Komunikaty

Strona 94 z 94 PierwszyPierwszy ... 448491929394
Pokaż wyniki od 1,861 do 1,872 z 1872

Wątek: Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Imię
    Bartek
    Mieszka w
    Dwikozy
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (AJM), 1999
    @grucha Wysłalem jak cos PW to co chciałes

https://mega.nz/#!Jh8wgBqS!9CTpFzN1-...Og7eNzAaYnjKUA <---Orginal z BK

https://mega.nz/#!slEHHaSY!XL0WQhcIe...WXOj7paw6XyZkE <---Mod na 150 z BJ
    Ostatnio edytowane przez maniak321 ; 17-06-2017 o 17:55 Powód: Dodanie plików

2. Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Imię
    Lukas
    Mieszka w
    Siem-ce
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ), 2000
    Załącz wsad jak chcesz żeby ci ktoś mugł udzielić konkretnej odpowiedzi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez lukas313 ; 17-06-2017 o 13:26

Imię
    Adam
    Mieszka w
    Gniezno
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2002
    Czy ktoś słyszal o diagnostic limit? Nie wiem gdzie go szukać, a to być może trzyma mi doładowanie na 2601 wg logow.
    Passat B5FL AVF, GTB1756, FMIC, EGT

Imię
    Andrzej
    Mieszka w
    Bialystok
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2004
    Cytat Zamieszczone przez gadziuwlkp Zobacz posta
    Czy ktoś słyszal o diagnostic limit? Nie wiem gdzie go szukać, a to być może trzyma mi doładowanie na 2601 wg logow.
    Przyszli swój plik. ja poprawię limiter.

Imię
    Adam
    Mieszka w
    Gniezno
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2002
    Dziękuję za chęć pomocy ale potrzebuję sobie sam zmienić ten limiter. Mapy są zrobione na moim oryginalnym sofcie i chciałbym wiedzieć co się z nim dzieje od początku do końca. Jeżeli zdarzy się, że skończy się silnik to będę wiedział dlaczego.
    Passat B5FL AVF, GTB1756, FMIC, EGT

Imię
    Bartek
    Mieszka w
    Dwikozy
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (AJM), 1999
    Mam pytanie, czy wgranie softy z AVF do mojego sterownika od ATJ Uda sie powodzeniem czy też dojdzie do uwalenia go??

Imię
    Lukas
    Mieszka w
    Siem-ce
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ), 2000
    Możesz wgrać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Imię
    Jędrzej
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF), 2001
    Witam.
    Niedługo zacznę swoją przygodę z programem VAGEDCSuite. Aktualnie czekam na kabelek, który leci sobie powolutku z Chin. Przygodę zaczynam głównie z powodu syfu pod maską którego przyczyną jest między innymi cieknący EGR. Pacjentem będzie Passat B5 FL AVF z 2001 roku (wg VIN 2002). Ostatnio podczas wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów dowiedziałem się, że jestem (szczęśliwym?) posiadaczem pompowtrysków AL. Na chwilę obecną skompletowałem sobie kilka pierdół, dzięki którym pozbędę się EGR całkowicie, oraz zmodyfikuję dolot do turbo (silikony) i puszczę odmę pod auto (wąż ogrodowy? . Nie wiem ile mój Passat ma przebiegu (wg licznika 232kkm) i nie wiem co było przy nim robione. Turbo wygląda na regenerowane (ładne, czyste i nowa gruszka), map sensor nowy, przepływka raczej sprawna. Kabelek (MPPS v16) zamówiłem przede wszystkim ze względu na chęć programowego wyłączenia EGR, którego za chwilę nie będzie. Jednak gdy przeglądam posty w tym temacie apetyt rośnie. Na początek proszę o podesłanie oryginalnego wsadu do sterownika 038906019EP pod pompki AL. Jak już będę miał zgrany swój wsad chciałbym zwyczajnie go porównać z oryginałem żeby sprawdzić czy nic nie było grzebane. Prosiłbym również o sugestię co mogę poprawić w swoim AVF i czy zmiana mapy EGR nie niesie za sobą potrzeby korekty pozostałych map. Dodam jeszcze, że w tej chwili mój Passat to czysta seria z wyjątkiem katalizatora, który leży gdzieś pod płotem .

Jestem zupełnie świeży w temacie tuningu AVF więc proszę o wyrozumiałość.
    Aktualnie posiadam VCDS, Commander, programator TL866A i stację lutowniczą więc w razie potrzeby chętnie pomogę forumowiczom z okolicy.

Pozdrawiam
    JJ

Awatar lukasz_vip
    Imię
    Łukasz
    Mieszka w
    Lubliniec
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) 4x4, 2004
    Podeślij e-mail na priv to wyśle ci ori wsad do kompa EP.
    Gratis dorzucę program na 165KM z AVF z pompkami BA.

Imię
    Jędrzej
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Samochód
    W końcu doczekałem się na kabelek. Niestety program działa tylko na Windows XP 32 bit i nie chciał się nawet uruchomić na maszynie wirtualnej. Na szczęście wygrzebałem starego lapka, zainstalowałem XP i wszystko ładnie zaczęło działać. Na początek oczywiście zabrałem się za mapę EGR, bo mechanicznie pozbyłem się go całkowicie. No i udało się. Auto po zabiegu nawet odpaliło W tym tygodniu wezmę się za inne mapy. Niestety przeglądając inne modyfikowane wsady nic z nich nie rozumiem. Nie wiem na jakiej podstawie modyfikowana jest mapa duration. Nic mi się nie zgadza z plikiem excel umieszczonym przez Darona ( co ciekawe wypełniony jest dokładnie takimi samymi danymi jakie mam w duration 01 ). Niestety podstawiając inne mapy z modyfikowanych softów pod ten arkusz kalkulacyjny wychodzi zupełnie co innego. Ten kalkulator nie jest uniwersalny? A może coś robię źle?

Awatar Pokonamwas
    Imię
    piotr
    Mieszka w
    siewierz
    Samochód
    AVB+073AR+BRD, 2002
    Jeśli nie będziesz przekraczał 60mg nie musisz ruszać duration 01. Zaczni np. od DW,TL,SL,Bost,Bost limiter,N75

Cytat Zamieszczone przez Gruberek Zobacz posta
    W końcu doczekałem się na kabelek. Niestety program działa tylko na Windows XP 32 bit i nie chciał się nawet uruchomić na maszynie wirtualnej. Na szczęście wygrzebałem starego lapka, zainstalowałem XP i wszystko ładnie zaczęło działać. Na początek oczywiście zabrałem się za mapę EGR, bo mechanicznie pozbyłem się go całkowicie. No i udało się. Auto po zabiegu nawet odpaliło W tym tygodniu wezmę się za inne mapy. Niestety przeglądając inne modyfikowane wsady nic z nich nie rozumiem. Nie wiem na jakiej podstawie modyfikowana jest mapa duration. Nic mi się nie zgadza z plikiem excel umieszczonym przez Darona ( co ciekawe wypełniony jest dokładnie takimi samymi danymi jakie mam w duration 01 ). Niestety podstawiając inne mapy z modyfikowanych softów pod ten arkusz kalkulacyjny wychodzi zupełnie co innego. Ten kalkulator nie jest uniwersalny? A może coś robię źle?
    Ostatnio edytowane przez Pokonamwas ; 09-07-2017 o 15:21

Imię
    Jędrzej
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez Pokonamwas Zobacz posta
    Jeśli nie będziesz przekraczał 60mg nie musisz ruszać duration 01.
    Zamierzam dać 65-70 w zależności jak auto będzie reagowało na zmiany więc muszę zmienić. Duration 01 to nie problem, bo w excelu od Darona są identyczne dane jak u mnie więc to mam gotowe Nie wiem tylko czy ruszać inne mapy duration ( 02,03 i ew 00 ). Gdyby ktoś mnie nakierował to byłoby łatwiej. I jeszcze pytanie czy w innych mapach duration przeliczenia muszę zrobić tak jak w 01 czy tam już używa się innych wzorów?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Strona 94 z 94 PierwszyPierwszy ... 448491929394

Uprawnienia umieszczania postów