Skocz do zawartości
Gość oni

Wymiana zarowek deski rozdzielczej w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oni

Czesc,tak jak w temacie,czy ktos moze mi podpowiedziec krok po kroku jak dostac sie do zarowek deski rozdzielczej>znalazlem tematy odnosnie zmiany oswietlenia,ale z samym dojsciem do zarowek mam problem.Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3, B4 nieco inaczej dostajesz się do licznika.

B4

Zdejmujesz kratki wlotu powietrza nad radiem i wykręcasz wkręty. Zamknij wloty, bo mogą tam wpaść śrubki.

Zdejmujesz wlot powietrza nad włącznikiem świateł, zamykasz wlot powietrza i wykręcasz śrubkę.

Wyjmujesz przełącznik świateł umieszczając ostrze noża z lewej strony nad białym symbolem prostokąta (wyłączone światła) i przesuwasz ostrze w prawo wyciągając jednocześnie przełącznik.

Pod przełącznikiem jest ostatnia srubka, którą wykręcasz.

Zdejmujesz szeroką plastikową osłonę deski rozdzielczej, wlotów powietrza.

Po obu stronach licznika widzisz wkręty, które wykręcasz

Odchylasz licznik, odkręcasz linkę, wyjmujesz wielozłącze.

Opuszczasz kierownicę.

Wyjmujesz licznik.

Zdejmujesz przednią czarna ramkę i widzisz żarówki, które można wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oni

Dziekuje JAFO,sprobuje wg Twojego przepisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, robiłem to ponad rok temu i nie pamietam, czy czasem nie trzeba jeszcze zdjąć obudowy licznika.

Byc może tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Wyjmujesz licznik.

Zdejmujesz przednią czarna ramkę i widzisz żarówki, które można wymieniać.

 

 

nie musisz wyjmować licznika,możesz wykrecić dwa wkręty po obu stronach zegarów i zdjąć szybke razem z czarna obudową zaczynając powoli od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oni

Czesc,w koncu znalazlem troche czasu i wymontowalem zegary,przepis byl ok.Ale pojawil sie nastepny problem bo bezpowrotnie stracilem gniazda zarowek/oprawki/.Czy to musza byc oryginaly czy tez mozna kupic gdzies cos zastepczego,a moze ktos ma na zbyciu i chialby sprzedac.Obawiam sie ze nawet w serwisie vw nie bede miec takich oprawek jako czesci zamiennej.Jesli ktos mial juz taki klopot i wie jak go rozwiazac to bede wdzieczny za wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, co masz na myśli pisząc, że bezpowrotnie straciłeś oprawki żarówek. Przecież żarówki występują z oprawkami jako integralna całość. Do wymiany oświetlenia deski rozdzielczej kupuje się żarówki razem z oprawką (cokołem).Takie żarówki można kupić prawie w kazdym sklepie motoryzacyjnym sprzedajacym również żarówki a napewno w serwisie.

 

Uuuups, miejscowość: Lindhjem. Jeśli faktycznie, to nie wiem, jak sobie poradzisz, ale serwis powinien je mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oni

Bezpowrotnie,tzn. zniknely z mojej kieszeni chyba jak mylem samochod.Myslalem, ze wymienia sie tylko same zaroweczki, a oprawki zostaja te same, ale w sumie to lux bo widze ze nie bedzie problemu z kupieniem.Pytajac o nie wazne jest aby podac model auta czy tez stosuje sie uniwersalne pasujace do wielu?Nie wiem czy ktos u mnie nie nakombinowal czegos wczesniej,bo w dwoch bocznych oprawkach byly po 2 zarowki,srodkowa byla pojedyncza-czy tak to powinno wygladac czy to czyjas fantazja tak wymyslila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że pasują do większej ilości modeli VWejów z tej epoki, ale jesli podasz, że chodzi o B3-B4, to nie będzie problemu. wszystkie trzy żarówki oczywiście są takie same -pojedyncze bez żadnych fantazji. 1,2W/12V

A kogoś faktycznie poniosła fantazja. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności