Skocz do zawartości
Gość Stelmach

Tylna wycieraczka spryskiwacz nie działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stelmach

Tylna wycieraczka spryskiwacz nie działa. Słychać silniczek od wycieraczki, ale nie ma płynu na szybie. Pojemnik w silniku jest pełny. Czy pojemnik jest ten sam do wszystkich spryskiwaczy. Jesli nie to gdzie on się znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przednie spryskiwacze dzialaja? Z tego co wiem to jest jeden pojemnik na plyn do spryskiwania szyb. Pod nim jest silniczek pompujacy ten plyn. Ja mialem podobny przypadek, tyle ze przednie spryskiwacze nie dzialaly, ale slychac bylo je troche inaczej niz normalnie, tak jakby ten silniczek byl popsuty. Przejrzalem ten silniczek i okazalo sie ze rurka byla wygieta tak, ze woda nie mogla przeplynac. Po tym zabiegu, spryskiwacze dzialaly ale tak jak chcialy, czyli co 4 wcisniecie na manetce, wiec sie wkurzylem i postanowilem ze albo go spale albo sie naprawi i trzymalem do o poru. Po 20-30 sekundach zaskoczyl i jest OK.

Nie jest to fachowa rada ale wez to tez pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy ci przewód doprowadzajacy płyn do spryskiwacza - nie spadł wewnatrz. Skoro pompka pompuje, to gdzieś po drodze ten płyn ucieka - jak nie przy samej klapie, to może wcześniej. No i druga kwestia - może być zagięty przy zbiorniczku gdzies w komorze silnika. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

U mnie wężyk spadł przy samym silniczku, przednie spryskiwacze działały, a tylni nie.

Skręciłem cybantem i teraz jest OK ( ale dojście było fatalne ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stelmach

A gdzie szukać zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelmach - no nie przesadzaj z takimi pytaniami. Zbiorniczek masz w komorze silnika po prawej stronie (stojac przed autem). Na wierzchu jest niebieski "niby - korek" z wizerunkiem szyby i fontanny. I logicznie rozumujac - silniczek od spryskiwaczy - masz na dole zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stelmach

Ja jestem totalna noga jesli chodzi o sprawy zwiazane z techniką motoryzacyjną. ALe przynajmniej wiem gdzie go teraz szukać. Kto pyta ten nie błądzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylny spryskiwacz też mi nie działał swego czasu. Ale była chyba dysza zatkana z tyłu. Odkręcenie wycieraczki, przeczyszczenie drutem, nałożenie pompki do opon na tę dyszę i przepchanie powietrzem pomogło.

Spryskiwacze przednie i tylny mają wspólny zbiornik i pompkę, która pompuje w zależności na którą szybę się włącza w dwie strony. Tak jest przynajmniej w B4. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

U mnie rowniez swego czasu nie dzialal spryskiwacz, ale usterka byla w lewym schowku bagaznika... Tamtedy idzie wezyk i tam sie rozlaczyl-mozliwe, ze podczas grzebania w tym schowku za cos nieszczesliwie pociagnalem. Takze polecma kontrole lewego schowka w bagazniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dostać sie do tej pompki od spryskiwaczy?? Wczoraj prawdopodobnie puscil mi wezyk bo wylecialo mi momentalnie 2 litry płynu:( i bardzo denerwuje mnie kontrolka, ktora sie caly czas zapala. A pogoda nie rozpieszcza i płyn moze sie przydać! Pozdrawiam i prosilbym o opis lub zdjecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kombi ale mysle że zasada jest taka sama. musisz zdiąć tapicerke z klaty. pompka przykręcona jest na trzech śrubach.jeśli przewód ci się nie wypioł. to najprawdopodobniej coś siew niej zatarło. ja miałem podobny problem wysiadła wycieraczka. . w pąpce jest taki wałek który lubi sie zacierać. musisz ją rozebrać a co najgorsze w tym wałku jest taki miedziany przewód który jak ci nie pęknie to sukces. potem trzeba kombinować powolutku i delikatnie spróbuj zciągnąć taki czarny plastik który połączony jest z węzykiem od płynu w tym wałku i wszystko wyczyścić. POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam kombiaka takze powinno byc to samo ale tak jak mowiles to raczej roznicy nie robi :] Dzieki wielkie za info :padam: dzisiaj zabieram sie za niego bo akurat weekend to troche wolnego czasu sie znalazlo. Pozdrawiam :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i podpinam się pod temat.

 

Jak dostać się do dolnej części zbiornika spryskiwaczy? Nie działa mi spryskiwacz tylnej szyby (Variant). Po uruchomieniu spryskiwania płyn cieknie pod autem przy lewym przednim kole. Oczywisty wniosek - rozłaczył się przewód płynu od pompki spryskiwaczy, która jest w dolnej części zbiornika. Tylko jak się tam dostać? Czy konieczny jest demontaż lewego przedniego nadkola? Czy można się tam dostać jakoś inaczej aby połączyć przewód płynu?

Jeżeli ktoś już to robił to proszę o jakąś podpowiedź.

Sprawa jest dosyć pilna, mam jutro czas aby się do tego zabrać.

 

Serdeczne dzięki za trafne porady.

Nie dysponuję kanałem ani podnośnikiem, robota z poziomu gruntu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netadmin_47 wydaje sie, że najlepiej było by dostać się tam przez nadkole - tzn. demontując koło potem nadkole. Jak zaczniesz od dołu to musisz zciągnąć osłonę silnika a to dodatkowa robota i niewygodna z gruntu. Chociaż jeszcze tego nie robiłem i nie mam pewności, że dostęp będzie dobry. Ale chyba lepiej spróbować w ten sposób niż tarzać sie pod autem - ja bym tak zrobił.:ok:

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje sie, że najlepiej było by dostać się tam przez nadkole - tzn. demontując koło potem nadkole.

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Dokładnie tak - jak mówisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie dziala spryskiwacz tylniej szyby pompa normalnie slychac a wycieraczka normalnie jezdzi po szybie tylko plynu niema odlonczylem tez weza z tylu i woda tam niedolatuje i wody pod autem tez niema :/ i do tego niedzilaaja mi biegi tylniej wycieraczki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij nadkole dostan sie do pompki zobacz po scignieciu wezyka na tylna szybe czy bije woda z pompki jak tak to delikaznie walnij powietrzem do wezyka i przepchaj syf jesli pompka nie puszcza plynu to ja wyciagnij i wyczysc puki co jej nie katuj bo ja spalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos wie czemu nie dzialaja mi biegi tylniej wycieraczki ? Czym moze to byc spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze ktos wie czemu nie dzialaja mi biegi tylniej wycieraczki ? Czym moze to byc spowodowane?
przekaźnik manetka wilgoć śniedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie biegi tylnej wycieraczki ? albo chodzi stale abo wcale lub raz na jakis czas ale ta usterka to pewnie trwi w manetce lub moze przekaznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności