Skocz do zawartości
dawid_joker

[B7] montaż reflektorów xenonowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że lampy są już na swoim miejscu - wrzucam kilka zdjeć + ocenę tego moda.

 

Lampy są dobrze wykonane, co do tego nie mam żadnych zarzutów, bez problemu wpasowały się w miejsce starych. Jedyny problem może stanowić dostęp do lampy od tyłu na wypadek wymiany żarówki. Jest go na tyle niewiele, że jej wymiana będzie problematyczna.

 

DSC_0168.jpg

 

Przejdźmy do kwestii diód. Są to światła postojowe, na których przeprogramowanie na światła do jazdy dziennej już jestem umówiony. Na chwilę obecną przy ustawieniach AUTO, w ciągu dnia palą się przeciwmgielne, a po zmierzchu zapalają się diody + mijania. Moc świecenia diód w porównianiu z ori lampami ksenon - jest moim zdaniem identyczna.

 

DSC_0170.jpg

 

Niestety nie udało mi się dzisiaj dostać żadnych fajnych żarówek h7, których barwa byłaby jak najbardziej przypominająca białą. Moglibyście polecić jakieś żarówki które dobrze wyglądają, dobrze świecą, a ich żywotność jest na wysokim poziomie?

 

Ze zmiany jestem na razie bardzo zadowolony, a jak już elektronik mi to wszystko ustawi to będzie miód :-). Auto wygląda ciekawiej nie tylko dzięki diodom, ale i dzięki soczewce. W moim przypadku nie było sensu montować ksenonu - nie jeżdżę prawie w ogóle w nocy, i tak za 1500 zł osiągnąłem to czego chciałem.

 

DSC_0179.jpg

 

DSC_0181.jpg

 

DSC_0185.jpg

Edytowane przez kszalek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt super! Mam nadzieję że diody to wytrzymają, jeśli będzie przeprogramowanie. Miałem kiedyś od DEPO tyle Ledy w Vectrze C, wymieniałem na gwarancji bo jeden blok przestał świecić.

 

A cd żarówek, to polecam nightbreaker plus od Osram. Przy soczewkach zobaczysz sporą różnicę. Załączam swój własny test (też na Vectrze C)

 

tg4g4g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I jak udało się przeprogramować światła dzienne na diody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do żarówek to polecam Philips Diamond Vision 5000k naprawdę robią robotę i świecą na biało więc jest miód malina. co do tych lampek to one mają przesłonę Hi / Low ? " bi-xenon " widziałem na allegro aukcję co montują ori bi-xenony z ori żarnikami i przetwornicami i raczej będę chciał założyć jednak ori... jak jest w ogóle z ori bi-xenonami ? podchodzą bez problemu czy trzeba coś przerabiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, udało się komuś założyć ledy + bixenon zamiast zwykłych (przód)? Ma ktoś wiedzę co potrzeba, wiązki itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13770526_1309195605775443_7496930297921667926_n.jpg oryginalne bi-xenon. wiadomo nie są skrętne ale szczerze to nie potrzebne to jest z doświetlaniem zakrętów... LED podpięte pod oryginalne światła dzienne i zapalają się automatycznie. funkcją flash ( blinda ) jak w oryginale bez załączonych świateł mijania. przetwornice z tego co wiem są podpięte plusem pod bezpieczniki w komorze silnika bo inaczej by migały. reszta to samo co oryginał a nawet i lepiej bo wygląda auto lepiej i w nocy można jeździć

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

13700109_1309195655775438_3753234203279566840_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...mam problem z lampami. lampy do wymiany auto uderzone lekko przodem. jedna lampa ocalała tzn naklejka z nr części i jest to 3AB 941 034 analogicznie druga by musiała być 3AB 941 033. oznaczenie R21 (wiem ze są jeszcze R19 i nie należy tego zamieniać ) dodam ze passat b7 2013r light assist line assist jest... lampy skrętne. i teraz o co mi chodzi :P mianowicie znajoma pracuje vw i po nr vin mi sprawdziła nr części które mnie interesowały... i przy lampach podała mi nry takie 3AB 941 043 i 3AB 941 044 (opis: reflektor wyładowczy z dynamiczną regulacją świateł drogowych tylko ruch prawostronny...) w aucie wyskakiwał błąd doświetlania zakrętów przed zdemontowaniem lamp jak i teraz ale to już normalne :D... ktoś zorientowany się wypowie? które lampy szukać, czym się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3AB 941 034 zamienia sie na 3AB 941 044

3AB 941 033 zamienia sie na 3AB 941 043

 

lampy które miałeś na aucie wycofali już z produkcji teraz są z nowymi numerami, a są to te same lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź i mam następne pytanie. auto posiada asystenty: kamera w szybie czyli light assist i na allegro jak patrze na aukcjach niektórzy piszą przy tych nr lamp że wersja pod distronic... i tu moje pytanie gdyż owy distronic też mam. każda lampa z numerami 3AB 941 033 i 3AB 941 034 oczywiście L21 R21 będzie pasować czy faktycznie są rożne wersje bez distronica i z distroniciem?

lampy moje są na pewno bixenon skrętny asf z tymi modułami skrętu... i ten light assit jak włączony przełącza na automacie na światła drogowe... i jeszcze pytanko no bo z zewnątrz lampę łatwo sprawdzić ze nieklejona niegrzebane a te środki układy skrętne spotkał sie ktoś żeby coś było w środku z lampą nie tak ? hmm... więc ??? każda lampa z tym nr podejdzie czy nie ?

 

a wiec tak dziś zakupiłem lampy 3AB 941 033 i 3AB 941 034 i po podłączeniu się poziomowały nawet chyba w lewo prawo też... ale nie działał bixenon i błąd AFS... z lampami dostałem moduły i przetwornice... identyczne numery modułów skrętu ale błąd był. przekręciłem ze swoich lamp (uszkodzonych) moduły i błąd AFS zniknął i bixenon działa na zapalonym motorze robi się całe poziomowanie lamp... teraz pytanko mam 2 moduły ekstra widzę że na allegro chodzą po 300-350zł używki... to kto to kupuje jeśli moduł przypisany do auta ? idzie je na nowo zakodować zrobić adaptację w innym aucie? elektryk z którym rozmawiałem mówił że ciężka sprawa z takim czymś ktoś u niego był z takim tematem i się skończyło na serwisie VW... prawda to czy elektryk Janusz ? :P niby go znajomi chwalą bardzo :P ktoś coś? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha. Elektryk Janusz . Robi się kodowanie w 55 pod aktualne wyposażenie auta czyli LA 4WD czy inne i każda lampa się zaprogramuje. Potem kasowanie błędów i nastawy podstawowe i do domu.

Może miał aktywne DLA a Ty masz tylko LA ?

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, fanatycy Passacików.

Czy ktoś z szanownych specjalistów i miłośników modzenia naszych wspaniałych pojazdów, może wskazać osobe, ewentualnie podejmie się zadania sama, montażu lamp ksenonowych R19 na moje paseratti, wyposażone w standardowe lampy halogenowe. Chce dołożyć poziomowanie i skręt, tak jak fabryka pomyślała. oczywiście do kompletu dokupię LEDy na tył auta.

Co mam: kompletne lampy + wiązke od modułu skrętu.

Dajcie znać, może ktoś już przerabiał, może ktoś chce zarobić pare groszy, może jest wypłukany po wakacjach w lipcu, także, czekam na informacje.

Piszcie tutaj, może komuś się przyda jakiś telefon do konkretnych i sprawdzonych ludzi

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zastanawiał się ktoś nad zamontowaniem zamiast xenon D3S żarówki LED D3S ? posiadam żarówki LED już tej firmy Nighteye w przeciwmgielnych i naprawdę jestem pod mega wrażeniem jak to świeci idealnie białe światło, szybko się załącza bez żadnego rozgrzewania się iwg no bajka... znalazłem tej samej firmy żarówki D3S LED ale interesuje mnie szczerze mówiąc jak je podłączyć... po od ori żarówki wychodzi kostka od przetwornicy do żarówki a tam jest mała przetwornica z czarnym i czerwonym kabelkiem na końcu który się podpina zapewne pod światła... ale gdzie ? w kostkę po ori żarówce czy w jakieś kable ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję montaż ksenonów skrętnych, lampy kupiłem w dobrej cenie.

Pytanie: w co oprócz tego muszę się zaopatrzyć? Chodzi mi o nr części bo raczej ciężko (albo ja nie potrafię-_-)znaleźć info w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik, czujnik poziomowania, instalacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik: 5M0907357E

Czujnik: 3C0907503, 5Q0907503 ?

Ale jak ogarnąć wiązke do tego nie mam pojęcia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić ori albo z używek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się  te lampy.

Sam chętnie bym je zakupił

Niestety w tej chwili wszędzie niedostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem lampy DEPO + H7 Philips White Vision i jak dla mnie efekt jest wystarczający. Wygląd auta zmienił się o 100%. Pytanie jak z jakością i wytrzymałością. Sama wymiana w garażu podziemnym bez kanału zajęła mi 2h (z dwoma piwkami :D ). Wiązka pasuje z ori lamp. Jak będzie chwila w tygodniu to skoczę na stację diagnostyczna - regulacja i ocena diagnosty.

Jestem już po wizycie na stacji diagnostycznej. Lampy praktycznie były ustawione idealnie (zaznaczam, że jedynie ustawiałem je do linii nadwozia, nie dokonywałem żadnej innej regulacji), diagnosta dokonał jedynie delikatnej korekcji. Światła mijania bez zarzutu, równa jasność dobre odcięcie, problem pojawił się na światłach drogowych bo tutaj jest różnica w poziomie jasności pomiędzy dwiema lampami. Lampa lewa świeci na poziomie 70 lux a prawa na 48 lux - zaznaczam, że żarówki są te same co na mijania (przysłona w soczewce) więc ewidentnie jest to wina soczewki, natomiast diagnosta stwierdził, że nie ma się czego czepiać więc wygląda na to, że wszystko jest ok i można polecić. Zobaczymy jak z trwałością.

Pierwsza jazda w nocy i tutaj mam mieszane uczucia ... Może dlatego, że nie jestem przyzwyczajony do soczewki która ma dość mocno widoczne cięcia. Irytuje mnie prawa strona bo tutaj na prawdę myślałem, że będzie lepiej a oświetlenie jest po prostu kiepskie ... Może się ktoś wypowiedzieć co ma ori ? Wydaje mi się, że na zwykłych lampach tak nie było. No i światłą drogowe są też zdecydowanie słabsze, może dlatego, że jest ta przysłona, a normalnie miałem Philipsy Night Breaker. Mój entuzjazm przygasł choć i tak nie wrócę do zwykłych lamp, co najwyżej wymiana na ori xenon. Zastanawiam się jeszcze nad wstawieniem Led`ów Philipsa, ale to raczej nic nie da, ktoś ma ?

WJRH6168[1].JPG

IMG_9658[1].JPG

IMG_9696.JPG

Edytowane przez Styku
Aktualizacja opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Styku

Udało się rozwiązać problem ? 

Ja mam ori, a różnica miedzy prawym a lewym jest kolosalna, kolor światła jest taki sam nie ma oznak końca życia. Natomiast patrząc na ścianę, czy drogę nie trzeba sie wiele skupiać aby zobaczyć różnice. Patrząc z przodu na świecącą soczekwę prawa i lewa wygląda inaczej (nie mówię o kolorze). Zdjąłem osłonkę zauważyłem że jak ruszam żarnikiem to cała soczewka rusza sie razem z nim bardzo swobodnie. Myślę że to nie jest winowajca, ale moze jedna z usterek. 

Ktoś ma podobnie ? 

 

Edit:

Soczewka jak się ruszała tak się rusza ale żarnik musiał być minimalnie źle zamocowany, poprawiłem i jest git. Prawa lampa, nie trzeba zdejmować zderzaka bdb instrukcja tutaj:

 

 

Edytowane przez power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności