Skocz do zawartości
Jaro73

Intercooler STUKA?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanko

 

Ostatnio słychać stukanie przy intercoolerze- nie wiem co to jest? Wydaje mi się , że to gumki podtrzymujące intercooler :609: . Jak przytrzymam ręką wąż dochodzący do intercoolera to stukanie ginie. Też mieliście ( a może macie ) taki problem? Czekam na posty. :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baniak

u mnie jest podobnie :639: , zamierzam sie zabrać za to w przyszłym tygodniu, jak ci sie uda coś z tym zrobić to daj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Mi się tłukło przy intercoolerze a była to luźna "kierownica powietrza" taki jakby tunel co nakierowuje powietrze ,poprostu wypadł z zatrzasku. :617:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krajny

Witam!

U mnie tez tak stukalo i okazalo sie ze mam luzne zatrzaski od intercoolera.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioo

Witam, u mnie stuka dokładnie to samo. Dopier bedę się za to zabierał, stąd więć pytanie :

- jak i do czego ic jest przymocowane (czy tylko zatrzaski)

- jak się do najlepiej niego dostać

- co zrobić żeby była cisza

 

I jeszcze jedno. Ten uchwyt który trzyma ic jest przynikowany do nadwozia czy jest też gdzieś przykręcony ??. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IC jest przymocowany do nadwozia po przez 3 gumowe tuleje. 2 pionowe u gory i jedna pozioma na dole. Te tuleje wchodza w metalowy stelaz ktory jest przyczepiony do nadwozia za pomoca 2 nitow i 1 sruby. Do IC jest przyczepiony plastikowy tunel kierujacy powietrze na rdzen IC. Zeby sie dostac do IC najlepiej zdjac zderzak i odkrecic wzmocnienie pod zderzakiem.

Prawdopodobnie IC spadl wam z tych tulejek gumowych i tlucze

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioo

Ze wstepnych "oględzin" u mnie stuka właśnie ten stelaż do którego przymocowany jest IC. Dlatego też pytałem czy jest on tylko przynitowany czy ma może jakąś śrubkę żeby ją dokręcić. I jeszcze jedno - na czym trzyma się ten plastik kierujący powietrza na IC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEN plastik jest przyczepiony do IC za pomoca 3 zatrzaskow, ktore sa integralna czescia TEGO plastiku. 2 zatrzaski na gorze 1 na dole

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

czy zeby przeczyscić w awx weże dolotowe do IC trzeb sciagać zderzak, czy mozna dostać się do góry ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyczyscic waz dolotowy do IC trzeba zdjac oslone dolna silnika....i troszke pogimnastykowac sie. Ale lepiej szybciej i latwiej i prosciej zdjac zderzak. Kilka srub i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iti1

dzieki, a masz jakas instrukcję demontazu zderzaka przod w awx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INSTRUKCJA JAK ZDJAC ZDERZAK W 3BG

1. podniesc maske;

2. trox (nie pamietam jaki rozmiar) 2 sruby grila pionowe;

3. delikatnie szarpnac grill do gory zeby 1 gorny zatrzask wyskoczyl i 4 dolne NIE WYRWIJ CIEGNA BLOKADY ZAMKA MASKI :wpale: ;

4. ten sam trox odkreca 4 sruby pod dolna krawdedzia grila;

5. NADKOLA, 4 srubki typu blachowkret na malego troxa (nie pamietam rozmiaru), w przedniej czesci nadkola 3 szt poziome i 1 szt pionowo tusz przy samym zakonczeniu zderzaka (tam gdzie zderzak ma czubeczek), z OBU STRON zderzak jest tak samo przykrecony do nadkola !!

6. pod zderzakiem (trzeba sie polozyc na glebie) odkrecic 3 szt srub krotki wkretak plaski, sruby maja baaardzo duzy lep. NIE ODKRECAJ sroby na klucz 10 bo nie ma potrzeby.

7. stan przed samochodem, chwyc za zderzak i pociagnij go do siebie...zderzak wyskoczy z bocznych szyn.

 

KONIEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vomer

Podłączę się pod temat. Otóż miałem walniętą turbinę i pluła ona olejem więc muszę przeczyścić intercooler. Czy można to zrobić nie wyjmując go? W sumie stoi sobie pionowo, jest niezłe dojście, sprężareczka - i powinno być po kłopocie. Ale czy na pewno? Jak uważacie - trza zdejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromna prośba do osób chętnych mi pomóc...

Mam paska po stłuczce i wygięty metalowy stelaż na którym mocuje się intercooler. Owy stelaż jest w na tyle złej pozycji że intercooler zapiera się przodem o plastiki pod lampą a bokiem o zbiornik płynu do spryskiwaczy dodatkowo powodując buczenie pod maską. Muszę dokupić kierownicę powietrza na intercooler ale boję się że nie zmontuję jej w tym położeniu intercoolera.

 

Byłby ktoś na tyle wspaniały i podrzucił kilka zbliżonych zdjęć położenia intercoolera? Nie wiem w jakim kształcie powinien być jego stelaż.

W zamian oferuję swoją dozgonną wdzięczność i wyrazy uznania :) Pozdrawiam

 

Nikt nie pomoże??? :)

Edytowane przez cola_no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od pewnego czasu mam problem z intercoolerem. Przy ok 850-950 obrotów w ogromny rezonans wpada mi lewe górne mocowanie intercoolera. Takie metalowe kółeczko z gumką w środku. Jest to metaliczny pogłos, bardzo dobrze słyszalny w kabinie. Próbowałem to mocowanie mocniej skręcać śrubą, zaciskać je z zewnątrz plastykowymi opaskami, psikałem na to WD-40 i nic nie pomogło. Mocowanie to jest blisko silnika, stąd też i spore wibracje.

Czy ktoś miał podobny problem z górnym mocowaniem intercoolera i ma patent na pozbycie się tych metalicznych wibracji ?

Z góry bardzo dziękuję :)

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności