długo na takim doładowaniu....(chyba że siedzi jakieś większe)

Poczytaj uważnie cały wątek od początku i zacznij od nowa.

 

Dzięki za opinie i przeanalizowanie programu.

Nie jestem jego autorem i widzę że jednak spróbuję sam przerobić swój ori wsad.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaszka

Soft jest zrypany całkowicie.

 

Dlaczego, bo podlane na oko? Czy jakis powazniejszy problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Dawno mnie tu nie było, ale czas to nadrobić

Mam do Was prosbę potrzebuje ori soft do arl-a do sterownika 019AN

W mojej A4 zawital ten o to silnik po wykończeniu się AJM-a ;/

Z jednej strony to dobrze, że tamten wyzionął ducha bo udało się kupić ARL-a z pompkami za naprawde dobre PLNy

I mam jeszcze jedną prośbę, moglibyście podać jakąś stronkę z której mógłbym pobierać Sb soft fabryczne i modzone dla porównania i zrobienia czegoś dla Siebie, bo nie chce Wam cały czas zawracać gitary;)

Z góry dzięki za zainteresowanie

Mój email: [email protected]

Pozdro

 

upup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlane jak podlane. Wstawiłeś wartość 70mg w TL, ale paliwo masz wyskalowane w mapach do 60mg. Trzeba przeskalować osie.

SL jest źle. Trzeba go przeliczyć do paliwa 70mg x 16,5 = 1155. Na tyle trzeba zmienić ostatni kolumnę w SL (oś X)i wpisać 70 od góry do dołu.

Kolejna LIMITERY, masz na 60 czyli 70 i tak nie możesz podlać bo nie przestawiłeś tego (i daltego jeśli masz to wgrane auto jeździ)

 

To tak na wstępie. Nie mam możliwości sprawdzenia w tej chwili twojego programu.

 

 

piotrek9055 sprawdz tutaj http://www.ecuconnections.com/ oraz http://www.chiptuners.org/

 

 

 

Widzę, że przydał by się manual jak zrobić soft krok po kroku korzystając z tego programu.

Edytowane przez Swider
dodatkowa odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przydał by się manual jak zrobić soft krok po kroku korzystając z tego programu.

 

 

Jestem jak najbardziej za!!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No raczej wszystko do poprawy...

Podlane moim zdaniem za dużo,torgue mocny i źle poprowadzony,smoke limiter do d..y, target boost za duży , SOI limitera jak się nie wie o co chodzi to lepiej nie ruszać...

 

Smoke limiter wiem, ze nie ogarniety, z dolu puszcza duzego baka. Boost skoryguje i SM oraz TL w maiare moich mozliwosci i dam do oceny. A co do SOI limiter to nikt go nie ruszal, tzn ja napewno nie i wydaje mi sie ze autor poprzedniej modyfikacji tez nie.

 

 

 

Podlane jak podlane. Wstawiłeś wartość 70mg w TL, ale paliwo masz wyskalowane w mapach do 60mg. Trzeba przeskalować osie.

SL jest źle. Trzeba go przeliczyć do paliwa 70mg x 16,5 = 1155. Na tyle trzeba zmienić ostatni kolumnę w SL (oś X)i wpisać 70 od góry do dołu.

Kolejna LIMITERY, masz na 60 czyli 70 i tak nie możesz podlać bo nie przestawiłeś tego (i daltego jeśli masz to wgrane auto jeździ)

 

To tak na wstępie. Nie mam możliwości sprawdzenia w tej chwili twojego programu.

.

 

Dzieki, postaram sie cos wymyslec. No auto jezdzi bezproblemowo. A co by bylo gdyby te limitery inaczej zrobione byly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wskazac w ktorej mapie jest zmiana? Bede wdzieczny.

 

Porownywalem dzisiaj z ORI wsadami z innych AVF i SOI limiter wyglada tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smoke limiter wiem, ze nie ogarniety, z dolu puszcza duzego baka. Boost skoryguje i SM oraz TL w maiare moich mozliwosci i dam do oceny. A co do SOI limiter to nikt go nie ruszal, tzn ja napewno nie i wydaje mi sie ze autor poprzedniej modyfikacji tez nie.

 

 

 

 

 

Dzieki, postaram sie cos wymyslec. No auto jezdzi bezproblemowo. A co by bylo gdyby te limitery inaczej zrobione byly?

 

 

Duże bąka puszcza bo podlane na oko a nie przez SL :) Co by było, auto by mogło szarpać itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro porównywałeś i jest Ok, to dobrze. Następnym razem wstaw też ori plik będzie łatwiej.

Jak używasz vagedc_Suite to tam możesz porównać plik modzony z ori i będziesz wiedział która mapa została zmieniona

 

Nie ma problemu.

Tego wlasnie programu uzywam.

 

Duże bąka puszcza bo podlane na oko a nie przez SL :) Co by było, auto by mogło szarpać itd.

 

Duze baki to puszcza dlubany 1,6TD. To raczej mala chmura.

No ale na szczescie nie szarpie.

 

 

http://www64.zippyshare.com/v/9510038/file.html - ori wsad.

Zauwazylem jednak roznice w dlugosci wtrysku:/

Edytowane przez Gaszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Forumowicze, mozecie rzucic okiem na poprzednia strone na moj wsad? :)

Jeżeli chodzi ci o moda z mojego linku to jeździłem tiptronikiem na nim fajnie ciągnie od dołu spalanie o 0.5 l więcej w trasie i kolo 1-2l więcej w mieście w porównaniu do oryginału.

 

Jest może soft z mniejszym spalaniem niż w oryginalnym? AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden soft to jest na pewno w wątku z dobrym SOI, które ma większe wartości więc i szybciej podaje paliwko, a co za tym idzie spalanie w dół :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz który bo jest ich tu kilka a potrzebuje coś ze spalaniem zrobić, w tygodniu przyjeżdżam ponad 1000 km i każde 0.5l się liczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mperlak

http://forum.vw-passat.pl/threads/132922-Darmowy-przyjazny-program-do-edycji-wsad%C3%B3w-EDC15P?p=2005453&viewfull=1#post2005453

 

Kurde chłopy i kobietki (jak jeszcze jakieś są) Przeczytajcie pierwsze strony tego tematu. Każdy na gotowe czeka. Trochę wkładu własnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić jaki powinienem mieć przepływomierz do softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mperlak

http://forum.vw-passat.pl/threads/132922-Darmowy-przyjazny-program-do-edycji-wsad%C3%B3w-EDC15P?p=2005453&viewfull=1#post2005453

 

Kurde chłopy i kobietki (jak jeszcze jakieś są) Przeczytajcie pierwsze strony tego tematu. Każdy na gotowe czeka. Trochę wkładu własnego.

 

 

ok ok ok

 

zrobilem taki i wgralem to paska zobaczymy jutro jakie spalanie. Zmodifikowane 3 mapy soi wedlug linka powyzej

 

http://homeline-gubin.de/pasek/oryginalplusSOI.bin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po trasie 200km i 0,5 l pokazuje na fisie mniej ciekawe czy tez pali te 0,5l mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mperlak możesz wrzucić jeszcze swój ori soft? przeglądałem ten z linku to nie mogłem się doszukać co zmieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności