Skocz do zawartości
bimbol

Porady w sprawie zakupu konkretnego samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

TEMAT ARCHIWALNY, PROSIMY O ZADAWANIE PYTAŃ O ZAKUPIE KONKRETNEGO MODELU W ODPOWIEDNICH DZIAŁACH TECHNICZNYCH DOTYCZĄCYCH INTERESUJĄCEJ SIĘ GENERACJI PASSATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jakim celu? żeby powiedzieli, że nie ujawniają prywatnych danych?

Ja wymyśliłem na to sposób :-)

Rozmowa:

-Dzień dobry. Wiem, że nie może mi Pani podać przebiegu auta, bo macie takie zapisy, ale czy może mi Pani potwierdzić wymianę rozrządu w 2014r przy przebiegu 120tkm?

-A to mogę Panu sprawdzić, proszę podać VIN.

(...)

-Czy Pan już kupił ten samochód?! (krzyk w słuchawce)

-Nie, jeszcze nie, ale mam taki zamiar.

-To niech go Pan nie kupuje!

-Dlaczego?

-Bo... ten samochód miał wymieniony rozrząd w 2014r, ale przy przebiegu 420tkm!

 

Tak wyglądała rozmowa na temat jednego ładnego, brązowego Passata z 2010r z przebiegiem 167tkm (był wystawiany w kwietniu 2016r w Pile).

 

Jeśli powyższy samochód został zakupiony przez kogoś z forum, to bardzo mi przykro. Sprzedawał go żołnierz zawodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co myślicie ?

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-vw-passat-dsg-highline-salon-polska-serwis-aso-full-opcja-ID6ysWML.html

Najbardziej martwi mnie: "Chip tuning z 170KM 350Nm na 200KM 410Nm w firmie R-Performance w kwietniu 2016r." hm, jest się czego obawiać? DSG też została przeprogramowana...

 

 

 

Dane techniczne

 

Pojemność silnika: 1968 cm³

Moc silnika: 125 kW

Paliwo: olej napędowy

Emisja CO₂: 149 g/km

Liczba miejsc ogółem: 5

Liczba miejsc siedzących: 5

Masa własna pojazdu: 1612 kg

Maks. masa całkowita ciągniętej przyczepy z hamulcem: 2000 kg

Maks. masa całkowita ciągniętej przyczepy bez hamulca: 750 kg

Dopuszczalna masa całkowita: 2280 kg

Liczba osi: 2

Rozstaw osi: 2711 mm

Rozstaw kół (średni): 1541 mm

ikona - dokumenty

Dokumenty

 

Data wydania aktualnego dowodu rejestracyjnego: 21.01.2016

Data wydania karty pojazdu: 29.09.2011

Świadectwo homologacji

 

Kategoria: M1

Wersja: AD6AD62E083STP07MGSNVR20

Numer: E1*2001/116*0307*28

Wariant: ACCFGBX1

 

czyli ostatni właściciel jest ciut ponad 10 miesięcy, a wystawia go też już co najmniej kilka, (pierwsze zdjęcie w tle człowiek na rowerze w krótkiej koszulce :) )

Nie wiem moim zdaniem nie kupuje się samochodu za ponad 50k. żeby zaraz go sprzedać, choć oczywiście mogę się mylić sam również często zmieniam samochody, i to nie dlatego że mi się psują, ale dlatego że lubię zmiany- więc tu też może tak być

 

OŚ CZASU

 

2011 Rok produkcji 12.10.2011

 

 

Pierwszy właściciel w Polsce

 

Właściciel: firma lub organizacja

 

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: mazowieckie

 

18.10.2011 Pierwsza rejestracja w Polsce

 

13.10.2014 Badanie techniczne (ważne do 10.10.2016r)

 

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 141 666 km

 

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

 

15.01.2016 Zmiana właściciela

 

Właściciel: osoba fizyczna

 

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: mazowieckie

 

10.10.2016 Badanie techniczne (ważne do 10.10.2017)

 

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 204 495 km

 

(Uwaga. Stan licznika gromadzimy od 2014)

 

04.12.2016 20:56:36 Wygenerowanie raportu

 

Podsumowanie zdarzeń:

 

Właściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 2

 

Współwłaściciele (od rejestracji do wygenerowania raportu): 0

 

Stan aktualny:

 

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: mazowieckie

 

Polisa OC: aktualna

 

Badanie techniczne: aktualne

 

Liczba właścicieli: 1

 

Liczba współwłaścicieli: 0

 

HistoriaPojazdu_VOLKSWAGEN_20161204_210442.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł być leasing i tak to wygląda w papierach. Mógł tym jeździć jeden człowiek - tak jak w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś dużo jeździ, głównie w trasie, to nie ma sensu wymieniać oliwy co 15tkm, tylko śmiało wg zaleceń producenta co 30tkm (lub wg wskazań kompa).
Zgadzam się z Tobą z grubsza ale wbiję Ci zagwozdkę i proszę o odp. olej long life a czy filtry też są long life? Czy Twoim zdaniem to samo identyczne auto, które będzie miało identyczny przebieg ale wymiany nawet co 20 tyś będzie zdrowsze od takiego co ma wymiany co 30? Mógłby ktoś zrobić taki test wtedy byśmy mieli czarno na białym :) ale jakoś dotychczas nikt się oto nie pokusił, chyba wiem dlaczego, może się mylę, więc proszę o naprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego chcecie być mądrzejsi niż fabryka.

Niemcy nie czytają forum tylko jeżdżą tak jak im serwis przykazał i robią przebiegi taaaaakie, że aż je Polaki kręcić musza bo nikt nie uwierzy ze na jednym oleju to wszystko zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tu tylko zostawię ...

 

54254888268800069682.png

 

Gość zainteresowany kupnem samochodu , dlaczego nie chce kupić ? Odpowiedź wyżej ....

 

5 innych osób zrezygnowała z zakupu bo myśleli że to sedan ... :wmorde

Ja nie wiem , za dużo pili że nie zauważyli że sprzedaje kombi ?

 

Inni prosili o lepsze zdjęcia wnętrza , typu fotele , mieszek itp , to stwierdzili że jest to wszystko przerobione w photoshopie i tak się nie powinno robić ... auto z takim przebiegiem nie może mieć wnętrza w tak dobrym stanie , bo Panie na tych co mają 190tyś są ślady zużycia a tu prawie nie ma nic ... drugiemu nawet wysłałem zdjęcie od spodu ramki z mieszkiem , że jest to ori element .... no cóż nawet jak by był obsrany złotem to i tak by było źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to tu tylko zostawię ...

 

54254888268800069682.png

 

Gość zainteresowany kupnem samochodu , dlaczego nie chce kupić ? Odpowiedź wyżej ....

 

5 innych osób zrezygnowała z zakupu bo myśleli że to sedan ... :wmorde

Ja nie wiem , za dużo pili że nie zauważyli że sprzedaje kombi ?

 

Inni prosili o lepsze zdjęcia wnętrza , typu fotele , mieszek itp , to stwierdzili że jest to wszystko przerobione w photoshopie i tak się nie powinno robić ... auto z takim przebiegiem nie może mieć wnętrza w tak dobrym stanie , bo Panie na tych co mają 190tyś są ślady zużycia a tu prawie nie ma nic ... drugiemu nawet wysłałem zdjęcie od spodu ramki z mieszkiem , że jest to ori element .... no cóż nawet jak by był obsrany złotem to i tak by było źle :)

Ja Ci powiem Wojtek tak, sprzedawalem auto ojca passka b5 fl 2002/2003 kombi, od początku w Polsce, ori 315 przebiegu, Comfortline 1.9 130, 5b. Cena 10900. Wystawiłem na olx promowane ogłoszenie. 2 tygodnie nic, 0 telefonu. Auto kupił pierwszy klient który zdecydował się je przyjechać obejrzeć.

 

Fakt auto było totalnie fabryczne, i chyba większość tego szuka, wydaje mi się że klient ma Twoje auto to zupełnie inna grupa która się powinna znać no ale cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt auto było totalnie fabryczne, i chyba większość tego szuka, wydaje mi się że klient ma Twoje auto to zupełnie inna grupa która się powinna znać no ale cóż...

 

Maciek , grill i dokładka to nie jest rzecz nie wymienna , tym bardziej że powiedziałem mu że dam mu te części do auta , ewentualnie zmienię na miejscu bo to żaden problem . Ale już się nie odezwał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maciek , grill i dokładka to nie jest rzecz nie wymienna , tym bardziej że powiedziałem mu że dam mu te części do auta , ewentualnie zmienię na miejscu bo to żaden problem . Ale już się nie odezwał ...

No właśnie, klientów przez fb też miałem kilku ale niestety nic z tego nie wyszło.

 

U Ciebie może to tylko głupia wymówka klienta bo ciężko się przyznać że tylko się dupe komuś zawraca albo nie ma dostatecznie dużo kasy itd.

 

Czasem myślę że jednak jest trochę sensu w ogłoszeniach handlarzy że preferują tylko kontakt telefoniczny, aby oszczędzić czas... Choć z drugiej strony wolałbym mieć na piśmie jeśli miałbym pół Polski gnac. No ale cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U Ciebie może to tylko głupia wymówka klienta bo ciężko się przyznać że tylko się dupe komuś zawraca albo nie ma dostatecznie dużo kasy itd.

 

No właśnie o to chodzi ;) Głównie zawracają gitarę , żadnych konkretów a wymówki widać jakie mają ...

 

Jeśli chodzi o kontakt telefoniczny , to ja też sto razy bardziej wolę pogadać przez tel , powiedzieć co i jak , niż pisać na fb czy olx i dosyłać non stop zdjęcia komuś kto chce sobie pooglądać tylko , a nie kupić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebym miał wolna gotówkę i brak swego samochodu, zapierdzielalbym po Twego Wojtku, znajomy był najarany mieliśmy już jechać z telefonem do Ciebie ale jednak wybrał vr6 b4.Malo jest ludzi którzy chcą kupować samochody zrobione pod właściciela.Taki juz jest okrutny ten piękny Nasz kraj

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Rozgladam się za Passatem B6 2.0 FSI 150km najlepiej w wersji Highline.

Rzuciła mi się w oko bardzo "ciekawa" oferta.

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-ID6yFTPW.html#6ea4fa182b

Czy moglibyście powiedzieć cos wiecej tak na pierwszy rzut oka. (Oprócz nierealnego przebiegu jak za tą cenę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemcy nie czytają forum tylko jeżdżą tak jak im serwis przykazał i robią przebiegi taaaaakie, że aż je Polaki kręcić musza bo nikt nie uwierzy ze na jednym oleju to wszystko zrobione.

 

wierzą wierzą... miałem kiedyś mondeo MK1 kupione za pare groszy miałem je 2 lata używane do pracy wożenia narzędzi i materiałów budowlanych i przez te 2 lata na jednym oleju zrobione 80 000km i wyobraź sobie że nic się poważnego nie działo.

 

Ja tam uważam że interwał wymian 15000 jest jak najbardziej ok.

mój obecny samochód teraz ma prawie 300 000 km do 250 000 był serwisowany w Niemczech i serwisowany Long life wg. książki, i odkręcając korek po obecnie 12000km od ostatniej wymiany olej nie jest tak czysty jakbym chciał.

 

Miałem kiedyś VR5 wymieniałem w nim rozrząd i mechanik rozbierając silnik dziwił się że silnik który miał też ponad 200 000 przebiegu może być taki czysty, i rzeczywiście tam po 15 000 olej nawet nie był czarny przy wymianie tylko ciemnobrązowy i tamten wg. książki był serwisowany co 15000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobekmacius- sprzedał sie juz:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym ogłoszeniu:

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-cc-vw-passat-cc-2-0-tdi-170-km-salon-polska-ID6yGCRz.html#bbee419b76

Oprócz użytkowania przez kobietę i nierealnego przebiegu zastanawia mnie jeszcze tylko jedna naklejka na przednim pasie. Wszystkie do tej pory oglądane miały w tym miejscu dwie naklejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozglądam się za Passatem B6, rocznie tobie max 15 tyś km głównie po mieście, kilka razy w miesiącu trasa 240 km co myślicie o o tych ogłoszeniach?

 

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-1wlasciciel-od-nowosci-bezwypadkowy-doinwestowany-oryginalny-przebieg-ID6yEqZ3.html#xtor=SEC-8

 

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-ID6yEx1r.html#xtor=SEC-8

 

Z góry Dzięki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 15 tyś nie kupuje się diesla tylko benzynę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozglądam się za Passatem B6, rocznie tobie max 15 tyś km głównie po mieście, kilka razy w miesiącu trasa 240 km co myślicie o o tych ogłoszeniach?

Ten pierwszy ma pogniecioną tablicę rejestracyjną z przodu.

 

Poza tym...

Na 15 tyś nie kupuje się diesla tylko benzynę

No właśnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności