Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce podzielić się z wami swoimi POI bo nigdzie nie mogłem znaleźć gotowych.

Do pobrania: Aktualizacja 20.12.2013 [ATTACH]97197[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]97198[/ATTACH]

 

 

Miłego użytkowania. :manga

 

ps. proszę o nie kasowanie tego tematu bo pewnie kilku z was się przyda. Wczoraj już raz zamieściłem taki temat ale nie wiedząc czemu zniknął.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposob instalacji z karty pamieci:

1. Sciagamy paczke rara,wypakowywujemy na karte pamieci koniecznie musi to byc w formacie:x:/PersonalPOI/Poi.db3 (nie moga byc to inne katalogi / podkatalogi -RNS nie bedzie widzial innej formy).

2. Po wlozeniu karty do naviwchodzimy w menu SETUP / NAWIGACJA / MOJE CELE SPECJALNE / IMPORTUJ.Po wgraniu wyswietli sie komunikat o pomyslnym zaintalowaniu POI.

3.Mozna teraz dodac punkty POI aby byly wyswietlane na mapie czy toprzez mape czy przez SETUP / MAPA / WYBIERZ SZCZEGOLY MAPY -> tamna samym dole bedzie Personal POI. Wybieramy sobie, to co ma siepojawic na mapie. Ograniczenie samej navi to max 10 punktowwyswietlanych jednoczesnie.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chce podzielić się z wami swoimi aktualizacjami POI do RNS z dnia 20.12.2013r.

POI_RNS_20.12.13.rar

 

zestaw powiadomień.jpg

 

Może komuś się przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie ma tej opcji nawet na szaro:

yex8.th.jpg2bc8.th.jpg

 

A tak powinno być:

[ATTACH=CONFIG]111653[/ATTACH]

 

Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić skoro

 

Kierowniku, zmienić soft na nowszy a POI wgrać na kartę do folderu "PersonalPOI" :bezzebow.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, wrzucę u siebie. Tylko muszę jeszcze poczytać gdzie dokładnie trzeba wgrać:)

 

Nie ma za co. :D

Zgrywasz to na kartę pamięci pod katalogiem PersonalPOI i po włażeniu do RNS sam zapyta i zainstaluje wszystkie komunikaty :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze dzięki, a z ciekawości zapytam: skąd to bierzesz? Bo chyba sam palcem nie nanosisz na mapie ikonki po ikonce?:):hmm

 

Kolego wszystko wyjaśnione na forum krok po kroku :)

Albo tutaj:

 

http://www.poipoint.pl/jak_wgrac_poi.php?GPS=VW_RNS

 

Bazy punktów POI ściągasz ze oficjalnych stron, na których są aktualizacje do chyba wszystkich typów navi. Oczywiście nie ma do RNS 510 więc trzeba pobrane pliki przerobić i stworzyć pliczek .db3 z interesującymi nas punktami. To czynimy ręcznie lub na stronce:

 

http://www.volkswagen.de/de/navigation/rns-510/poi-listen-sammlung.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postępowałem zgodnie z instrukcją:

 

Pobieramy plik z POI ( w tym przypadku musimy jeszcze rozpakowac ).

2. Na karcie SD tworzymy folder PersonalPOI

3. Do tego folderu wgrywamy plik nazwa.db3 ( w tym przypadku POI_xxxxxxxx.db3 )

4. Wkładamy karte do radia

5. Setup -> Navigacja -> Moje Cele Specjalne ( Personal POI )

6. Importuj ( jeżeli były wcześniej to zapyta czy zastąpić - niestety kasuje stare )

7. navi pobierze POI na dysk

8. Setup -> Mapy -> Wybież szczegóły mapy

9. Na samym koncu beda Personal POI

10. Wybieramy ( niestety tylko max 10 pozycji ) co ma sie wyświetlac i zrobione

 

I niestety niby ten punkt 5 i6 się realizuje, ale tak jakby komputer nie zapamiętywał tych POI, gdyż jak wyciągam kartę SD, to od razu ( Moje cele personalne) robię się szare - czyli niedostępne. I po niby ich wgraniu nie mogę wyświetlić szczegółów itp...

 

POI pobrałem z programu poipoint w formacie .db3 wiec wydaje się wszystko ok.

 

Czy ktoś miał podobny problem lub ma pomysł na rozwiązanie?

Edytowane przez saviok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postępowałem zgodnie z instrukcją:

 

Pobieramy plik z POI ( w tym przypadku musimy jeszcze rozpakowac ).

2. Na karcie SD tworzymy folder PersonalPOI

3. Do tego folderu wgrywamy plik nazwa.db3 ( w tym przypadku POI_xxxxxxxx.db3 )

4. Wkładamy karte do radia

5. Setup -> Navigacja -> Moje Cele Specjalne ( Personal POI )

6. Importuj ( jeżeli były wcześniej to zapyta czy zastąpić - niestety kasuje stare )

7. navi pobierze POI na dysk

8. Setup -> Mapy -> Wybież szczegóły mapy

9. Na samym koncu beda Personal POI

10. Wybieramy ( niestety tylko max 10 pozycji ) co ma sie wyświetlac i zrobione

 

I niestety niby ten punkt 5 i6 się realizuje, ale tak jakby komputer nie zapamiętywał tych POI, gdyż jak wyciągam kartę SD, to od razu ( Moje cele personalne) robię się szare - czyli niedostępne. I po niby ich wgraniu nie mogę wyświetlić szczegółów itp...

 

POI pobrałem z programu poipoint w formacie .db3 wiec wydaje się wszystko ok.

 

Czy ktoś miał podobny problem lub ma pomysł na rozwiązanie?

 

Kolego, tak z własnego doświadczenia:

Punkt nr 6 należy powtórzyć dwa razy...tzn po pierwszym zatwierdzeniu podmiany poprzedniej bazy i przejściu paska postępu wgrywania bazy punktów należy jeszcze raz je wgrać. U mnie jest identycznie jak nie powtórzę tej procedury to zostaje stara baza PersonalPOI albo kasuje ją całkowicie i nie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłem punkt numer 6 nawet 3 razy i nic..cały czas tak jakby bazy nie było. Zawsze wyskakuje że zaimportowana pomyślnie baza po czym nie ma możliwości np. podejrzenia szczegółów ani oczywiście nie ma w szczegółach mapy...sprawdziłem na dwóch różnych kartach SD i dwóch różnych plikach .db3. Identyczne zachowanie - niby wgrywa a nie wgrywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtórzyłem punkt numer 6 nawet 3 razy i nic..cały czas tak jakby bazy nie było. Zawsze wyskakuje że zaimportowana pomyślnie baza po czym nie ma możliwości np. podejrzenia szczegółów ani oczywiście nie ma w szczegółach mapy...sprawdziłem na dwóch różnych kartach SD i dwóch różnych plikach .db3. Identyczne zachowanie - niby wgrywa a nie wgrywa...

 

Kolego a może masz po prostu uszkodzoną mapę. Trudno powiedzieć tak na odległość i dziwnie wyglądają opisywane przez Ciebie objawy:

"...nie ma możliwości np. podejrzenia szczegółów ani oczywiście nie ma w szczegółach mapy..."

 

Ja bym się pokusił o przeinstalowanie mapki...ale to tylko luźna sugestia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cos takiego "zablokowane wlasnych poi". Wszystko zalezy od firmware. Od 3xxx wlasne poie instaluja sie bez problemu. Warunkiem jednak jest uzycie poiow ASC, CSV albo GPX. Mozna uzyc innych, ale trzeba je przekonwerterowac na wyzej wymienione. Ja uzywam programu POIedit konwertujac w jeden plik ASC, a pozniej instrukcji ze strony VW i u mnie dziala od strzalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma cos takiego "zablokowane wlasnych poi". Wszystko zalezy od firmware. Od 3xxx wlasne poie instaluja sie bez problemu. Warunkiem jednak jest uzycie poiow ASC, CSV albo GPX. Mozna uzyc innych, ale trzeba je przekonwerterowac na wyzej wymienione. Ja uzywam programu POIedit konwertujac w jeden plik ASC, a pozniej instrukcji ze strony VW i u mnie dziala od strzalu.

 

Zakładam, że kolega saviok próbuje wgrać własnie plik PersonalPOI.db3. Zresztą wyraźnie pisze wyżej, że bazę PersonalPOI pobierał z tego wątku więc jest OK.

Dziwne byłoby aby pisał w tym wątku nie mając pojęcia co i z jakim rozszerzeniem wgrywać. Przypuszczam również, że skoro ma najnowszą wersję map to i fabrycznie posiada najnowszą wersję softu. Nie można powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak zablokowanie własnych POI. Być może większość z pracowników ASO to głąby ale nie koniecznie chodzi o konkretną blokadę. Kolega saviok ma albo starszą wersję softu albo coś z fabrycznym softem lub mapami jest nie tak i nie przyjmują punktów POI. Zresztą było już kiedyś chyba na forum zgłaszane, że jakaś wersja map miała problem z punktami POI.

Jedno co można zaproponować to zainstalować wszystko od początku: soft, mapy i dopiero PersonalPOI. Jeśli jest jakiś problem to wyłącznie z softem albo z mapą. Sama baza POI jest OK bo wgrywało ją już dziesiątki osób i nikt nie zgłaszał problemów.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd ewentualnie można ściągać POI dla różnych krajów? Interesuje mnie jedynie pobieranie bezpłatne. Bo to tak jest jak z seksem. Jeszcze nie muszę za to płacić :bezzebow No i nie chciałbym :ok

 

Punkty POI ściągasz zawsze bezpłatnie np. stąd:

http://www.poipoint.pl/

Potem konwertujesz jak jest to opisane na forum:

http://forum.vw-passat.pl/threads/112990-Istrukcja-RNS-510-wyznaczanie-cel%C3%B3w-poprzez-obrazki-dodawanie-POI

http://www.volkswagen.de/de/navigation/rns-510/poi-listen-sammlung.html

http://www.poipoint.pl/jak_wgrac_poi.php?GPS=VW_RNS

i gotowe.

 

 

a ja mam inne pytanie, POI chodzą bezproblemowo ale wielkość ikon chyba, przynajmniej jak dla mnie, trochę za mała, prawie giną na ekranie.....

Nie dałoby się bazy punktów przekonwertować z większymi ikonami....

 

Niestety nie można. Wielkość ikon jest ograniczona.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Soft 5269 mapy 8009 próbuje dograć gotową paczkę POI system ją pobiera ale przy wyborze widoku POI na mapie nie mam zakładki personal POI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Soft 5269 mapy 8009 próbuje dograć gotową paczkę POI system ją pobiera ale przy wyborze widoku POI na mapie nie mam zakładki personal POI.

 

Powiem szczerze ze mam podobna sytuacje. Przez POInspect0r stworzylem 4 grupy, np:

 

speed camera UK 30 mph

speed camera UK 50 mph

speed camera UK 60 mph

speed camera UK 70 mph

 

Zaimportowalem icony i wyslalem jako db3 na sd. navi przyjela i napisala ze ok. Ale jak whcodze w wybor POI to mi sie nie pokazuja. Cos robie zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobną sytuacje rozwiązanie ktore u mnie zadziałało

 

karta 1 GB sd zadne micro sd tylko SD

karta sformatowana na fat32

reszta według instrukcji dostepnej na forum

 

dopiero po takich zabiegach udalo mi sie zaimportowac POI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem podobną sytuacje rozwiązanie ktore u mnie zadziałało

 

karta 1 GB sd zadne micro sd tylko SD

karta sformatowana na fat32

reszta według instrukcji dostepnej na forum

 

dopiero po takich zabiegach udalo mi sie zaimportowac POI

 

U mnie problem jest taki ze Import dziala ale nie widzi listy POI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta SD 8GB formatowana próba z micro sd 256MB import POI ok jednak w navi brak wyboru personal POI

Edytowane przez burzuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Udało mi się wprowadzić w NAVI punkty POI. Super instrukcja , jeszcze raz dzięki , Działa jak trzeba oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności