Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem podobny problem ze sterownikiem ECU w Audi A6 C5 z 2000 roku. Nie było kompetnie połączenia MPPS'em z autem....

 

Po rozmowach z Daronem wytargałem jedną z kostek z licznika i poszło wszystko w trybie odzyskiwania ;)

 

 

 

P=O=L=E=C=A=M --- D=A=R=O=N=A :tdi:

 

 

 

 

 

i tak btw xD czym edytować ster z E60 ? :P // tak poza tematem ;) //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowa o A6 C5 AJM 2001r. radio oryginalne z systemem bose takze raczej fabryczne... odnosnie pajaka warto zrobic, ale w tym momencie nie moge nawet bledow sprawdzic nie wspomne o logach...:chory

Wcześniej nie było problemów z diagnostyką VAG-iem przez OBD?

Zasilanie i masa w gnieździe są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtop ale kupie interfejs vcds nie 1.2 lite ale conajmniej 10+ sprawny ale uzywany do modow bedzie lepszy niz zwykly vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak btw xD czym edytować ster z E60 ? // tak poza tematem //

 

Tam jest EDC16C31 bądź EDC16C35 - MPPS zgra i wgra bez problemu (w okienku jest informacja że napięcie musi być min. +14V ale spokojnie nawet przy +11.7V nie uwali - sprawdzone).

Natomiast przed programowaniem po OBD zalecam zrobić kopię BDMem, tak na wszelki wypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sory za offtop ale kupie interfejs vcds nie 1.2 lite ale conajmniej 10+ sprawny ale uzywany do modow bedzie lepszy niz zwykly vag

Co Ty za mody chcesz robić kablem do diagnostyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po jakim konkretnie zabiegu to się stało ?

 

08.2013r. mialem zmieniana mape chyba ze 3 razy trzeba bylo korygowac, przy trzeciej probie chlopak musial wyciagnac sterownik i na krotko sie podlaczyl bo po obd nie mogl wgrac, po tym zabiegu byly robione logi itd. wszystko dzialalo. W 08.2014 zakupilem interfejs vas wiec podlaczylem i wszystko dzialalo jak nalezy, ostatnio zakupilem interfejs MPPS V13 po probie podlaczenia zrobieniu identyfikacji okazalo sie ze nie widzi ECU, z vasem to samo, ale zauwazylem ze jak np. próbuje sie z radiem polaczyc to sie wycisza na chwile po czym i tak nie wykrywa systemu... a w maju tego roku zmienialem wnetrze auta fotele itd. jakis zwiazek by to mialo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 08.2014 zakupilem interfejs vas wiec podlaczylem i wszystko dzialalo jak nalezy, ostatnio zakupilem interfejs MPPS V13 po probie podlaczenia zrobieniu identyfikacji okazalo sie ze nie widzi ECU, z vasem to samo

 

Sprawdź bezpieczniki, skoro nie możesz się połączyć z poduchami wygląda jakby bezpiecznik odpowiadający za linię K + AirBag został upalony.

Rozumiem że auto działa tylko problem jest z komunikacją z ECU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź bezpieczniki, skoro nie możesz się połączyć z poduchami wygląda jakby bezpiecznik odpowiadający za linię K + AirBag został upalony.

Rozumiem że auto działa tylko problem jest z komunikacją z ECU ?

 

bezpieczniki wszystkie ok, auto sprawne, o braku komunikacji pewnie bym nie wiedzial gdyby nie zakup MPPS... kurde nigdy wczesniej nie mialem problemu z komunikacja co jest?:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podpinasz MPPS to w lewym dolnym rogu pojawia się napięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wielkie dzięki za odpowiedź na wcześniejsze pytanie - dużo mi to rozjaśniło. Teraz mam troszkę inny problem, pada mi przepływka i raczej nie chciał bym jej zmieniać, lecz wyłączyć i przejść na sterowanie ilością paliwa przez MAP sensor. Znalazłem w necie dwie mapy IQ by MAP limiter tylko że one są z PD(mój silnik to AHU) i nie jestem pewny czy wzorowanie się na nich da najlepszy efekt, oczywiście zastosuje wartości takie jak mi odpowiadają dla całego softu, tylko chodzi mi o charakterystykę przebiegu, oto one:

http://zapodaj.net/9e2f43d0c1881.jpg.html

http://zapodaj.net/31da42fda145b.jpg.html

Druga sprawa poniekąd jest ważniejsza ponieważ od niej zależy czy uda mi się ten pomysł zrealizować - możecie podpowiedzieć gdzie szukać switcha i jak go przełączyć aby zmienić sterowanie? Sterownik na którym działam to: 028906021DK

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid, a po co kopiować? Nie łatwiej wyliczyć dawki na podstawie AFR? Jak sobie tak wyliczysz to będziesz mógł modyfikować mapę wiedząc jak zmienia się stosunek paliwo-powietrze. wystarczy pamiętać że 1 bar to ok.480mg/H ( jeśli jednostki nie pomyliłem) i wszystko liczysz w 5 min. Na początek przyjmij AFR = 19 i zobaczysz jak auto będzie jeździć. W maksymalnych dawkach afr możesz dac mniejszy jeśli turbem nie dasz rady dmuchnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak podpinasz MPPS to w lewym dolnym rogu pojawia się napięcie ?

 

zapala sie dioda interfejsu po podlaczeniu do gniazda, czy to wystarczy czy sprawdzic ten plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy a więc napięcie jest, tylko brak komunikacji.

Poprowadź kabelek z pinu 16 dużej wtyczki sterownika do OBD i sprawdź czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawid, a po co kopiować? Nie łatwiej wyliczyć dawki na podstawie AFR? Jak sobie tak wyliczysz to będziesz mógł modyfikować mapę wiedząc jak zmienia się stosunek paliwo-powietrze. wystarczy pamiętać że 1 bar to ok.480mg/H ( jeśli jednostki nie pomyliłem) i wszystko liczysz w 5 min. Na początek przyjmij AFR = 19 i zobaczysz jak auto będzie jeździć. W maksymalnych dawkach afr możesz dac mniejszy jeśli turbem nie dasz rady dmuchnac.

 

Rzeczywiście taki sposób jest o wiele lepszy i szybszy niż kopiowanie metodą prób i błędów. A czy mam brać jakąś poprawkę na ilość paliwa jeśli mam większe wtryski(AEL 0.210). Jak to jest? Czy jeśli komputer wysteruje pompę np na 50mg to przez większe otworki w rzeczywistość zostanie wtryśnięta większa ilość paliwa, czy ilość jest taka sama tylko wtrysk trwa krócej?

 

A jak wygląda sprawa z tym switchem? Muszę szukać go gdzieś w sofcie, czy wystarczy że podniosę całą mapę dymienia na max( tak jak teraz jest IQ by MAP) a będę ograniczał paliwo właśnie mapą IQ by MAP? Obie te mapy są jednocześnie aktywne i brane pod uwagę podczas obliczania ilości paliwa, czy tylko ta na którą wskazuje przełącznik?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że afr najlepiej dobrać samemu. Ja u siebie mam coś ok.21:1 afr poza maks dawka i dymu brak na wtryskach 216 Boscha. Ilość paliwa będzie szybciej wtrysnieta z racji większych otworkow w końcówce. Mowa oczywiście o seryjnej mapie napięcia, bo jeśli ja zwiększysz to i czas wtrysku się wydłuży. Jeśli chodzi o mapę dymu to musisz znaleść switch inaczej będzie szło po maf. A jeśli chcesz wypiac z układu przeplywke to i musisz wyłączyć błędy które będą ci wyskakiwaly. Ale odlaczac nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banshee a jak wyłączyć te błędy?? Bo szukałem ale znaleźć nie mogę, soft już napisałem, zero dymienia, moc jest - potwierdzona na hamowni, ale po pewnym czasie wywala mi błąd G70 - implausible signal...

Silnik to AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś wszystko było tutaj opisane:

 

https://sites.google.com/site/vagecumap/

 

Było za free ale teraz już niestety nie - sam wzorowałem się na ich opisie "wyłączania" błędów - z powodzeniem.

 

 

szkoda że nie jest bo też szukam sposobu aby pozbyć się błędu z przepływki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj maila, jak znjadę gdzieś wydruk (o ile nie wyrzuciłem) to puszcze Ci skana... ale to dopiero jutro albo pojutrze jak coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności