Skocz do zawartości
cola_no

Jakie ciśnienie w kolektorze ssącym AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik w moim pasku ma jakieś "niedomagania" i wszystkie objawy wskazują na padającą "turbinę", podłączony został dzisiaj pod kompa i testy na drodze wykazały że w kolektorze ssącym stałe ciśnienie w chwili przyspieszania z pedałem w podłodze wynosi ok 195 kPa, chwilowe maksymalne ciśnienie jakie udało się uzyskać (w chwili energicznego wciśnięcia pedału w podłogę) na ok 0,5 sekundy to 255 kPa. Czy to prawidłowe wartości czy powinno być więcej? Badanie odbyło się za pomocą komputera firmy AC z Białegostoku - SXC 1011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe ciśnienie 195 tylko to 255kpa jest za duże na pewno przycierają ci się kierowniczki w turbinie lub zaworek N95.

Wyczysć zaworek lub spróbuj rozruszać sztangę od turbiny.

Mogłeś zrobić logi silnika,było by wiadomo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawidłowe ciśnienie 195 tylko to 255kpa jest za duże na pewno przycierają ci się kierowniczki w turbinie lub zaworek N95.

Wyczysć zaworek lub spróbuj rozruszać sztangę od turbiny.

Mogłeś zrobić logi silnika,było by wiadomo więcej.

 

Podziękował kolego za info.

Zaworek jest nowy a sztangi jeszcze nie ruszałem. Nie jestem pewien czy da się na tym urządzeniu zrobić logi, to proste urządzenie do diagnostyki dla instalatorów LPG le idąc Twoją pomocą chyba wezmę się za czyszczenie turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podziękował kolego za info.

Zaworek jest nowy a sztangi jeszcze nie ruszałem. Nie jestem pewien czy da się na tym urządzeniu zrobić logi, to proste urządzenie do diagnostyki dla instalatorów LPG le idąc Twoją pomocą chyba wezmę się za czyszczenie turbo.

 

Po prostu obserwuj sztangę, wyciągnij przewód od gruszki, zapal silnik i przykładaj do niej i patrz jak porusza się sztanga od turbo, powinna chodzić z 2 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapal silnik i przykładaj do niej i

 

Hmmm, nie bardzo rozumiem. mam przykłądać ten wężyk i odejmować od gruszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, nie bardzo rozumiem. mam przykłądać ten wężyk i odejmować od gruszki?

 

tak. na zapalonym silniku jak przyłożysz go do tej gruszki to powinno zaciągnąć sztangę, a jak odczepisz go to spadnie w dół i wtedy bardzo dobrze będziesz widział jaki jest jej skok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności