Skocz do zawartości
RedOctane

Kolizja passatem b5. Na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj brat miał kolizję swoim passatem. (Wersja taka sama jak u mnie w opisie tylko trochę więcej bajerów w środku).

 

Pasek dostał strzała w tylne prawe koło (widać na zdjęciu).

 

 

Generalnie wyszło, że wina brata. Na szczęście jest AC (w MTU). Problem jednak jest w tym, że kwota jest wypłacana po oględzinach rzeczoznawcy.

 

Byłem rano u znajomego mechanika, który stwierdził następujące szkody

 

belka tył - skrzywiona

do wymiany:

tuleje belki tył

czujnik ABS

amortyzator (na 90%)

felga stalowa do prostowania

mocowanie zderzaka (ślizg)

oczywiście blacharka i malowanie zderzaka i nadkola

 

Mam prośbę do was znawców Passków B5. Czy możecie mi napisać co po takim strzale jeszcze mogło ulec uszkodzeniu/ na co zwrócić uwagę? Czy są tak jeszcze jakieś dodatkowe czujniki itp. itd?

 

Za wszelką pomoc dziękuje.

13032013184.jpg

13032013186.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzisiaj brat miał kolizję swoim passatem. (Wersja taka sama jak u mnie w opisie tylko trochę więcej bajerów w środku).

 

Pasek dostał strzała w tylne prawe koło (widać na zdjęciu).

 

 

Generalnie wyszło, że wina brata. Na szczęście jest AC (w MTU). Problem jednak jest w tym, że kwota jest wypłacana po oględzinach rzeczoznawcy.

 

Byłem rano u znajomego mechanika, który stwierdził następujące szkody

 

belka tył - skrzywiona

do wymiany:

tuleje belki tył

czujnik ABS

amortyzator (na 90%)

felga stalowa do prostowania

mocowanie zderzaka (ślizg)

oczywiście blacharka i malowanie zderzaka i nadkola

 

Mam prośbę do was znawców Passków B5. Czy możecie mi napisać co po takim strzale jeszcze mogło ulec uszkodzeniu/ na co zwrócić uwagę? Czy są tak jeszcze jakieś dodatkowe czujniki itp. itd?

 

Za wszelką pomoc dziękuje.

 

Ja myśle, że napewno trzeba zwrócić uwage na otwory do których jest przykręcona belka po przez poduszke z uchwytem czy czasem tam jakiegoś widocznego przesunięcia nie widać. Tym bardziej, że jak mówisz mechanik stwierdził, że belka krzywa. Jak coś z amorkiem to zerknij na górne mocowanie amortyzatora.

 

Ja bym jeszcze to sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby kosmetyczne uderzenie a koszt naprawy spory. Warto zwrócić także uwagę na przewód paliwowy zbiornika oraz samo mocowanie zbiornika do nadwozia. W tym przypadku siła uderzenia była można powiedzieć mała ale uszkodzeniu mógł ulec sam pływak w zbiorniku oraz jego pompa paliwa Belkę już Ci znalazłem.

 

http://allegro.pl/belka-tylna-os-zawieszenia-vw-passat-b5-i3091452878.html

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pływaka to racja jakieś takie delikatne są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

1) Pływak chyba jest ok - wskaźnik paliwa oraz szacowana ilość kilometrów do przejechania działają sprawnie.

2) Tylna belka posiada chyba następujący symbol 8E0500051T. Jeśli się mylę to proszę o pomoc.

3) Sprawdziłem na wszelki wypadek wszystkie szyby oraz mechanizmy opuszczania i jest ok.

4) VAG pokazał tylko błędy zwiazane z ESP ale to raczej wina skrzywionej belki

 

To co widoczne gołym okiem powinno być ok (bak, jego mocowanie itp.).

 

Mam nadzieję, że nie ukryła się tam dodatkowo jakaś ważna część.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc spytam tutaj.

 

Czy w passatach (takich jak mam w opisie) były zawsze montowane belki o następującym symbolu 8E0500051T ?

 

W ETCE nie zauważyłem żeby były inne rodzaje belek do paskow z napedem przednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę zakładać nowego tematu więc spytam tutaj.

 

Czy w passatach (takich jak mam w opisie) były zawsze montowane belki o następującym symbolu 8E0500051T ?

 

W ETCE nie zauważyłem żeby były inne rodzaje belek do paskow z napedem przednim.

 

Zawsze była takowa montowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dzięki znawcom z forum na dzień dzisiejszy wszystko już wiem. Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to wrzucę post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Passat po kolizji właśnie wrócił od mechanika. Po dokładnych oględzinach okazało się, że trzeba było wymienić samą belkę. Wszystkie inne elementy OK.

 

Auto sprawuje się dobrze lecz jest mały problem z hamulcami.

 

Wcześniej auto hamowało nawet przy lekkim naciśnięciu pedału. Natomiast teraz zaczyna hamować dopiero jak się dociśnie prawie do końca pedał.

 

W związku z tym mam pytanie do znawców. Skąd po wymianie nowej belki wzięło się takie zjawisko?

 

Czy mechanik powinien wykonać jakąś regulację przy hamulcach aby wszystko wróciło do normy czy może wykonał jakiś błąd w sztuce?

 

Poza tym mankamentem wszystko się spisuje ok.

Jutro jeszcze podepnę VAGa z ciekawości bo dziś nie będe miał czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik nie odpowietrzył hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności