Skocz do zawartości
m4ka

Urwany kabel :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na kompie nic nie wyszło .. passat czyściutki ..

 

mechanicy nie wiedza co i jak .... więc rozgrzebaliśmy silnik :) (okablowanie)

znalezlismy urwany kabel (Jutro dam zdjęcia bo dziś za ciemno)

 

ale w skrócie ...

 

Jest takie Pudełeczko .. z napisem

"Emulator silnika szesnastozawoowego i jakis numer" jest wpięta w to wtyczka widać ze są tam dwa kable Fioletowe ...

 

idąc po kabli widać ze jeden kabel tego koloru wystaje .. z izolacji .. i dalej zagina po nim ślad .. nigdzie go nie ma .. a drugi idzie do aparatu zapłonowego ...

 

Od czego jest ten emulator i czy to może mieć coś wspólnego z dziurą w gazie od 2500 do 3500 obr. ?

 

druga sprawa zaczoł szaleć obrotomiez ostatnio .. wskazówka latała od 200 do oporu .. i silnik gasł ..

 

druga sprawa .. obroty są mierzone z wału ? czy jak ?

Nie wiem jak tutaj to działa .. ale np w kadecie mam tak ze jak zgasze silnik to obroty spadają powoli az silnik przestanie kręcic .. a tutaj choc by bylo 6000 i wy;lacze silnik odrazu obroty ida w dol ..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator dla sterownika silnika (wtryskiwacze).

 

Poza tym o co chodzi??? :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulatory były montowane przy instalacji LPG w celu "oszukania" silnika, że wciąż pracuje na benzynie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga sprawa .. obroty są mierzone z wału ? czy jak ?

Nie wiem jak tutaj to działa .. ale np w kadecie mam tak ze jak zgasze silnik to obroty spadają powoli az silnik przestanie kręcic .. a tutaj choc by bylo 6000 i wy;lacze silnik odrazu obroty ida w dol ..

Obrotomierz jest elektroniczny i za ruch wskazówki odpowiada silniczek krokowy. Sygnał o prędkości obrotowej dostarczany jest chyba z ECU. Obroty po zgaszeniu odrazu idą w dół bo wyłączając silnik wyłączasz także zasilanie tablicy wskaźników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności