Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Co się może stać jeżeli na czas nie wymienimy filtra powietrza ??

Co ile się go wogóle powinno wymieniać ??

No i jak się do niego dosTAĆ??

Jak mi coś podpowiecie to będę się musiał dogadać z moderatorem i zamieścić tą wymianę w dziale warsztat (bo to się jednak powinnno tam znaleźć)

 

POZDROWIONKA :629:

 

jeżeli chodzi o wymianę to się trochę po trudziłem i znalazłem to:

http://www.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=744&postdays=0&postorder=asc&highlight=filtr+powietrza&start=14

Ale jak będę wymieniał u siebie to zamieszcze więcej fotek i po dogadaniu może uda się zamieścić w warsztacie :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja wymieniam filtr powietrza co 15kkm lub co roku bo mniejwiecej tyle przebuwal kilometrów w ciagu roku. Ostatno mniej ale ok 15kkm. Kupuję tylko filtry Knecht'a a powietrza kosztuje mnie w InterCarsie około 27zł.

 

Co się może stać jak na czas sie filtra nie wymieni? Do wszystkich powinno przemawiać to, że w silnikach TDI-PD czy to 101KM czy 131KM kilkanascie cm dalej jest przepływomierz masowy powietrza wart kilka dobrych stówek a około 50cm dalej jest już turbosprężarka warta jeszcze więcej. Im czystrze powietrze dochodzi do tych urządzeń tym lepsza ondycja silnika i samachodu. Tyle w tym temacie i to powinno wystarczyć.

 

Na tym dyskusja powinna sie zakończyć :629:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom to do mnie przemawia nie musisz mówić o cenach tych częsci(przepływkaitd.)

 

kurde z tego co przeczytałem co marecek napisał to trochę to skomplikowane jedni mówią tak drudzy inaczej to wreszcie jak to wymienić aby nie ingerować bardzo w rozbiórkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wymiana filtra powietrza w PD130 zajmuje mi max 5 minut lekkiej roboty.

Jak wymieniam filtr powietrza to czuje się jak na wakacjach w sanatorium.

Przecież to żaden wysiłek fizyczny czy umysłowy :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom oki zabiorę się do tego w sobotę dzięks za pomoc

ale mam jeszcze jeden problem jak przyprowadzili furaka mojemu staremu to odrazu poodkręcałem wszystkieplastiki w silniku i pod plastikiem który osłania puszkę gdzie jest filtr powietrza leży sobiwe wiązka przewodów która spoczywa na tej że puszce i dotyka do dolotu nie wiem w jaki to sięsposób stało ale wiązka była przetopiona w miejscu którym dotyka do dolotu .Wpasowałem na tą wiązkę pleszcz i narazie nic się nie topi

Czy u was też tak jest????

w sobotę zrobię zdjęcie tej wiązki jak jest u sytuowana kurde jest to dla mnie bardzo dziwne może ktoś ma fotkę jak to u niego wygląda to rozmieszczenie??

przypomnę że jest to silnik 130ps TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Wpasowałem na tą wiązkę pleszcz i narazie nic się nie topi

Czy u was też tak jest????

 

 

Chyba peszel ??? :629:

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba peszel ??? :629:

 

Sorki Faktyczni epeszel ale gapa :D

O HHA a jak jest to u Ciebie w tą wiązką ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana filtra powietrza w PD130 zajmuje mi max 5 minut lekkiej roboty.

szczęśliwy posiadacz TDI :622: My, benzynowcy gazownicy nie mamy tak łatwo ;) Nie dość, że całość jest mocno trudna, to trzeba mieć zdolności chirurgiczne i dużo cierpliwości ;) No i co 10kkm to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy może mi k :614: toś powiedzieć co z tą wiązką ???????? :614: :614: :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Musiałbym zobaczyć zdjęcie. Zapodaj to powiem Ci czy podobnie jest u mnie czy nie.

Generalnie nic sie nie nadtapia. Wszystko u mnie gra.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fota będzie na sobotę chwilowo nie ma aparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na dniach będę wymieniał filtr powietrza. Wstępnie już dobierałem się do niego ale zrobiło się ciemno i trochę się poddałem ;) Mam pytanie - odpiąłem te metalowe zaciski u góry, z boku i jeden na dole -ten bardziej od strony przodu maski. Na pewno jest jeszcze zacisk bardziej od strony szyby bo tam obudowa nie chciała odejść, tylko co zrobić aby się tam dostać? Co jeszcze muszę odkręcić? Stojąc przodem do auta po prawej stronie filtra powietrza jest założona taka aluminiowa osłona przykręcana na śruby. Chyba ją też muszę odkręcić?

 

Aha i czy Knecht LX622 będzie pasował do mojego silnika? Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 19:26 ----------

 

Podrzućcie chociaż czy nr Knechta dobry podałem bo jutro chce wymieniać;)

Edytowane przez doktor80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłonę filtra powietrza masz na 4 zatrzaski. Odpinasz je i podnosisz pokrywę do góry. Zeby było łatwiej - odkręć opaskę zaciskową i zdejmij rurę dolotu powietrza do przepustnicy. A tej metalowej blachy nie musisz odkręcać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogłem dostać się do 4 dolnego zatrzasku, tego bardziej od strony np. EGR-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz za grube łapy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie grubo bo wczoraj wpadł mi śrubokręt i zatrzymał się nie osłonie silnika od spodu i wyjąłem go bez problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności