Skocz do zawartości
Gość Robson

Tylna klapa w sedanie - problem z otwieraniem...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robson

Witajcie,

 

Zastanawia mnie klapa bagażnika (sedan), czy te siłowniki nie powinny same jej otwierać?

Kupiłem auto na jesień 2005, potem przyszła zima, więc myślałem, że dlatego trzeba tak szarpać. Teraz jest +10 stopni i dalej - żeby ją otworzyć trzeba ciągnąć od początku do końca - bardzo ciężko.

 

Czy u was też tak jest, czy ja mam coś z siłownikami?

 

Osobiście wolałbym żeby po pchnięciu ręką sama się otwierała...

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Robson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos masz nie tak z silownikami.

Klapa bagaznika mi sie sama nie podnosi od dotkniecia klamki ale wystarczy, ze podniose ja do 1/3 wysokosci i dalej unosi sie juz sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie praktycznie sama się otwiera :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze a ja mam inny problem z klapą sedana. Raz sie otwiera a raz nie. Myslałem ,zę zamarzła. Zdjąłem obicie, wysuczyłem, naoliwiłem. Jak zamkne i próbuję otworzyć to za "klamkę" pociągam, przy końcu ruchu czuje opór (jak dawniej) pokonuje go i jakby coś sie ześlizgiwało, przeskakuje bezwładnie do końca , potem jeszcze raz i jeszcze to samo, zeby za którymś razem zaskoczyło-napotykam opór podczas naciskania klapy i cyk otworzy się. Domyslam się że przyczyna jest element, który wypadł z wnętrza klapy gdy zdjąłem obicie. Płaska, żółta blacha na mniej wiecej pół dłoni z jednej strony skośna z nacięciami. Nie mam pojęcia gdzie była :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mi pomoże?

 

w samochodzie mojego brata tylna klapa nie chce sie zamknąć. Sprawdziłem sprężynke w zamku jest ok. sądziłem że może problem z modułem że zamoczony jest ale ok. Drzwi otwierają i zamykaja sie prawidłowo. Kto pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sprężynka na pewno jest OK :?: Sprawdziles, ze jest cała, ale moze sie wypięła z uchwytu i dlatego nie rygluje zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej jest ok brat sprawdzał.

A może być jeszcze jakas inna przyczyna czy w zasadzie wina lezy po stronie tej sprężynki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja mam w tym tygodniu jakies fatum to fakt ze dzis 13nastego ale cos sie stalo z zamkiem w tylnej klapie ,centralny otwiera wszystko a klapy niemoge otworzyc , jak przekrece kluczykiem to sie otworzy, co sie cholerka dzieje z tym ustrojstwem ,mial juz ktos taki przypadek?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy w odpowiednim położeniu masz zamek(kluczyk),bo też nie bedzie otwierać przynajmniej w variancie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym problem ze ja nigdy zamka kluczykiem nieotwieralem ,zawsze byl w tym samym polozeniu,kilka razy zdazylo mi sie ze jak nacisnalem raz na pilocie to wszystkie drzwi sie otwarly a klapa nie jak nacisalem jeszcze raz to w tedy i klapa sie otwarla ,teraz nic tylko kluczykiem moge otworzyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZis probowalem spryskac zamek itp ,ale dalej kicha nieotwiera sie normalnie ,tylko kluczykiem ,jak pociagne przycisk na drzwiach to otwiera tylko pol zamka ,czy moze ktos wie dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przypadkiem zapieczonej klamki?bo w variancie jest taka gumowa i się często psuje,najlepiej wyjąć przeczyścić ,nasmarować i będzie chodzić jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz racje ,a czy tym przyciskiem na drzwiach kierowcy to niepowinno puszczac calkowicie??? tylko puszcza na pol zamka,nigdy wczesniej nieuzywalem tego przycisku bo zawsze otwieralem centralnym i dlatego pytam,a no i jest moze gdzies jakis opis jak to rozebrac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99%klamka,zdejmujesz tapicerkę i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos sciagal ta tapicerke z tylniej klapy ,jak to zabrac sie do tego zeby nic niepolamac?czy ktos wie??,jutro sobota to moze bym sie tym pobawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie potrafie pomóc jak w sedanie się zdejmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

A ja mam taki problem: Czasem mi sie klapa w sedanie nie zamyka i wiem nawet dlaczego, jest tam taki silniczek który gdy naciskam klamkę pociaga linkę i po otwarciu powinien wrócić do położenia początkowego ale czasem nie wraca i linka od otwierania jest naciągnieta i dlatego zamek sie nie zatrzaskuje. Muszę porządnie trzasnąć klapą to wtedy odbije. Czy da sie naprawić ten silniczek czy trzeba bedzie nowy sobie kupić??:eek:

 

Czy moze ktos sciagal ta tapicerke z tylniej klapy ,jak to zabrac sie do tego zeby nic niepolamac?czy ktos wie??,jutro sobota to moze bym sie tym pobawil

 

To łatwe:

Odkręcasz dwa wkręty od trókąta ostrzegawczego

Najlepiej na środku u góry wyciagasz tapicerkę i tak dalej zatrzask po zatrzasku. Tapiecerka jest mocowana na blaszanych zatrzaskach wiec trudno coś zepsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn podpiolem sie do tematu bo chodzilo mi o blokujacy sie zamek ,wiem ze chodzi o sedana,,ale pytanie kieruje do osob ktore sciagaly tapicerke w kombi ,bo moj to kombi B5(3BG) 2001 jak ja mozna zdemontowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze podbijam temat ,ale moze wie ktos jak w kombi B5 3BG sciagnac te tapicerke na klapie ,zeby dostac sie do tej nieszczesnej klamki ,tam nawet jednego wkreta niema:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przejrzawszy wszystkie podobne posty nieznalazłem nic, co mogłoby mi pomoc w moim problemie

Czyli nie działa mi zamek tylnej klapy nieda Się go otworzyć z przycisku na kluczyku ani przyciskiem na drzwiach kierowcy, lecz tylko kluczykiem ręcznie po otwarciu klapy zapala się lampka w bagażniku, lecz na fisie niema żadnej reakcji jest tak jakby była zamknięta w bagażniku widzę wiązkę kabli, która biegnie z lewej strony na prawa i ta wiązka jest cala poizolowana tak jakby ktoś cos po zkrecał na przemian przycisk na klapie z tylu tez niedziała auto kupiłem już Takie niemam pojęcia, od czego mam zacząć, czego mam szukać czy jest to wina źle podłączonych kabli czy modolu komfortu mogę wrzucić fotki Tych kabli był bym bardzo wdzięczny, za jaka kol wiek pomoc

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności