Skocz do zawartości
dszyszko

Wymiana podświetlenia w przycisku zamykania szyb u pasażerów

Rekomendowane odpowiedzi

INSTRUKCJA

 

Wymianę podświetlenia należy rozpocząć najlepiej od wyjęcia samego przycisku z uchwytu klamki. Demontaż uchwytu możecie wykonać na podstawie http://warsztat.vw-passat.pl/klamki.html . Chodź nie jest tam opisane to w przednich drzwiach musiałem mocno odchylić górną plastikową tapicerkę i dopiero doszedłem do uchwytu od drugiej strony, natomiast z tyłu najprościej chyba jest zdjąć cała tapicerkę (3 śruby) i jest bezproblemowy dostęp do wyjęcia przycisku od klamki.

Do pracy potrzebne będą podstawowe narzędzia, tzn płaski cienki wkrętak, krzyżak (do demontażu klamki), torx (do demontażu tylnej tapicerki), "obcinaczki" :) do obcięcia koncówek diody, no i dobra lutownica (do wylutowania i wlutowania elementów SMD).

 

OK to do dzieła:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny opis.

przyklejam a jutro może przerzucimy do warsztatu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dzieki, wlasnie chodziło mi jeszcze o wrzucenie do Warsztatu,

Thx i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze udokumentowany opis, gratuluje. Link jest juz w warsztacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeci jaśniej niz oryginał? Czy na zdjęciu P3241667.JPG dioda ma płaski szczyt czy tylko tak widać? Szlifowaleś ją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do jasności to jest troche jasniej, tyle ze jest taki odcien tego niebieskiego ze fajnie wyglada, poza tym powymienialem juz, jak w innym poscie pisalem, rowniez podswietlenia nawiewow oraz podswietlenia otwierania szyb w centralnym module kierowcy (centralny i blokady tylnych szyb pozostawilem czerwone), wiec wszystko lacznie daje fajny efekt.

A co do diody, nie, jest to zwykla dioda 3mm, jak dobrze sie przyjrzysz na tej fotce widac ja cala, tyle ze swiatlo troche zalamuje jej ksztalt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzylem sobie większe zdjęcie... To ta gumka za diodą wprowadziła mnie w błąd :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

na 99% to jest kwestia koloru samej diody, bo wkladka z symbolem szyby jest od spodu biala, u mnie tak bylo wiec u Ciebie na pewno tez tak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności