Skocz do zawartości
Gość laksa

obieg wewnętrzny i tryb econ, błąd 4fa i 318

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laksa

Mam male pytanko a własciwie problem,dotyczacy climatronica z ktorym sie nie spotkalem na foum, a mianowice nie moge włączyc obiegu wewnętrznego na wyłaczonej klimie (econ)

w instrukcji niby jest taka opcja (najpierw recylkulacja potem econo)i na wyłaczonym silniku własnie tak jest natomiast jak tylko uruchomie silnik po wcisnieciu guzika econ automatycznie wyłacza mi obieg wewnetrzny

wszystkie silniczki silowniczki dzialaja choc wywalalilo mi po tescie 2 błędy 4fa i 318 dlaczego 4fa nie mam zielonego pojecia przycisk recylkulacja dziala

po skasowaniu bledow wszystko juz jest ok tzn 444 02

a na zapalonym silniku nadal nie moge wlaczyc obiegu zamknietego przy wylaczonej klimatyzacji, niby takie nic a strasznie mnie irytuje nie lubie gdy cos ma dziala TAK a dzialaTAK

prosze pomoc ew wasze opinie

pozdrawiam

 

I TAK LUBIE PASSATA :vw: !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo passatem nie jeżdże ale dzisiaj włączyłem sobie zamknięty obieg przy ECONO bo gośc przede mną przykopcił zdrowo i włączyła mi się automatycznie klima.Klimatronik tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laksa

w instrukcji jest napisane

"kombinacja trybu econ z zamknietym obiegiem powietrza jest mozliwa tylko wowczas gdy nacisniety zostanie najpierw przycisk 10 (recyrkulacja) a nastepnie przycisk ECON"

 

a u mnie tak jak napisalem wczesniej po wcisnieciu ECON wywala obieg wewnętrzny

 

dla mnie to nie jest normane

 

I TAK LUBIE PASSATA :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest dokładnie tak jak napisałeś na czerwono w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laksa
No u mnie jest dokładnie tak jak napisałeś na czerwono w instrukcji.

na zapalonym silniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na zapalonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laksa

czyli mam cos spie.....psute czy ktos jest w stanie pomoc bledow zadnych nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3b a nie jak wy 3bg.Kurde sprawdze to jeszcze dzisiaj bo głowy nie dam sobie uciąć ruch był i trzeba było na drogę patrzeć ale wydaje mi się ze obieg zamknięty został po wciśnięciu ECON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Podczas jazdy włączam obieg zamknięty po czym włącza się klima ale jak nacisne ECON to klima się wyłącza i obieg zamknięty zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laksa

jest jeszcze jedna rzecz, zauwazylem ze wszystko dziala ok jezeli temp na zewnatrz jest powyzej 19`c jak tylko wyswietlacz na kompie pokaze 18,5 obieg wewnetrzy na wylaczonej klimie jest niemozliwy do uruchomienia (a własciwie wyłaczenie klimy na obiegu wewnetrznym)

czy ktos moze zna tego przyczyne, moze by pomoglo przywrocenie ustawien fabrycznych (reset) klimy ale nie wiem czy sie go da zrobic bez kabla i pc

bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest jak u Gregora. po właczeniu obiegu zamkiętego włancza sie klima. jak właczam przycisk ekon klima się wyłancza i jest tylko nawiew przy zakniętym obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko dziala ok jezeli temp na zewnatrz jest powyzej 19`c jak tylko wyswietlacz na kompie pokaze 18,5 obieg wewnetrzy na wylaczonej klimie jest niemozliwy do uruchomienia (a własciwie wyłaczenie klimy na obiegu wewnetrznym)

czy ktos moze zna tego przyczyne

 

U mnie zauwazylem taka sama sytuacje.. Tyle ze nie skojarzylem tego z temperatura...

Mianowicie..

 

Raz moglem wlaczyc econ na zamknietym. Innym razem nie moglem..

Wiaze sie to zapewne z parowaniem szyb..

 

Jezeli faktycznie jest tak ze ponizej 18,5 nie mozna zamknac obiegu i wylaczyc klimy a powyzej juz mozna taka kombinacje zrobic to mysle ze to jedyny powod..

 

Na zamknietym w chlodne dni szybko szyby zaparuja od srodka.. W lato juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności