Skocz do zawartości
Gość bartdublin

zbyt duza masa powietrza i niska dawka wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartdublin

witam

dzis podlaczylem mojego paska pod komputer (program Bosha) poniewaz zaczal zamulac na wolnych biegach, pokazalo soradyczny blad niskiego cisnienia doladowania 4626 ,

ale takze zle parametry : masa powietrza (dolotowego jak sadze ) 430mgH - (wymagane 280 mgH)

dawka wtrysku 2,80 - 3 mg/H ( powinno w zakresie od 3 do 9 mg/H)

cinienie doladowania 979 mbar - przy wymganym 1040 mbar

sa to pomiary z minimalnych obrotow na biegu jałowym ,

 

podczas jazdy na wiekszych obrotach paramtry sie wyrownuja ale wciaz sa nizsze niz powinny

 

czy zbyt duza masa powietrza moze powodowac zla dawke mieszanki, i czy to ma zwiazek z przepływomierzem ( jezeli gdzies sie znajduje za filtrem powietrza?:)

z doladowaniem jest ok powyzej 3 biegu i nie ma problemu zeby go zybko rozbujac d 180 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuń minimalnie na pompie wtryskowej dawkę paliwa, żeby przekroczła 3 i wtedy zobacz czy wyskoczą Ci błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartdublin

bledy mi nie wyskakuja , oprocz sporadycznego ale to od turbiny ktora w tym momencie malo mnie inetersuje, mam zle parametry jak wyzej i sadze ze to moze byc przeplywomierz ' powietrza lub cos z pompa po wymianie rozrzadu , ale myslalem ze moze ktos mial podobny przypadek , albo wiedze czy zbyt duza wartosc powietrza moze miec wplyw na mieszanke, przy pompie nikt mi nie bdzie na wyspach raczej grzebal bo malo tu zdolnych ludzi , a ja sam wiem tylko gdzi et apompa jest , takze kaczka narazie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, aby ktoś mógł rzeczowo odpowiedzieć, to musisz zamieścić logi z próby drogowej - takie parametry z biegu jałowego się nie nadają. Najlepiej użyć do tego programu VAG-COM (wersja shareware starczy). Opis odpowiednich ustawień VAG-COMa znajdziesz w dziale Diagnostyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności