Skocz do zawartości
Pytka

Po wyjeciu akumulatora passat nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka potrzebuje szybkiej porady ,wczoraj na noc w passacie b5 fl 1.9 tdi 130km wyciągnąłem aku żeby naładować ,dziś rano po włożeniu auto nie odpala kręci ale nie zapala, wogóle na klimatroniku jakiś error się zapala po włączeniu zaplonu wszystko na nim mruga , na zegarach wszystkie kontrolki gasną ale jak zaczynam kręcic to zapala sie kontrolka esp, a po czasie pojawia się komunikat "engine workshop" i mruga kontrolka od swiec proszę podsuncie jakiś pomysł wczoraj autko smigało i zapalało bez problemów tylko rano trochę cieżko kręcił wiec wyjąłem i naładowałem , może jakiś bezpiecznik? gdzie w tym aucie są bezpieczniki? pomocy dodam jeszcze ze pojawiły mi się takie błędy:

18071 - Control Circuit for PD Injectors: Short to Plus

18263 - Shareware Version. To Decode all DTCs

18265 - Load Signal: Error Message from ECU

ps. bezpieczniki w aucie sprawdzone ale te w silniku nie wiem gdzie są i wogóle jak się za nie zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18071 - Control Circuit for PD Injectors: Short to Plus

 

Błąd wtryskiwacza. Zwarcie do plusa.

 

18263 - Shareware Version. To Decode all DTCs

 

To jest ciekawy błąd oprogramowania ECU. Pojawia się często po wyciągnięciu aku, albo po nieudanym chip-tuningu. Powinien dać się skasować, a jeśli wraca, to sugeruje jakąś usterkę komputera silnika.

 

18265 - Load Signal: Error Message from ECU

 

Błąd ABS. W przypadku niepoprawnej pracy np. wtrysków albo przepływki (elementów które mają wpływ na pracę i osiągi silnika) pojawia się ten błąd i zostaje wyłączony układ ABS/ESP. Zawsze wiąże się z jakimś błędem silnika - w tym przypadku pewnie będzie to ten błąd wtrysku. Od tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie kumam coś mogło się stać pompowtryskom? po podłączeniu aku? hmm wczoraj wszystko było ok , mogło dojść do jakiegoś zwarcia? jak mogę sprawdzić pompowtrysk ? normalnie jestem w szoku że mogło się coś stac po podłączeniu aku , dodam ze najpierw nie chcąco założyłem + a potem minus na aku bo chyba powinienem odwrotnie ale czy przez to mogło powstać jakieś zwarcie? ps. dodam też że mam jakiegoś powerboxa założonego może z nim się coś stało może się spalił czy coś ale czy to jest możliwe wogóle?

Edytowane przez Pytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz Kolego w swojej furze jakis dodatkowy alarm lub immo któro po wyjeciu aku zgłupiało i odcina Ci jakis obwód choćby zasilanie kompa silnika lub sygnał o obrotach silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już temat ogarnięty spadł kabelek ten cienki z minusa , on chyba zasila pompowtryski ? tak mi sie wydaje ale grunt że jest ok ;) normalnie że wczesniej tego nie zauważyłem hehe amatorka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masa Box-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z to nawet nie wiedziałem ;) teraz już wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności